Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek koraszülött babája...

Akinek koraszülött babája van/volt, mikor tudott megtanulni szopizni? Meddig kellett szondán etetni? Hány hetes koráig?

Figyelt kérdés

#szonda #Gyomor szonda
2019. dec. 15. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

34 hétre született, de nagyon pici súllyal (1400 gramm). Szóval a szopóreflex addigra kialakult így tudta mit kell tennie viszont a kicsi súlya miatt nem volt ereje hozzá. Már második nap kapott cumisüvegből anyatejet, de persze az meg túl gyors volt neki. Sajnos ahol mi voltunk (BP János kórház), ott egy éve nem volt túl családbarát a szemlélet így mellre csak naponta egyszer tehettem. Mindig evett valamennyit, de 15 gramm volt a legtöbb amit sikerült a PIC-en. Szóval annak ellenére hogy tudott cumisüvegből is enni, sőt szopizni is mégis örökké szondázták.


Végül mikor átkerültünk a koraszülött osztályra és velem volt 0-24-ben onnantól nem volt szonda csak cumisüveg meg szoptatás. Bár ezt utóbbit nem nézték jó szemmel és próbáltak is róla lebeszélni, de nem hagytam magam. Na amikor itt voltunk akkor volt egy pillanat amikor éreztem hogy na most kapta el igazán a fonalat és onnantól olyan ügyesen szopizott és olyan vakumot képzett hogy csak pislogtam micsoda erő van benne. Sajnos mivel sokat kellett cumisüvegből etetnem így végül cumizavaros lett és így a kevéske tejem is rohamos fogyásnak indult. Nem tudtam visszafordítani bármit tettem. Sajnos 3 hónapos korára teljesen tápszeres lett. De egyébként 19 napos volt mikor egyik napról a másikra elhagytuk teljesen a szondát és már csak a cumisüveg (illetve a lopva szoptatás) maradt.

2019. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

33 hétre születtek az ikreink. Kórházi fertőzés miatt lélegeztetőre szorultak, így csak 1 hetesen kezdtük a szoptatást kettőjükkel, simán ment nekik, pótlást sem szondán kapták, hanem svéd itatópohárból. Harmadikuk sajnos agyverzeseket kapott, oxigénhiányt szenvedett stb, ő abszolút nem tudott szopizni, 1 hónaposan hagyta el a szondát is csak.

Sok mindentől függ ez. Mennyi időre született, van-e valami betegsége, mennyire van teje anyukanak stb.

De kivétel nélkül mind nagyon ügyesek és harcolnak! Kitartást!

2019. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

33 hetesen születtek az ikreink 1480 és 1860 grammal. 4 napot voltak a picen, 3 hetet a szubintenziven. A picet mindkettőjüket provalhattam szoptatni, ügyesek voltak, mindig sikerült nekik, de általában kevesebbet mint az előírt mennyiség.


A szubintenziven csak az egyiküket (nagyobb sulyut) szoptathattam napi egyszer. Kb 1,5 hetesek voltak amikor utoljára szondát kaptak. A nagyobbik miután hazaengedtek minket kizárólag szoptatva volt. A kicsivel sokat próbálkoztunk, inkább kisebb sikerrel.,,ő három honaposan egyik napról a másikra elkezdett kizárólag szopizni, addig lefejt tejet kapott, medela etetofejjel.

2019. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 8 honaposak, kóstolgatnak (blw-tűnik), de meg étkezést nem váltottam ki, mellette csak anyatejet kapnak.
2019. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Küzdünk.
2019. dec. 15. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!