Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem rég kezdtem a hozzátáplálá...

Nem rég kezdtem a hozzátáplálást! (krumpli, gyümi) Nem adtam hozzá olajat, lehet, hogy azért kemény a széklete? Vagy hozzá kell szoknia?

Figyelt kérdés
2008. nov. 16. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem is szoktak olajat hozzáadni. Sokkal inkább anyatejet. Ha van aranytartalékod a fagyóban, vagy frissen tudsz fejni a szoptatás mellett, nyugodtan keverd hozzá a főzelékfélékhez. A gyümölcsökhöz ne keverj semmit, általában azok segítenek a székletürítésben.


De pl . a sárgarépa hasfogó, azt nem árt egy kis tejcsivel "turbósítani"

2008. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szió!


"Mi" is most kezdtük a hozzátáplálást. Az én kislányom nagyon szereti az almát, ezért a zöldségekhez azt szoktam keverni. Így jóízűbben eszi, és az étel állagán is javít. A kakija még nem teljesen kemény, de gondolom, ez a gyümölcstől is van.


Zöldségeknél sajnos az anyatejes hígítást az én bucim nem igazán díjazta, a gyümölcsös mixelés jobban bejött neki. Próbáld meg te is kedvenc gyümölcsével keverni a zöldségeket, hátha akkor megoldódik a problémád.

Sok sikert! Szurkolok nektek!


Zita (30 hetes baba anyukája)

2008. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,az olajat a doktornő mondta,hogy adjak.(olivát)
2008. nov. 16. 22:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sose tettem olajat semmihez, nekem nem mondták. Most egy éves a fiam, és csak nemrég hallottam erről az olajos dologról. Nekem van egy régebbi könyvem, az azt írja, hogy 7 hónapos kortól egy mokkáskanál vajat, margarint lehet a főzelék tetejére tenni. De szerintem gyümölcsre nem kell ilyesmi. Ha kémény a kaki, akkor adj neki kamillateát szerintem. De lehet, hogy csak eleinte ilyen, ha megszokja a szilárd ételt, akkor nem lesz ilyen gond.
2008. nov. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kamilla teát ne adj neki mert tönkre teszi a bélrenszerét.A hasznos bektériumokat is elpusztítja. Nekem a gyógszertáros mondta.Az alma se túl jó ötlet mert az meg hasfogó.Szerintem barackot,szőlőt próbáld meg azoknak van természetes hashajtó hatásuk. Vagy vegyél a gyógyszertárban Laevolacot az hashajtó.Ne félj nem lesz semmi baja tőle mert ez csak tejcukor nem tud rá szokni mint a kúpra. Az olajat meg azért szokták a főzelékhez tenni, hogy könnyebben felszívódjanak a zsírban oldódó vitaminok. Azzal ártani nem tudsz nem véletlenül tanácsolta a védőnőd is.
2008. nov. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az almáról csak annyit még, hogy egyes babák hasát megfogja, míg másokét meghajtja. Egy próbát megér.

Zita

2008. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ilyet nem szabad írni a kamilláról, akárki mondta is neked.

Ez az egyik legcsodálatosabb és legsokoldalúbb gyógynövény, amely különösen a kisgyermekek számára javalható, de felnőttek számára is nagy segítség a bajban.

Való igaz, hogy a bélbolyhokat megbolygatja, de csak akkor ha huzamosabb ideig fogysztjuk. De semmit sem szabad állandóan használni, csak kúraszerűen. Nekem 2 kislányom van és ők is isznak kamillát, mert jó hasfájások és görcsök esetén. Puffadás, hasmenés, gyomoebántalmak, nyálkahártyagyulladás során használható. Izzasztó, görcsoldó nyugatató hatású stb.. rengeteg mindenre használható. Nekem segített a szülések utáni aranyeres panaszoknál, a székletet lágyítja, így nagyon hamar rendbejött,körömvirág kenőccsel párosítva. [link]

Közben itt is megtaláltam

2010. szept. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!