Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este sírva alszik el. Álmában...

Este sírva alszik el. Álmában sokat mozog, csapkodja magát, fejét rázza. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Mi lehet az oka? Tápszeres, 3 hós babám. Rosszul alszik, felsír, ordít, alig lehet vigasztalni. Nagyon sokat, nagyokat pukizik. Tekergeti magát. Fejét csak álmában, fél álomba rázza. Pár napja kevesebbet kakil, az is inkább kemény. (1x szokott egy nap) Nyáladzik, dörzsöli az ínyét. Mi lehet a gond?
2019. nov. 25. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

A nyáladzás és az ínydörzsölés fogzásra utal,és bár 3 hónaposan korainak tűnhet,előfordul. Persze ilyenkor is még hónapok telhetnek el,mire a fog áttöri az ínyt.

A nyugtalan alvást okozhatja,hogy több inger érte napközben,vagy kezd megtanulni valami új mozgást. Ezt viszont te látod. Hason alszik,háton,hason kiemeli,megtartja a fejét? Karjára támaszkodva rövid ideig megtartja magát? Lehet,hogy ezek közül bármelyiket mostanában kezdte el csinálni?

A keményebb széklet önmagában nem jelent gondot. Nálunk mindig változott,a hozzátáplálás után állt be. 7 hónapos,6 hónapos nevelt babáim vannak,tápszeresek.

2019. nov. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hason is szokott aludni, háton, oldalt is. Ha hasal sokszor emeli fejét, van hogy percekig kiemelve tartja. Csak szokatlan tőle a kevesebb kaki... Köszönöm a gyors választ!
2019. nov. 25. 08:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez kaka gondnak tűnik. Puki tornát csinálj vele, mi három-négyszer is csináltuk egy nap, a lábait kell finoman a hasához nyomkodni, keress rá. Van egy csomó erre való késitmény is, próbáld ki valamelyiket. Esetleg tápszerváltás, ha muszáj.
2019. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Amit az előttem válaszoló írt,hasznos tanács.

Nekem még az jutott eszembe,adsz a babádnak vizet vagy valamilyen teát? A tápszer önmagában okozhat kemény székletet,nincs,ami fellazítsa. Erre (is) jó a víz vagy tea.

2019. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomnál is hasonló gondok voltak. A védőnő kamilla teát javasolt, s azt adtunk neki, meg tornáztattuk.
2019. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sok vizet iszik, szereti nagyon. Egyszer kóstolt csipkebogyó teát, kiköpte, fintorgott.. Pénteken azt mondta a háziorvosa, hogy kóstoltassam általam készített almalével . Véleményetek erről?
2019. nov. 25. 09:48
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges gyümölcslét adni ilyen picinek, vagy esetleg higítsd vízzel. A tömény gyümölcscukor is okozhat puffadást, legalábbis az én lányomnál okoz.

A nyálzás, ínydörzsölés fogzás lehet, nálunk nem volt még teljes 3 hónapos, mikor kijött az első foga. Kérek 3 hónaposan a második. Úgyhogy simán lehet. A fejrázás önmegnyugtatás lehet, vagy a fogzáshoz van köze. A tekergés, pukizás nekünk akkor volt ilyen, amikor kicsit hidegebben adtuk a tápszert, utána mindig diszkomfortja volt és keményebbet is kakilt. Esetleg próbáld meg, hogy picit melegebben adod.

2019. nov. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 25. 10:38
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel miért tette. Epekövei voltak... Amiatt viselkedett így...
2021. okt. 30. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!