Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megutálta a babakocsit,...

Megutálta a babakocsit, miért? Van ilyen tapasztalatok? (8 hónapos)

Figyelt kérdés

Babám valamiért úgy 1-1,5 hónapja nagyon megutálta a babakocsit.

Picinek a mózeskosár nekünk nagyon bejött. 4 hetes korától kb 3,5 hónapos koráig akár 2-3 órákat is aludt benne. Napi 2 alkalommal. Aztán nem birta. Ahogy hasrafordult már nem fogadta el, csak feszegette magát benne, és akkor már maximum nagy nehezen csak 40-50 perceket aludt el benne. Lecsereltuk az autoshordozóra, mondván akkor már ugy sem árt olyan szinten a derekának hogy káros legyen. Jobban is szerette hirtelen, és bár annyikat nem mint korábban de ha útrakeltünk akkor 1-1,5 órákat elaludt benne simán. Aztán ez egyre rövidült. Bár akkor már nem volt altatás a cél. Most (8 hónaposan) meg maxmum 30-40 bír benne, van mikor kevesebbet vagy van mikor picit többet, de egy idő után mindenképp feszegetni kezdi magát benne, közben elvörösödik az arca, kiabálni kezd és sírni. Ki kell venni. Pedig amúgy addig elnézegeti az autókat, bicikliseket, elgagyorászik.

Nagyon sajnálom hogy így van, mert ezzel lerövidíti a levegőztetést és tulajdonképoen hosszabb útra el sem merek indulni vele.

Mivel magától még nem ült fel, így nem tudom a másik ülésre ezt lecserélni, de abban bízok hogy majd azt jobban fogja élvezni. Szerintetek? Jó volna 1-2 tapasztalat, vagy biztató szó-hátha...

Ugyanis a hordozást sem bírja már. Bár hozzá kell tenni hogy nagyon nyughatatlan természet. Mászik és már áll. Nem bír megülni a fenekén (jelenleg szó szerint sem) így félek hogy jódarabig még gondjaink lesznek a babakocsival. Ő inkább jönne-menne, felfedezne, de nekem meg olyan jól esik kimenni, meg hát neki is szüksége van a levegőzésre. Szivem szerint kivinnem 2x is-van amikor meg is teszem, de már előre félek hogy nehogy gond legyen ha véletlen messzebb elsétálunk.

Mit gondoltok? Van esély a változásra?



2019. okt. 18. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
A sport reszt nem lehet megdonteni? Nekunk az hozta a valtozast, amikor meg mar ul teljesen ulesbe lehet allitani. De ha mar all akkor szerintem napokon belul ulni fog. Az autoshordozot nekunk is utalta, kocsiban azert mert menetiranynak hattal volt, setahoz meg nem surun hasznaltuk. Igaz, nekunk kicsinek se volt babakocsiban alvos.
2019. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted van remény, hogy a sport részt jobban szereti majd? Olyan jó volna, ha az változást hozna?

Néha már meg-megül 1-2 másodpercre, de még nem stabilan. Sajnos úgy nézem őt az ülés “kigyakorlása” annyira nem érdekli. De az állásban gondolom úgy is megerősödik egy idő után hozzá..meglátjuk. Jó volna.

Lehet, amugy hogy meg lehet dönteni a sportrészt. Akkor használhatnám szerinted?

2019. okt. 18. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet ebben változás, pár hónap és sport részbe fogod tenni, lehet azt szeretni fogja. Nálunk így volt: 10 hónaposan vettünk egy sport babakocsit, szerette, 13 hónaposan elkezdett járni, 14 hónaposan megutálta a babakocsit, mindenhova gyalog mentünk, úgy, hogy én fel se tudom venni, szóval nem tudta magát cipeltetni, nagyon messzire nem mertem vele menni, 18 hónaposan újra megszerette a babakocsit, azóta is használjuk, már két éves elmúlt. Ha már ül a babád, tedd a sportba, az enyém is kezdte utálni a hordozós babakocsit ennyi idősen.
2019. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban :( nálunk ugyan ez 7hónapos a kismanóm, de sehova nem merek elindulni vele max ugy hogy lefárasztom s tudom hogy aludni fog akkor megyünk akkor is a környékre, mert ha felébred már megy is az örjöngés :( pedig amikor szeretett még babakocsizni akkor volt h elindultunk reggel gyalog bejártam a várost volt hogy 3-4fele értünk haza, de most... :( én szenvedek rendesen mert imádok kint lenni. Amugy mi járunk tornára es a dévényes azt mondta h 5-6hónapos korában már rakhatom sport részbe attol függetlenül hogy nem tud ülni (ami dönthető persze) mi már abba toljuk de még így is elviselhetetlen a mózesbe meg ha a környékére vittem már üvöltött :(
2019. okt. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha állni már tud, akkor nem ártasz neki az ültetéssel sem, max ne tedd függőlegesbe. Most az, hogy magától nem tud még kiülni, na hát aztán, nagy kaland, majd megtanulja, de ha állni tud, akkor elég erős már a háta, nyugodtan használhatod a sport részt.
2019. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor rég a sport részbe tettem, mert szintén sírt, ordított... A sportreszbe tettem, és elvagtak a sirását. A miénket meg lehet dönteni.
2019. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyem is elobb allt mint ült. En beraktam sport reszbe döntve. Szerintem nem varhato el tőle h ébren 40 percnel többet elucsorogjon benne. Ez ebben a korban ilyen. Neki már nen ez a buli ahogyan irtad. Abban sajna nincs szerencséd h pl jatszoterre mehetnetek lassan de pont jön a hideg
2019. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenki nagyon jókat írt. Egyrészt megnyugodtam, hogy ez normális, és a korral, mozgásfejlődéssel vagy akár temperamentummal jár, másrészt holnap megnézem a sportrészünket. Elég profi babakocsit vettünk, úgyhogy bizom benne, hogy dönthető.🙏
2019. okt. 18. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!