Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukáit...

Tápszeres babák anyukáit kérdezem, hogy mennyit és milyen időközönként eszik 4 hónapos babád?

Figyelt kérdés
24.-én lesz 4 hónapos a babám, 2 hete elapadt a tejem teljesen sajnos,így átálltunk a tápszerre. 2 hós korától pótoltam már neki vele,de kisebb mennyiségekkel. Most tápszerből 150-170 között eszik, de egy nap max. 4x. A széklete napok óta zöld, doki szerint túl van etetve. Ha kevesebb tápszert adok neki,akkor sír,de azzal is kibír 4 órát. Helyes ez így? Nálatok hogy megy ez? Köszönöm...
2011. okt. 16. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kislányom 3,5hós 120 ml tápot eszik 3-4 óránként(ez váltózó nála mert ha alszik nem szoktam felébreszteni). Nekem azt mondta a doki hogy lehet attól is zöld ha nem elég neki a kaja(az első gyereknél igy jártam). Próbáltam már 150 ml-t adni neki de mindig hagy belőle,pedig már egy hónapja ennyi(120 ml) az adagja(a kakival minden rendben van). Van egy ismerősöm aki 2 héttel később szült,az ő babája már 200 ml-t eszik.Szerintem annyit adj neki amennyivel jól lakik.A zöld kakiról pedig annyit hogy lehet sok mindentől pl. ha egy pici megfázástól is. :)
2011. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2011. okt. 16. 21:23
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

30-án lesz 4 hós. Egyenlőre még van tej, de tápi is kell. Amikor csak tápi eszik, akkor a max adagja 150, de inkább kevesebb. Reggel a tejciből (mikor ugye van bőven), nem áll meg 200 alatt.

Nekünk is volt zöld kaki, mikor bebát evett. Nem is szerette annyira. Visszaálltunk a hippre, kaki is rendeződött. Zöldes, de nem olyan iszap szerű már.

Ha 4szer eszik, akkor kell neki annyi! Hány kiló?

Az enyém is sokszor 4szer eszik csak, az a jó neki. Ha 5 evés van, akkor abból egyik 90-100 körüli szokott lenni.

2011. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Nekem napi 5x 180/210ml-t evett. 4 óránként evett, éjszaka 5-6 óra telt el. Nekem nem volt tejem az elejétől fogva tápszert kapott. Ezért én 4 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni.
2011. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3 hónapos ugyan a lányom, de ő 5× eszik egy nap.

Általában 130 és 170 ml között (AR tápszer). Reggel és este kap még anyatejet (lefejve, mert 6 hetesen abbahagyta a szopást, emiatt lett tápszeres) kb. 40-50 ml-t.

Tehát összetéve így néz ki ált.:


Reggel 6-7: Anyatej: 50 ml; Tápszer 130 ml

Tízórai 10 óra: Tápszer 160 ml

Ebéd 13 óra: Tápszer 160 ml

Uzsonna 16 óra: Tápszer 130 ml

Vacsora 20 óra: Anyatej: 50 ml; Tápszer 130 ml


Reggel és délután sétálunk 3 órát. Napközben ált. két evés között 2- 2,5 órát van fent. 30 perc - max. 1 órát alszik. Attól függ, hogy mennyire fáradt el.

Sétánál ha feljövünk, akkor simán alszik.. így 4 órákat lehúz egy huzamba.

Éjszaka nincs gond, egyszer sem kell fel.


Mi Beba tápszerrel kezdtünk, de az kijött belőle, így váltanunk kellett. Ráadásul székrekedést is okozott nála...

Utána a Milumi HA Start Optimát kaptuk, az ideig- óráig jó volt... de erről is váltanunk kellett a gyerekorvos miatt a Milumi Komfortra (széklet miatt). Ez még rosszabb volt ... Megette és 5 perc után büfiztetés közben jött vissza az egész, mintha a csapot nyitottam volna meg. Na akkor volt az, hogy üvöltött 20 percenként, hogy éhes. Gyerekorvosnak hiába mondtam a problémát, leszrta ...

Így átvittem másik orvoshoz és ott írták fel a Milumi AR tápszert.

Azóta van széklet napi 3× (előtte 2 naponta hőmérőzni kellett) és jól is lakik!

Kiegyensúlyozott, életvidám és látszik, hogy jól érzi magát. Régebben ezt nem mindig lehetett elmondani róla, főleg, mikor megetettem és percekkel később jött ki minden ...

2011. okt. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Amúgy 5110 gramm volt múlt héten kedden és 3050 grammal született.

2011. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Általában 6-kor ébred a kislányom. Reggelizik 160 tápszert,majd 10 körül 130-at. Utána 14ó körül eszik 160-at...elvileg 17óra környékén ennie kellene megint,de nem éhes. Volt,h megetettem kettőkor és 6-kor még aludt. Ilyenkor persze már nyűgös a fürdés miatt, van hogy simán kibírja kajával fürdésig és akkor eszik 7-kor,majd átalussza az éjszakát. Ha megetetem délután fél 6 körül,utána már alig bírja kivárni a fürdést, annyira nyűglődik,pedig sétából jövünk haza. De fél 7-nél előbb sem szeretném fürdetni. Így jönnek ki a 4-5 étkezések! Minden nap más. Milumil HA 1-et eszik,de lehet váltunk. Tegnap este is zöld volt a széklet! Holnap megyünk gyerekorvoshoz. 3150g-mal született és 49cm-rel, most 62 cm és 6 kg! De holnap tudok pontos értéket mondani. :) Mégegyszer köszi és várom még a tippeket! :)
2011. okt. 17. 08:31
 8/12 A kérdező kommentje:
Jah és még a múlthéten,amikor kapott még 2x 60 ml anyatejet is,akkor ugye naponta 5x evett.
2011. okt. 17. 08:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Napi 4-5* 150 ml.

Nálunk így volt. Én is keveselltem, de nem lett belőle semmi baj. Eszik, amennyit eszik, kész.

Megtömni úgysem tudjuk őket.

Ha beteg lenne, fogyna, vagy láza lenne.

2011. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Szia,


mi most töltjük be a 12-dik hetet. 4 óránként eszik, 5x egy nap. Sajnos már az elejétől nincs tejci, így maradt a tápszer.

kb. 4-5 napja alszik egyben 8 órát.


mindig reggel 5-kor kelt, aztán 9 - fél 10 - 10 körül volt a következő evés, majd 2kor, aztán 6-kor, és 10-kor az utolsó, vagy később egy fél órával. Az esti fürdés mindig az utolsó evés előtt volt és van is.

Most annyit változott, hogy 6 vagy fél 7 kor kel és a többi ugyanaz, az utolsó evés fél 10 - 3/4 10 körül van este.



Mi a BEBA HA 1 pro tápszert esszük, most kb. 180 -190 ml-t eszik egy evésre, és 5850 g

2011. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!