Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félrenyelte a bukását/hányását...

Félrenyelte a bukását/hányását. Teljes traumában vagyok miatta. Szerintetek mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
4 hetes koraszülött babám van. (Egészséges már 3300 gr, 2900-al született, nem volt akkora baj). Ma éjszaka a nagymamámnál aludtunk, mert apa kiment külföldre 2 napra.Félig tápos félig szopis baba. Anyatejet ezen az éjszakán nem tudtam adni, mert tejfehérje diétán vagyok, miatta, mert lehet érzékeny a tejre. Éjszaka felsírt hogy éhes. Szokásos rutin, kiveszem a kiságyból oldalán fordítva lerakom a nagyágyba, kimegyek melegítek egy tápszert. Így is történt. Hallom hogy sírdogál mindig így szokott. Megyej vissza a szobába a kész tápszerrel úgy hogy másfél percet töltöttem kint. Látom hogy a gyerekem hatta feszíti a fejét , le van vorosodve, és nem kap levegőt. Falkapom, feje alatt láttam hogy itt a buki, pedig büfiztetem rendszeresen. Oldaláról a hátára fordult. Egyből tudtam mivan. Alkarra fektettem ütögettem a hátát, számmal megszívtam az ő száját, hogy kiszívjam a légutakból a hányást, közben vissza alkarra, újjabb ütések, aztán a lábamra fektettem, gyorsan bekötöttem az orrszívót, leszívtam az orrát, majd ugyanez elölről. Már vett levegőt , de szörcsög, erölködik, beduzzadt a szeme, felkeltettem mamát ,hogy baj van, hívja a mentőket mert fullad a baba mentők érkezéséig telefonon tartotta bennem a lelket a kisasszony és mondta mit tegyek. Kiért a mentő, addigra egész jó állapotban volt a babám, de megfigyelésre behoztak pár napra a kórházba vele. Ez éjjel 2kor történt. Megérkeztünk a kórházba, megvizsgalták. Éhes lett.. logikus hiszen ő már kb 1 órája jelzett hogy éhes. Mindenféle diéta ellenére felraktam cicire, hogy megnyugodjon, de nyilván az ijedtsegtől, neg a dolgoktól, úgy kifáradt hogy 3 perc cici után elaludt most itt fekszik a mellkasomon, pihenget, szépen veszi a levegőt. Nála minden rendben, viszont én kikészültem. Teljesen be vagyok pánikolva. Mi volt ez? Hogy történt? Hol hibáztam? Mi lesz ha otthon újra átfordul. Mert átfog mert már mozgolódik, megknt történni fog egy ilyen? Hason nem lehet fektetni mert még a fejecskéjét nem mozdítja határozottan...mont említettem, korababa, kb most kellene megszületnie. Mi lesz vele? Tüdőgyulladást kap mert bement oda a buki? Kérjek antibigyót megelőzésképp? Hogyan nyugodjak meg? Rettegek

2019. nov. 29. 05:59
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat a bukis fulladás nár le van *-va. Azóta kiderült hogy szívzöreje van, néha szapora pulzus, néha szapora légzéssel. 5 napra bent fognak amig jön a kardiológus.
2019. nov. 29. 17:14
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem asztma rohamot kapott a 6 hónapos kisbabám. Ő is koraszülött. Kora reggel kezdte el a köhögést, gyorsan meg kapta a kúpot plusz a ventolint. Igenám, csak a hörgöi kitágultak és a rengeteg váladék csak úgy ömlött fel, el zárta az orrjáratot a szája is tele volt.. el kékült már kezdett a kis teste el ernyedni.. Senkinek nem kívánom. Hívtuk a mentőket. Mire kiértek rendbe jött hála égnek.. Ezen most csak az idő segít. Friss az élmény de majd meg nyugszol. Ügyes voltál tudtad mit kell tenned és ez a lényeg.. Nem lesz semmi baj..
2019. nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Jézus isten ne ijesztgess. Apa asztmás volt én meg kruppos.
2019. nov. 29. 21:11
 14/18 anonim ***** válasza:
Azt mondjak kinövi.. Vettünk neki nagyon komoly inhalátor gépet azzal inhalálunk sokat segít.. 2 hónapja semmi baja.. Plusz kap ket fajta pumpát.. Az a baj hogy kicsi és nem tudja ugy felköhögni a váladékot ezmiatt lerakódik neki. De az inhalátor segít.. Áldom ezt a gépet mert azóta minden rendben.. Neked is az idő fog segíteni..
2019. nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyenlőre azóta sem tudok aludni. 30 órából másfelet aludtam, de minden neszre megijedek. Nem merem hasra tenni, félek hogy nem vesz levegőt. Jelenleg ékelgetem a gyereket. Elég szar lehet neki.
2019. nov. 29. 22:55
 16/18 anonim ***** válasza:
Tudom!! Ez még így lesz egy darabig.. De majd meg nyugszol..
2019. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A mi babánk 6 nappal később született a kiírnal, most 3 hónapos és rengetegszer tényleg rengetegszer volt hogy visszajött a bufi mikor háton feküdt és a fejét jobbra balra dobálva kezeivel kapálozva levegőt próbált venni.. mindig felvettem ha nem maradt abba a levegő hiány meg fújtam volt h paskoltam a hátát, de először úgy megijedtem h kiabáltam a férjemnek.. már rutinos vagyok.. de mindig félek h túl sokáig nem vesz levegőt. Most h sűrűbb tapszert kap nincs gond csak ha vizet iszik van b félre nyel és az még rosszabb szokott lenni .. utána nyel meg levegőt vesz és nagyon sok levegőt le nyel.. nem egyszerű de neked higgadtnak kell lenne határozottnak de finoman kell tenni mindent.

Volt időszak amikor sokszor felment az orrába a bufi és szorcsogott ( először azt hittem megfazott) akkor mindig ki szívtam orrszivoval.. de nekünk most pár napja van hogy más tapszert kap ( AR -eset) és most javul a helyzet de az orrába azóta nem megy fel a bufi amióta beállt a 3 órás rendszer és nem túl sok a kaja a gyomrába. De még álmában is volt h levegőért kapkodott. De azért kérdezz ra a doki v a védőnőnél és ha van ra mód ne hagyd egyedül amíg vagy legalább lásd mindig( tudom nehéz kivitelezni de meg 1 perc is sok idő tud lenni ha baj történik )

2019. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
És hogyan altassam. A baleset óta kórházban voltunk, ott mertem jason altatni, most már ittjon vagyunknitt nem merem, se hason, se háton. Okdalán szoktam, de már átfordul a hátára. Most kitámasztottam a hátát párnával, hátha így oldalt marad
2019. dec. 5. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!