Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok a kisfiamnak...

Nem akarok a kisfiamnak lábbal hajtós kismotort venni, megtehetem ezt, hogy neki ne legyen, hiszen mindenkinek van?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon balesetveszélyesek ezek a kis könnyű műanyag motorok, én nagyon félek tőlük, sok balesetről hallottam már. Nővéremnek például mindkét gyereke akkorát esett vele, hogy össze kellett varrni a szájukat, az egyiknek "csak" letört a fogából egy darab, a másiknak ki is tört az egész, szerencsére vissza tudták tenni, de egy hét kórház stb. Most 1,5 éves a kisfiam, van egy 4 kerekű bébitaxija (talán ez kicsit stabilabb mint a motor, bár még nem tudja hajtani), ezután pedig már csak egy 3 kerekű pedálos biciklit tervezek venni neki. Tudom, az összes balesetet nem lehet kivédeni, biztos fog ő is esni, de ez a motor csak növeli az esélyeit. Van itt olyan, akinek a gyerekének nincs motorja?
2011. ápr. 27. 14:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mi vettünk neki, de nem szerette. Természetesen megteheted hogy nem veszel neki ha nem kötelező. De ha szeretné később nagyon, akkor engedd meg neki. Majd felügyeled gondosan ha motorozik. Sokan túlélik komoly baleset nélkül a vagány motoros korszakot. Minden jót nektek!
2011. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Megteheted, persze, hogy nem veszel, hiszen a te gyereked. Viszont az óvodában, játszóházakban is van kismotor, és ki tudja, hogy nem lesz-e rosszabb, ha ott látja majd meg a gyereked, és nagyon szeretné kipróbálni, mert mint tudjuk, a tiltott gyümölcs mindig édesebb:) Szinte minden tud balesetveszélyes lenni, legyen az háromkerekű, kétkerekű, roller...
2011. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden gyerek szeret motorozni.

De a triciklivel is el lehet esni. És simán séta közben is el lehet esni. Ki lehet esni a homokozóból. Le lehet esni a hintáról, a csúszdáról, és még sorolhatnám.

Nem megijeszteni szeretnélek, de ez van.

Vannak szélesebb kerekű kismotorok egyébként.

És nem bántásból kérdezem, de hogyhogy 1,5 évesen nem tudja hajtani a bébitaxit? Az ilyenkor már menni szokott.

És még azt szeretném mondani, hogy a játszótéren úgyis ki fogja próbálni másik gyerek motorját, ezt szinte biztosan állíthatom.

2011. ápr. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kér lenne kihagyni, mert fantasztikus, hogy mennyi mindent fejleszt. Válassz ilyet, nekünk ez van/volt és soha nem volt baleset, pedig biciklivel megyek a fiam után, úgy rúgja.

Ha ennyire aggódós vagy, esetleg vegyél sisakot. Gyermek balesetek voltak vannak és lesznek, ha nem veled, akkor oviban. Az sem jó, ha arra neveled, hogy túl óvatos legyen.

Itt a link:


[link]


Nagy és stabil hátsó kerekekkel.

2011. ápr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
+ a 3.nak válaszolnék: nem feltétlen szokott menni!! Kb 1.5 év körül kezdik el tudni használni!!! Persze vannak kivételek, ha valaki pl kompban nőtt fel, az nyilván előbb kezdi.
2011. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy annyira rosszak felénk a járdák, hogy a legkisebb gödörben, bukkanóban megakad a motor első kereke, és fejjel előre esnek át a kormányon a gyerekek. Persze nem mindenki:) Tudom, hogy ezer más helyről is leeshet, más járgánnyal is felborulhat stb.

Egyébként a bébitaxija egyben járássegítő is, s inkább azt a funkcióját használja. Néha ráül egy-két másodperce, de nem érdekli, inkább tolja maga előtt és fut utána. Ez probléma lenne?

2011. ápr. 27. 14:22
 7/19 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

Tényleg nem bántásból kérdeztem, hogy miért nem tudja használni a bébitaxit.

Csak a környezetemben már minden gyerek tudta használni ilyen korban (és senkinek nincs kompja).

Elnézést, tudom, hogy minden gyerek másképp fejlődik.

2011. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kicsit off: az én fiam 10 hónaposan kapott nyuszi motort, 1 évesen már kotort vele, pedig soha életében nem volt kompban egy másodpercre sem. Most 19 hónapos, alig bírom utolérni, ha motorozik.


Vannak 4 kerekű motorok is, mint pl. a Nyuszi motor, meg a Pepi motor. A fiam nyúzza mindkettőt, stabilak nagyon, pedig ő árkon-bokron, kavicsos úton megy vele.


Az a "baj", ahogy előttem is írták, játszótéren, oviban, utcán úgyis fogja látni más gyereknél, és ki akarja majd próbálni, megtiltani nem fogod tudni neki.

2011. ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
3 gyerekes anyuka vagyok, egyiknek sem volt ilyen motorja, nem is lesz!!!
2011. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

:)

Megmosolyogtató a kérdésed!

2011. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!