Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejjel táplált babánál...

Anyatejjel táplált babánál létezik, hogy túl zsíros a tej? Széklet gondokkal küzd.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, elméletileg nincs olyan, hogy rossz anyatej, viszont a babám nagyon nehezen kakil, és a végeredmény olyan durván ragacsos, hogy én ilyennel még nem találkoztam, pedig harmadik gyerek. Úgy képzeljétek el, mint egy hígabb tészta állag, nyúlik, ragad.

Kapott az orvostól a nehéz kakilásra bogyót, ami elméletileg könnyíti a székletet, de semmi változás. A védőnő sem tud mit mondani, így végső elkeseredésemben, már Titeket, anyukákat kérdezlek.

Most kétszer kísérleteztem tápszerrel, sokkal hígabb lett a széket utána. A tejemet lefejtem a minap, és a 200 ml-ből az alján kb 10 ml víz volt látható, a többi mind zsír.

Köszönöm


2019. okt. 15. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Mit mond az orvos, látta a székletet?
2019. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?


Nincs ilyen.


Lehet valami felszivódási zavara is. :/

Nem mondom, hogy van, csak lehet.


Szokhatja a pocakja a helyzetet, babánként ezvteljesen eltérő lehet.

Milyen gondot okoz neki ez a széklet?

Az állagát tekintve nem tűnik székrekedésnek.mit takar az, hogy nehezen kakil?



Gyarapodása milyen?

2019. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs ilyen! A tejed naponta igazodik a baba igényeihez.

De valóban ettől még a babának lehet valamiféle felszívódási zavara, vagy emésztési nehézsége.

2019. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Igen, létezik. Minden előfordulhat. Vidd el egy jó gasztroenterológushoz! Kérd, hogy vizsgálják meg a tejedet is!
2019. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jaj elnézést igen, azt lehagytam, 2,5 hónapos, igazából a súlygyarapodás az több, mint jó, 4,5 kilóval született, 8 nap után 4,7-el jöttünk haza (volt a születés körül egy kis nehézség) most 7 kiló.

Eddig minden rendben volt amúgy, ezért is furcsállom, hogy most már erőlködik, látszik, hogy nehezen jön ki, sír, feszíti magát, pedig alapjáraton nem volt hasfájós az elejétől nézve.


Én is amúgy erre a felszívódásra gondoltam, csak akkor a súlya sem gyarapodna ilyen gyors ütemben talán. Még egy valami jutott most eszembe, hogy a bukásra kaptunk sürítőt, és lehet az ürül ilyen lassan a szervezetéből, de annak már vagy két hete..

2019. okt. 15. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor volt ilyen, amikor a soknkis kakiról átállt kevés nagyobbra, pont ilyen korban.
2019. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te miket eszel? Nálam amikor több zabot tartalmazó kekszet ettem, és nem ettem mellé friss gyümölcsöt vagy zöldséget az csinált ilyet. Nehezen kakilós gyereknél tud segíteni ha eszel jégsalátát pl. napi egy-két étkezésben. Megkönnyíti az emésztést.

De ezen túl is keress gasztrós dokit.

2019. okt. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!