Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felcserélte a nappalt az...

Felcserélte a nappalt az éjjellel? Mit tudnék még tenni, hogy jobban aludjon?

Figyelt kérdés
1 hónapos kisbabám éjjel nagyon rosszul alszik, sajnos egyre rosszabb a helyzet az utóbbi egy hétben. Hajnalig fent van és ha el is alszik 1 óra múlva felkel. Így néz ki egy napunk: Délután kb 4-5ig elalszik nyugiban a kiságyban, csak enni kel fel. Ha eszik elalszik büfiztetés közben és után leteszem a nagy kiságyba. Ha felkel az utolsó nagy alvásából akkor fent van estig, max 20 perceket alszik kézben, ha letesszük felkel. Fürdetni még csak kétnaponta szoktuk a védőnő javaslatára. Így 7 fel8 körül fürdés utána eszik majd fent van, ha el is alszik max 20 percre és ismét nem nagyon lehet letenni. Így kihúzza a következô etetèsig ami àltalában 11kor van. Itt kezdődik a neheze. Ilyenkor megetetem az ágyunkban (tápszeres), és ilyenkor nem alszik el, nagy szemekkel néz. Be szoktam rakni ilyenkor a babaöbölbe amit azért vettünk mert előtte az éjszakákat az ágyunkban töltötte mert a nagy kiságyban nem maradt el éjjel. A babaöbölben viszont csak nézeget majd ha megunja sír. Ilyenkor kicsit hagyom majd felveszem megnyugtatom visszarakom majd megint nézeget és sír. Akkor kicsit hagyom ölben de nem alszik el. Ez megy hajnalig, múlt èjjel pl hatomnegyed négykor aludt el mellettünk majd visszaraktam az öbölbe és hátomnegyed 5kor kelt fel (ami szintèn változott mert eddig ha sikerült elaltatni márcsak fel6kor kelt fel). Utána evett és aludt. Onnan már rendesen alszik. Hogy tudnék neki segíteni? Próbáltam a hordozót is, hiába alszik el benne, ha leteszem felkel kis idő múlva. És egyre többet van fenn éjjel és nehezen alszik el.

2019. nov. 23. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
El kell különíteni a kettőt, nappal.ha alszik is legyen világos és zaj, ne járjatok körülötte lábujjhegyen, evés után ne hagyd aludni, bohóckodj neki.m rakd pihiszékbe, hogy kicsit ébren tartsd. Én fürdetném minden este már (fürdetem is, mióta leesett a köldökcsonk, 6 hetes a kisfiam), fürdés után kaja és alvás, legyen sötét és csend. Nálunk ez bevállt, igaz ennyire durván nem cserélte fel, de napközben evett-aludt, éjszaka pedig csak nyözgölődőtt, nyafogott bármit csináltam...
2019. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én segíteni ugyan nem tudok, mert nálunk dettó ugyanez van. A kislányunk is egy hónapos, ő este elalszik kb 11-ig, aztan hajnali 6-7-8ig kukorékol. Ő sem maradt meg a nagy kiságyban, csak nappal. Éjjel mrg ugye sehol, ezelőtt a babaöböl még úgy ahogy műkődött, most már az sem tetszik neki.

Szóval mi is úgy csinaljuk mint ahogy az első válaszoló javasolta Neked, egyelőre kevés sikerrel, de próbálkozunk. Lekopogom, az előző éjjel már jó volt: este elaludt fél 9körül, kelt 1kor majd 4-kor enni, és aludt is tovább reggel8ig. Azóta a másfél órás sétát kivéve ébren van, úgyhogy nagyon remélem átfordult.Egy tippem van esetleg: mi ha bepólyázzuk egy puha meleg plédbe, akkor nyugisabban alszik. Ez bevált az első két és fél hétben, és múlt éjjel is. Kitartás Sorstárs :)

2019. nov. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Az az igazsag, hogy az elso perctol ugy csinaljuk ahogy mondjatok. Nappal feny van es rendesen beszelunk mellette, nem suttogunk. Este pedig mar suttogunk, tv le van kapcsolva. Annyi hogy a solampat szoktam felkapcsolni amikor eszik meg utana amig el nem alszik mert ha kikopi a cumit akkor lassam hogy be tudjam adni neki. Bevezetjuk a mindennapos furdest matol hatha az is segit. Probalkozunk remelem nem tart sokaig ez az idoszak 😀 Neked is kitartast sorstars ☺️
2019. nov. 23. 15:02
 4/6 A kérdező kommentje:
A polyat is kiprobalom ma este :)
2019. nov. 23. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem elég katyvasznak tunik a napotok. Legyen rendszer, ha evett, utána büfi, játék és alvás. Mivel 1 hónapos, nem kell tőle elvárni, hogy berakva a hideg ágyba, tovább aludjo. Pihenj vele, hagyd hogy a mellkasodon aludjon. Vagy ha kendőbe kötöd, ne vedd le magadrol, had aludjon érezve téged, attol még tudsz egy-két dolgot csinalni.
2019. nov. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ejjel mit csinaljak amihez kell a ket kezem? 😀 Egesz ejjel hordozzam? Azert szerintem ez nem a legjobb megoldas. Nem a nappalokkal van gond hanem az ejszakaval. Nappal alszik a kisagyban ejjel pedig babaobolben pont azert hogy kozel legyen hozzank.
2019. nov. 24. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!