Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyedem lejár augusztusban...

Ha a gyedem lejár augusztusban és szeretnék táppénzre menni, mert megint terhes vagyok, megtehetem?

Figyelt kérdés

Egész pontosan a munkahelyemtől meg kell kérdeznem, hogy mehetek-e vagy egyszerűen közlöm velük, hogy táppénzre mentem és kész?

Kár, hogy nem hamarabb léptem mert a táppénzem sokkal több lett volna mint a gyed, na de már mindegy. A gyestől mindenképp több lesz az biztos.

A bruttó fizetésem 360 körül volt mikor eljöttem. Talán a tb honlapján azt olvastam, hogy a tgyást és a gyedet abból fogják számolni amikor eljöttem anno a munkahelyemről. Jól értem?


[link]


Tehát nekem azért nem lesz 180 napom, mert táppénzen és gyeden voltam, és ezért a korábbi béremből fogják újra számolni a gyedet..


Elvesztem a jogszabályokban..:-(


2010. júl. 19. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Pontos választ nem tudok írni, de ha a dokid kiír veszélyeztett terhesnek, akkor elvileg kötelesek táppénzre venni. De én is várom a válaszokat. Én is jelenleg gyeden vagyok, de újra terhes lettem. Én is gondolkoztam rajta hogy lehet-e ilyet tenni, hogy lemondom a gyedet, és táppénzre mennék vissza, mert az valamivel több pénz lenne.

Gratulálok a babákhoz!

2010. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


még a könyvelők is mást mondanak..elegem van egyébként! most vette át a céget egy másik aminél dolgoztam nem szívesen hívogatnék idegen embereket..na mindegy..majd csak tud itt valaki valami tutiságot mondani, a jövő héten intézenm kell, mert aztán egy hónapig nem lesz dokim.

2010. júl. 19. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a tb hivtam fel és azt mondta a hölgy, hogy igen el lehet menni, de nem biztos, hogy megéri, mert igen a táppénz magasabb lesz, de utána ennek a 60 vagy70%-os béred táppénzéből fogják számolni a tgyást és a gyedet. de ( mondjuk nekem úgy van, hogy meg gyed alatt születik a 2. babám) gyedem maradok végig, akkor pedig ugyanannyit fogok kapni mint az elsővel, vagy még többet(ha emelnek jövőre), mert akkor az alapbéremből számítják megint.

Azt tanácsolom, hogy hívd fel a tb-seket ők pontosan meg tudják mondani.

2010. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, ha visszamégy táppénzre, akkor a következő baba utáni ellátások alapja a betegszabadság idejére (15 munkanap) kapott jövedelem lesz, vagyis hátrányból indulsz, hiszen a gyedet eleve a béred 70%-ból számolják. Kivéve, ha 100%-os betegszabit kapsz.

Amit írtál, jogszabályi hivatkozás, az helyes, de csak akkor, ha nincsen tényleges jövedelem. Mivel van (a betegszabadságra kapott összeg), így nem a szerződés szerinti bér lesz az alap, hanem a tényleges. Vagyis nem jársz jól, csak legfeljebb akkor, ha a bruttód 210 ezer, vagy több. Mert ebben az esetben a betegszabadság 70% is csak annyira csökkenti le a gyedet, amennyi a gyed maximuma.

De ha táppénzt akarsz, a munkáltatódtól nem kell engedélyt kérned, csak tájékoztatnod kell, hogy mi a helyzet.

2010. júl. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, nem voltam figyelmes, bocsi:)

Szóval ha a bruttód 360 ezer volt, akkor nyugodtan elmehetsz táppénzre, mert a betegszabira kapott béred hiába 70%-os, így is a maximális gyedre fog jogosítani.

Viszont a tgyásod nem lesz sok, mert ha nincsen 180 bérezett nap, akkor a tgyásnak is van maximuma, ugyanannyi, mint a gyed-nek, 102900Ft (bruttó)

2010. júl. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Ezen felháborodtam ám, hogy maximálták a tgyást, akkor még nem mikor a lányom született. Ne értsetek félre, nem nézem le azokat akik keveset vagy kevesebbet kerestek, én is voltam közalkalmazott, de kicsit rosszul érintett, hogy a jó fizetésem után most így kicsesznek az emberrel. Na mindegy.

Én is úgy számoltam nagyjából, hogy még akkor is megéri táppénzre menni ha a kevesebből számítják a gyedet.

Hát elmmegyek, ha meg bebukom akkor koppanok és húzunk a nadrágszíjon.

Egyébént abból elegem van, hogy még a szakemberek is beszélnek össze-vissza, mindenki mást mond.

2010. júl. 19. 15:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan nincsenek képben, és osztogatják ettől függetlenül a tanácsokat, amikkel baromira félrevezetik a kérdezőt:(

Mindenképpen megéri így neked a táppénz, mert jóval többet fogsz kapni, viszont a gyed meg a tgyás így is úgy is maximálva van.

Amúgy a tgyás maximálása nem új, már elég régi, 180 bérezett naphoz kötött. Ha nem volt 180 bérezett nap, akkor van maximuma. Mivel az első babád előtt dolgoztál, volt bérezett napod, így felső korlát nélkül kaptad a tgyást.

2010. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!