Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már ülésnek számít?

Ez már ülésnek számít?

Figyelt kérdés
9 hónapos babám pár napja egyedül felül, de még nem teljesen stabil, általában egy kézzel támaszkodik maga előtt, a másikkal játszik. Van, hogy el is dől. Beletehetem már a nem dönthető támlájú etetőszékbe? Kb. 10-15 percig tart egy evés.
2010. júl. 16. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


Beleteheted szerintem..

Vagy nagyágy, körbepárnázva.

2010. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor már beletettem az etetőszékbe. Raktam mellé 1 plédet is, azzal támasztottam ki. :)
2010. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már ilyen ügyesen felül magától, akkor nyugodtan beleteheted, csak támaszd ki, hogy az evésre koncentrálhasson :)

Biztos nagyon cuki, és ügyes, hogy így gyakorolgat!

2010. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez tök érdekes, mert kislányom sokkal korábban megült tök stabilan, és játszott ülve mindkét kezét használva, mint hogy magától felült volna. Persze, volt egy enyhe alsó végtag hipotóniánk, valszeg ezért. De igen, a kérdésre válaszolva, ez ülés, persze, nyugodtan tedd bele a székbe.
2010. júl. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

bocs, de az utolsót nem értem.. hogyhogy rég eljátszott ülve, mikor még magától fel sem ült?

Nekünk a gyerekorvos azt mondta, hogy semmiképp ne ültessük mielőtt magától ülne? Nem akarok belédkötni, félre ne érts! Csak nekem ez az ültetés már iszonyat zavaros, hogy mikortól hogy lehet, kitámasztva meg nem kitámasztva... mindenki mást mond!

2010. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Utolsó előtti vagyok. Igen, elvileg nem kell ültetni a babákat, de ha arra vártam volna, hogy kislányom magától felüljön, akkor ez nem történt volna meg 1 éves kora előtt, mert 1 évesen kezdett végül mászni, és csak ezután ült fel egyedül. Viszont, 6,5 hónapos korában észrevettem, hogy tud egyedül ülni. Az ölemben volt, kicsit úgy megdöntve, rajtam lustálkodott nekem támaszkodva, de olyan félig hátradöntött pózban, és egyszercsak fogta magát, és előre dőlt egyenes háttal való ülésbe, feltételezem, hasizomból. Onnantól kezdve folyton ülni akart, ha letettem, és hasra, vagy hátra került, addig hisztizett, és kúszott utánam a lakásban, amíg nem segítettem neki felülni. Gyönyörű, egyenes háttal ült onnantól kezdve, és ha közlekedni akarr, akkor simán előre dőlt, és hasra evickélte magát, hogy tudjon kúszni (csak féloldalasan csinálta, ezért vittem el gyógytornászhoz, és ki is derült, hogy enyhén hipotón, mármint a lábizmai), de ha újra fel akart ülni, az nem ment, segíteni kellett neki. Szóval ennyi. :-) Amúgy, azóta már rohangál egész nap, örülök, mert nagyon sokat mászott is (úgy 1 éves korától 16 hónapos koráig), és 13 hónaposan meg már fel is állt, és bútorok mellett lépegetett, de úgy igazán egyedül 16 hónaposan kezdett járni. Szóval, rendbejöttünk, a hipotónia ellenére hamar behozta a társait. :-)
2010. júl. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Így már értem! Köszi a választ :-)
2010. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!