Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik, hogy nehezen tudom...

Létezik, hogy nehezen tudom megemészteni a zsíros, olajos ételeket?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben érzékenyebb vagyok a tejtermékekre, ezért nem fogyasztok inkább belőlük, csak laktózmentes tejet veszek néha napján.

Mostanában azonban azt is észrevettem, hogy teljesen kikészül a gyomrom az olyan ételektől, ami több zsírral/olajjal készül. Egy tál pörkölttől már fetrengek, rántotthúst és rántottsajt úgyszintén. Valamelyik nap mamám gulyást csinált, megpróbáltam szépen lekanalazni a tetejéről a legtöbb zsírt, de még így is rosszul voltam.

Konkrétan azt érzem, hogy kivan a gyomrom. Mintha “úszkálna” benne a zsír, nehezen tudnám megemészteni, mintha azzal lenne tele a gyomrom az ilyen ételek után.

Létezik erre érzékenység? Vagy mi lehet a baj? Eddig semmi bajom nem volt tőle, igaz, így voltam a tejre való érzékenységgel is. Orvosnál meg nem voltam egyikkel sem.


2018. aug. 31. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Epe

Teljesen tipikus, a tejet is azért nem tudod meginni.


Menj el dokihoz, mert ha nincsen még görcsöd az epe mütétre a kiirástol kb 1-1,5 év a várakozási idö. A görcs meg kegyetlen.

2018. aug. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Lehet hasnyálmirigy elégtelenség is, kapható enzimpótló gyógyszer, egy csoda nekem. Kreon, mezym forte meg egy csomó másik. Epeműködést serkentő is van, a cholagol, de nekem a kreon sokkal jobb. (A 25000, ez az egyik enzim mennyiségére vonatkozik) nem eszem mindig, csak ha zsíros ételt eszek.
2018. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy az orvos témát én már elengedtem, elvileg IBS, nagy széleskörű vizsgálat után... (allergiateszt, laktózra kifújásos, meg a tükrözések, azt csókolom. Ezek negatívak lettek)
2018. aug. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de ha az ételröl le lehet "kanalazni" a zsír egy részét, akkor garantáltan rengeteg zsírt tesznek bele - meg kellene tanulni úgy fözni, hogy nem zsírral tömik tele az ételeket!
2018. aug. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ajaj, most nagyon megijesztettetek. Tükrözés, műtét, ezekre nem is gondoltam... azt hittem erre is létezik valami érzékenység.

Kedves utolsó válaszoló, az én 70 éves, falusi nagymamám nem fog a te kedvedért olívaolajat használni meg vegán dolgokat készíteni. A levesen vannak zsírcseppek, nyilván azokat próbáltam leszedegetni.

2018. aug. 31. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell tükrözés, csak arra írtam, hogy erre a vizsgálatra is rászántam magam hátha kiderül mi bajom. Próbáld meg a kreont! Ha nem jó, akkor a cholagolt. Más típusú dolgok, másra valóak, az egyik csak bejön.
2018. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó válaszoló, az én 70 éves, falusi nagymamám nem fog a te kedvedért olívaolajat használni meg vegán dolgokat készíteni. A levesen vannak zsírcseppek, nyilván azokat próbáltam leszedegetni."


Nem értetted meg, mit írtam.

Elöször is magyaros ételekhez sosem használok olivaolajat, mert az íze nem passzol hozzá, de a zsiradék mennyiségét minimalizálom, hogy ne ússzon az ételen. (A vegán meg egész más téma, egy gyulyásról lévén szó, eléggé értelmetlen ötlet lenne).

Ha meg csak a tetején lett volna pár CSEPP, akkor azt nem érdemes lekanalazni.

Ettöl függeltenül a 85 éves mamám is képes kevés zsoradékkal fözni, mert felfogja, hogy egyébként megbetegszik töle!

2018. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

75%-os hozzászóló: A kérdező kedvéért lehet főzni zsírszegényen, de mi van, ha a szakácsnő utálja azt az ételt, amiből ki van spórolva a zsír? Én soha nem fogok zsírfóbiásan főzni, max. ha lenne olyan irányban beteg gyermekem (ne adja az Ég), akkor neki külön, magamnak pedig természetesen jó zsírosan, mivel kikészülök attól az étrendtől, ami nem zsírra alapoz, egészségesen is.

Nehéz ám, ha többen vannak a családban, de a kérdező is csak most kezd rájönni, hogy a zsírt nem bírja, ez nem egy rég ismert dolog a családjában. Azonkívül egyesek nem tudnak akármennyire eltérni a régi stílusuktól. A cukorbeteg rokonom is cukros sütivel vár, pedig én nem is bírok, nem is akarok annyi cukrot enni, mint ő és sok éve elhagytam a cukrot. A vega ételekig eljutott, ami abban a húsos családban szép dolog, többet igazán nem várhatok.

Te sem várhatod, hogy mások, akik szeretik a zsírt, ne főzzenek zsírral.

2018. aug. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!