Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor 4-7 hónapos korban...

Amikor 4-7 hónapos korban bevezetem a glutént, az mire vonatkozik: liszt (pl. rántás), kukoricadara, gríz, háztartási keksz?

Figyelt kérdés
Ezeken kívül mi tartozik még ebbe a kategóriába? A bolti száraztészta is idetartozik? És a kuki?
2010. júl. 18. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen a tészta és a kuki is de mindkettőből van gluténmentes ha még ezeket nem akarod.
2010. júl. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen,minden liszttartalmú étel,a tésztafélék is. Én már 4 hónapos kora óta adom a kekszet, és a többi lisztes dolgot is. Most 13 hós.
2010. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a glutén gyakorlatilag bármiféle gabonaőrlemény. minden liszt, dara, illetve ami ezekből készül.
2010. júl. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi. Eddig csak gluténmentes rizs- és gabonapelyhet evett. 6 hónapos.
2010. júl. 18. 22:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kukoricadara nem gluténtartalmú. A búza, rozs, zab, árpa tartalmú ételek azok. Pl, ha van vmiben búzakményítő stb., akko már az is. Háztartási kekszben van tojás és a sima tésztában (durum jó)is, ezért ezek nem ajánlatosak még ebben a korban.

Sajnos én otthon vagyok a témában, mert lisztérzékeny vagyok, és a fiam is örökölte a géneket. Mi úgy vezettük be, hogy (4-6 hóna között speciális gluténport kapott-ez egy kísérlet része) 6 hónapos korától 1 hónapon át napi fél babakeksz a tízórai gyümölcsébe, a következő egy hónapban napi 1 keksz, és utána már nem kell figyelni, ahogy éppen jön.

Ezt egy gasztroenterológus javasolta, akinek ez a szakterülete.

2010. júl. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kukoricában tényleg nincs? Én azt hittem abban is van. Utolsó, ma is tanultam valami újat, köszi!
2010. júl. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bizony, a kukorica, rizs, és a köles gluténmentes!
2010. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, a kukoricát tényleg jó tudni! A rizset én is tudtam.
2010. júl. 20. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!