Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónaposotok milyen állagú...

8-9 hónaposotok milyen állagú ételeket eszik?

Figyelt kérdés
Írnátok példákat? Kicsit kezd unalmassá válni a repertoár.
2019. okt. 22. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkortájt próbáltam darabosabb kaját adni neki, de csak fuldoklott tőle. 10 11 hónaposan már asszem elég ügyes volt, aztán minden felgyorsult ahogy elkezdett járni.
2019. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Gyümölcs (banán, alma, körte, szilva, szőlő), hámozva, lereszelve, ha kell áttörve + gabonapép vagy tejberizspép vagy rizspép és/vagy túró, joghurt (túrót később javasolják).


Főzelélek

- sütőben sült zöldségek főtt krumplival és csirkehússal. Pl paradicsom-paprika-kicdi hagyma, répa-alma-cékla, cukkini-padlizsán-paradicsom, sütőtök, édeskrumpli

- most a májat imádja pl édeskrumplival

- spenót + krumpli tojással

- most evett zöldborsólevest (annyi hogy áttörtem neki a borsót meg villával összenyomkodtam a répát)

- kis sajtkockákat szoktam tenni az estére maradt főzelékadagba.


Viszont ő 9,5 hónapos, 5,5 hónapos kora óta hozzátáplált, szinte mindent szeret, ezért pár dolgot a javasoltnál korábban kezdtem.

2019. okt. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek utálták a kanálban darabosat vagy másfél éves korukig. De persze amit ők foghattak kézbe, az szépen csúszott. Pl. puha sült alma, banán és persze bármi elnyammogható "pékáru", mint puffasztott rizskarika. Repertoárhoz: a gesztenyét (natúr massza) nagyon szerették bármilyen gyümölccsel vagy hússal. Az egyikük egyébként főleg a halat és az őszibarackot, a másik a spenótot és az almát preferálta. Bevallom, az egyiknek néha egész fura dolgokhoz is kevertem mondjuk almát, ami nekem már "fúj" lett volna, de neki úgy már ízlett az, amit előzőleg kiköpött. :)
2019. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eszik már szilárdat, darabosat is. De a püréket is elfogadja még. 1 hét múlva lesz 9 hónapos.
2019. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fiam 6 hónapos múlt, egy hónapja se kezdtük a hozzátáplálást, de már megeszi a darabosabb papit. Baba függő szerintem.
2019. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Holnap amúgy pulykamellet kap gesztenyével batátával, póréhagymával, kevés krumplival. A póréhagymát lepirítom neki kicsit.
2019. okt. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!