Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós státusz után orvosi...

Nusy83 kérdése:

9 hós státusz után orvosi felülvizsgálatra küldtek minket. Mert nem üt össze 2 tárgyat! Ez ekkora gond? Volt ilyen vkinél?

Figyelt kérdés

Az orvos azt mondta várunk 10hós koráig meg tanítsam. Az én lánykám konkrétan tojik a tanításra. Hiába a mondóka vagy ének nem érdekli. Meg ahogy olvasom ezek a pázás, tapsolás még van hogy 1éves kor után indulnak. Komolyan most nem tudom hogy az én védőnőm és orvosom szereti belémhozni a bengát vagy tényleg gond lehet. Ki vagyok ezektől🤯 Ha valaki tudna segíteni valamilyen tanácsal vagy csak meg tudna nyugtatni hálás lennék🙏🏻

Bocsi a helyesírásért!



#9hó.státusz.
2019. nov. 8. 11:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom most 8 hónapos ő csinálja, sőt integet is DE szerintem nem volt jogos, hogy küldenek tovább titeket,mert minden baba másképp fejlődik. Nem érdemes mindig igazat mondani,mert az ember csak eszi az ideget utána. Semmi baj nincs a lányoddal. Engem meg azért paráztatnak,mert fejlettebb a koránál jóval és hogy túl gyorsan fejlődik. Pl. 1 hetesen már hasról hátra és vissza fordult,4 hónaposan kúszott, mászott,ült és nem volt 6 hónapos sem, mikor felállt a kiságyában, aztán jött az, hogy ne engedjük neki,mert deformált lesz a lába. Már most ugrál páros lábbal. Direkt elvittük ortopédiai szakrendelésre, teljesen rendben van a lába. Azt mondta az orvos, hogy nagyon erős izomzata van hagyjuk felállni nem lesz semmi baja, és, hogy valószínűleg 10 hónaposan már járni fog. Most ott tartunk, hogy megáll pár másodpercig a saját lábán kapaszkodás nélkül.Aztán az is baj,hogy óriási 76cm és hozzá csak 8kg... biztos, hogy nem kap eleget enni... Véletlenül sem az, hogy az apja 2m magas és mindkettőnk normál testalkatú. Napi 3x eszik 200grammokat,csak lemozogja. Nem értem, hogy miért kell az anyukákat cs**esztetni feleslegesen. Ha picit lassabban csinál dolgokat az a baj,ha túl gyors, akkor meg az. Nem jó semmi.
2019. nov. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A dolgok összeütögetése a szem-kéz koordináció miatt fontos.
2019. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
11-es igazából mondták már többen is h hazudjam h csinálja de ezzel meg úgy vagyok ha hazudok esélye sincs arra hogy ha mégis gond van az időben legyen észrevéve. Csak mivel én is első gyermekes vagyok és sajnos nincs példa előttem, illetve ami meg van álltalában azt mutatja hogy tényleg csinálnia kéne a 3közül legalább 1et (pá, taps, összeütés) de semmi jelét nem látom még és erre ugye még rá is erősítenek akik napi szinten ezzel foglalkoznak. Be tudok pánikolni rendesen. Meg mindíg jönnek ezzel az Anyai megérzéssel hát én ezek után mindíg azt értem hogy baj van csak én nem látom vagy nem tudom őt kellően fejleszteni. Amikor meg próbálom tanítgatni de látom h nem érdekli az jár mindíg a fejemben hogy szerencsétlen gyermekem már most mennyi .I. -elvárással vannak felé!
2019. nov. 8. 16:48
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom sokmindenben le volt maradva. Minden státuszon. De kis okos amúgy. A védőnő elintézte azzal, hogy lassú fejlődésű.
2019. nov. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok. Nekem is első baba és van tapasztalatom a gyógypedagógiában,mert ebben a munkakörben dolgozom,de elmondom neked,hogy nem sokat ér,ha a saját gyerekedről van szó. Máséban rögtön észre veszem, hogy mit csinál rosszul,miben ügyetlen,miben van lemaradva...de a sajátom...az teljesen más. Leginkább a megérzéseimre hallgatok. Valahogy nem tudom szakmai szemmel értékelni a azokat,amiket csinál. Ez egyrészt jó,mert nem elemezgetem állandóan, másrészt pedig mi van,ha baja van, és nem veszem észre? (De úgy is észre veszem.)Szerencsére az apja jóval kritikusabb és ő kicsit jobban el tud vonatkoztatni az érzelmi részétől és ráadásul neki nagyobb a tapasztalata( ugyanaz a munkája,mint nekem). Egyébként nekünk is voltak problémáink pl. hogy a bal karján le volt tapadva az izom. Amikor hason fekve volt, akkor azt nem nyújtotta előre. Jött a védőnő, aztán elkezdett ijesztgetni mindennel,hogy, akkor most neurológiai vizsgálat, Dévény torna stb. stb. Tudtam,hogy nem akkora a baj. Eljött hozzánk egy gyógytornász barátnőm, megnézte, aztán mutogatott pár gyakorlatot és azt mondta, hogy 1 hét alatt rendbe fog jönni,ha napi 2x tornáztatom. 5 nap alatt elmúlt a probléma. A védőnő meg szó szerint kiakadt, hogy hogyan múlt el... mert,hogy ez olyan súlyos volt... hát nem volt. Nem azt mondom ezzel, hogy ne hallgass rá,de válogassd meg,hogy mennyi ilyen negatív dolgot hiszel el. Ha tényleg gond lenne te is látnád,mert egy anyuka,aki tényleg figyel a gyerekére észre veszi,ha gond van.
2019. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kérdező nekünk 12 honaposan kezdte
2023. jan. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!