Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2-3 hónapos babátok körme...

1-2-3 hónapos babátok körme alatt nem "koszos"? Mikor és milyen időközönként vágjátok a körmét?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak 2-3 naponta le kell vágni, és koszos a körme alatt. :( Minden nap fürdünk, tisztán van tartva a baba, nem nyúlunk mi se koszosan hozzá, fogni még nem nagyon tud... 10 hetes. Honnan kerülhet kosz a körme alá? Hogy tisztítsam?
2010. júl. 20. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A fiamnak nem koszos alatta. A lábkörmét eddig csak egyszer kellett vágni, az valamiért lassabban nő, a kézkörmét hetente vágom.
2010. júl. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kosz még elvileg nem mehet be a körme alá ilyen pici babának, ha tiszta környezetben van. Fiamnak nem volt alatta kosz, most 9 hónapos, mászik feláll, kint van sokat a teraszon, néha virágokba belenyúlkál, ilyenkor van kosz a körme alatt, de amíg nem mászott, soha nem volt kosz alatta.Esti fürdésnél simán kiázik a kosz.
2010. júl. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 5 hónapos, de a kezén néha neki is olyan mintha koszos lenne. Pedig még nem tud mászni, vagy bármi olyat csinálni, ahol össze koszolhatná magát. Viszont csak hason fekve alszik, és szerintem mikor hason fekve matat, akkor szedi össze az ágyból a szöszöket, amik lerakódnak a körme alatt. Mi is fürdünk minden nap, az ágya tisztán van tartva, játszószőnyeget is szinte hetente mosom, mégis összeszed minden szöszt. Én hetente vágom a körmét.
2010. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is hetente vágom a körmeit, a lábán nagyon ritkán kell.

Volt kosz nekem is a körme alatt, mert mindig mindent mindenhol kapart.De az esti fürdetésnél kiázott.

2010. júl. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az én kisfiamnak is elképesztő tempóban nő a körme. 3 naponta vágom, de neki sem volt koszos.

annyira koszos nem lehet, esti fürdésnél nem ázik ki magától?

2010. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem ázik ki. Markolászni a pelust szokta, de azt is naponta 2-3 tisztát kap, ami mosva, vasalva van. Mármint a textilpelusra gondolok. Minden nap tiszta ruhát kap, egyedül a hálózsák az, amit kétszer-háromszor ráadok ha hűvösebb van. Nem értem...
2010. júl. 20. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:
én kislányom 2 hónapos,és neki is rendszeresen koszos a körme alatt,pedig nem érintkezik koszos dolgokkal.hetente vágom neki.lábán még egyszer sem kellett.furcsa de mintha azon nem nőne neki.
2010. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!