Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Furán jár a babám, tapasztalatok?

Furán jár a babám, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ma voltunk oltáson, 13 hónapos, és a doki néni szerint a térdeit tartja fura szögben járás közben. Kb 1 hónapja hagyott fel a mászással a járás kedvéért. Kinek milyen tapasztalatai voltak ilyen téren?

2019. dec. 4. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Most őszintén, erre milyen választ vársz??? A fura ki tudja, mit takar...
2019. dec. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Befelé fordítja a térdeit, ha jól emlékszem ezt mondta pontosan a doktornő. Azt mondta vagy csontosabb a térde, vagy csak még csak most kezdett el menni és azért ilyen, még azt mondta várjunk a 15 hónapos státuszig, max gyógycipő. Remélem így már érthetőbben fogalmaztam.
2019. dec. 4. 22:18
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Érdekes a dokid. Épp, hogy elindult, most kisérletezi ki sz egyensúlyát
2019. dec. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Látatlanban nehéz megmondani...


Mi lenne, ha orthopediara vinnéd?

Nálunk a 6 hetes csípőszűrő papíron rajta van, hogy ha önállóan jár, akkor kontroll..

2019. dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért elég magabiztosan lépked, szerintem azért is merte tesztelni. Nem igazán inog, sőt szinte olyan gyorsan megy, hogy már majdnem szalad. Nagyon aktív, igazi rosszcsont kisfiú.
2019. dec. 4. 22:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Oda nem hogy kell beutaló?
2019. dec. 4. 22:29
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel nekem a papíron rajta van nem kell...de ha mégis, akkor ír a gyerekorvos 3 sec alatt.


Én nem kockáztatnék, hiszen a most elsajátított mozgások rögzülnek, ez lesz a természetes neki.

Ha nem helyes, minél előbb kell korrigálni, akkor később nem okoz gondot

2019. dec. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, azt mondták, hogy talán még nem tudnak vele mit kezdeni, és hogy várjuk ki a 15 hónapos státuszt. Amúgy ortopédián már voltunk régebben, mert picit kötött volt a kis csípője, de ott más gondot akkor nem találtak.

Egyébként mindent idejében csinált, annyi, hogy még nem beszél, csak babanyelven.

Van esetleg valami gyógytorna féle amit tudok vele itthon végezni?

2019. dec. 5. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:

NYilván van..

De ezeket is csak ortopédia és győgytornász taníthatja be.



Kérj beutalót.. úgyis 1,5 hő mire bekerülsz.


Dönte el szakorvos, hogy tud-e valamit kezdeni vele.


/ nekem is mindenki azt mondta, hogy majd kinövi, 6 hó előtt semmit nem csinálnak a szemével- egyik picit kancsalít- szemész meg azt mondta, hogy az a jó, ha minnél korábban viszem..és egyszerű tapasztással rendbejön, csak lustább az izom.. de kezeletlenül rögzül..gyerekorvoa és védőnő is azt mondta felesleges 3 hónaposan ezen vergődnöm...így 8 hónaposan került szakorvoshoz, mert a várólista 3 hónap...magánorvos meg 100 km innen/

2019. dec. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!