Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kecsketejről velemény?

Kecsketejről velemény?

Figyelt kérdés

Megbizható forrásbol(nagytatám)tudnék szerezni tejet.

Érdekelne hogy adott már valaki a gyerekének?ha igen miért?

Tanácsolta valaki neki,orvos védőnő?


2010. júl. 19. 12:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mekkora gyerekről van szó, mert egy 3-4 évesnek ha nem zavarja az íze nyugodtan adhatsz felforralt és lehűtött kecske tejet. Egégészézes. De csecsemőnek sem kecske sem tehéntejet nem adunk 1 évs kor előtt. Illetve ha van tejallergiás a családban akkor megszoktuk várni a 2 évet. Hiába nem tehéntej a kecske az is ugynaúgy allergizálhat ilyen esetben.
2010. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?


Anyósom rágta a fülemet sokáig, hogy adjak én is a kisfiamnak, mert ő már 3 hónapos koruktól adott a fiainak kecsketejet (direkt ezért tartottak kecskét otthon). Háááát, én inkább maradtam a tápszernél, még most is inkább azt adok neki 9,5 hónaposan, mint kecske- vagy tehéntejet. A tápszerben tutira benne van minden vitamin és ásványi anyag, a kecsketej a kis kecskéknek van kitalálva, nem a kisbabáknak véleményem szerint.

2010. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

6honapos.

Ne hurrogjatok le.

2010. júl. 19. 12:25
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem hurrogtunk le. 1 éves kor alatt nem ajánlott, sem a kecsketej, sem a tehéntej. Tudom, hogy ezelőtt tizen-huszon x évvel ezelőtt azt adták a babáknak, de azért, mert nem voltak korszerű tápszerek. Volt egyfajta, amitől a babák nagy többsége sugárban hányt, akkor muszáj volt valamit adni nekik, hogy ne haljanak éhen.

De azóta az orvostudomány rengeteget fejlődött, és bár tényleg jó biznisz a tápszergyártás, azért még mindig jobb, mint felestejjel és kecsketejjel tömni a babákat. Főleg, ha van allergiás a családban. Akkor még tovább, 2-3 éves korig célszerű kerülni a tej adását.


Szóval 100x inkább a tápszer. Az úgy van kitalálva, hogy a benne lévő fehérje nem káros, viszont minden ásványi anyag- és vitaminszükségletét kielégítse.

2010. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Semmiképpen

a kecsketej gátolja a vas felszivódását, és súlyos vérszegénységet okoz,nem beszélve a rengeteg baktériumról,ami benne van és forralás után is kimutatható...


előttem iró irta jól a kecsketej a kiskecskének való

2010. júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

doc.com.


leirnad nekem ezt hol olvastad?koszonom.

2010. júl. 20. 07:37
 7/18 anonim ***** válasza:

Például itt is:

[link]

2010. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Elolvstam.

magyarán,nemhogy babának de ezek szerint senkinek nem jo a tej.ha egy éves korban adja az ember akkor sem jo,de ha 30évesen iszik előszőr akkor sem.

ezek szerin soha senki ne igyon tejet.

2010. júl. 20. 12:00
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit el van ferdítve, az tény. De valóban egy éves korig nem az való a babáknak!

[link]


Egy másik oldalról:

"Három hónapos korban lehet-e ártézi vízzel hígított kecsketejjel pótolni az anyatejet?

Válasz:

A kecsketej összetevőiben nem felel meg az anyatejnek. Ezért nem ajánlom egyéves kor alatt. A vízzel történő hígítás nem az arányokat változtatja meg, hanem csak az erősségén gyengít.

Egy előnye van: tehéntej fehérjét nem tartalmaz, így elméletileg a (tehén)tej érzékeny gyermekek kaphatják, de csak egyéves kor után, mint kiegészítő táplálást. Egy biztos hátránya is van, nem tartalmaz folsavat. Régen ez vérszegénység kialakulásához vezetett azokban az esetekben amikor egy gyermek (pld.: a háborúk alatt) csak kecsketejet kapott. Természetesen vegyes táplálkozás mellett (főzelékek, húsok fogyasztása) ez nem fordulhat elő. Három hónapos korban az anyatej pótlására a tápszer a megoldás.

Dr. Varga László"

2010. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ha esetleg van olyan aki adott érdekelne hogy mennyivel kezdte és hogyan higitotta,köszönöm.

aki tehéntejet adott az is irhat.

2010. júl. 28. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!