Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Epilepsziás rohamot kaphat a...

Epilepsziás rohamot kaphat a baba mert tévét néz?

Figyelt kérdés
Én még nem hallottam erről első gyermekes anyuka vagyok. 10 hetes a kisfiam és szeret tv-t nézni, lementünk a rokonokhoz és ott is van egy 6 hónapos baba. A kisfiam szereti ha nézheti a tv-t és el kezdett ficeregni hogy lássa erre kikapcsolták a hogy ne nézze mert rohamot kaphat tőle. Ők se engedik a babájuknka hogy nézhesse mindig kikpacsolják.

2019. dec. 8. 13:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Aki epilepsziás az kaphat rohamot,aki nem az, az meg nem.

De egy 10 hetessel minek nézetsz tv-t? Neki ez még nagyon káros, nézegesse a játékait, esetleg vegyél kontrasztos képeket.

2019. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
A betegség, noha leggyakrabban gyermek vagy idős korban jelentkezik, igazából bárkinél előfordulhat. Nem ritka sajnos, hogy valaki kénytelen egész életét attól rettegve leélni, hogy bármikor, minden különösebb ok nélkül epilepsziás rohamot kaphat.
2019. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%
Görcsök azonban mindenkinél kiválthatók, még a teljesen egészséges embereknél is. Ezt az agy működési sajátosságai okozzák.
2019. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező használd az eszed és ne nézesd már szerencsétlennel a tv-t!
2019. dec. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
94%
Fejletlen idegrendszert megterheli, ha túl sok képet kap egyszerre, főleg amit még nem is ért. Nyugtalaníthatja. Lehet hogy vigyorog, mocorog, pont azért mert elege van belőle. Inkább azt szeretné, hogy ti foglalkozzatok vele
2019. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom hogy leültetem a gyerekem a tv elé és néze, hanem odafigyel a tv-re. Gondolom a fénye tetszik neki, ahogy a lámpát is nézi,az ablakot vagy az árnyékokat
2019. dec. 8. 18:07
 17/23 anonim ***** válasza:
91%

Ne menjen a tv a közelében. Hiába tetszik neki látszólag. Nem tudja követni, arról nem beszélve hogy hozzá szokik az erős ingerekhez utána aztán nem fogod lekötni egy fa kocka játékkal.


Nem, ez nem az én véleményem. Szakemberek egyöntetű álláspontja.

2019. dec. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
57%

Mért kérdező, mennyivel jobb az h nem direkt nézeted vele a tévét, hanem egyszerűen csak véletlenül pont látja mert ott van? Elárulom:semmivel.

A lényeg h látja és ebből semmilyen előnye nem származik, sőt!

2019. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
84%
Azt bírom mikor instán egyes celebek majdnem minden nap videót posztolnak, ahogy a babáik a tv előtt 50cm-re állnak , "táncolnak", vagy csak ülnek, bambulják. Nagyon nem egészséges, dehát könnyebb bekapcsolni a tv-t mint lefoglalni vmi mással.
2019. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Most elég rosszul is érzem magam emiatt 😞 ezekbe én bele se gondoltam
2019. dec. 9. 03:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!