Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne eréjesebben...

Hogyan lehetne eréjesebben rászólni, hogy komolyan vegyen?

Figyelt kérdés
Bármit mondok a másfél évesemnek, tök komolyan, ő csak kinevet. Pedig próbálom szigorúan a tudtara adni hogy azt nem szabad, vagy veszélyes, és egyáltalán nem nevetek, de ő kinevet akkor is, ha a kezére csapok. Van tanácsotok? Vagy ez ilyen mindenkinél és majd kinövi, és megtanulja hogy tényleg nem szabad?
2019. dec. 15. 13:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenért rászólsz, akkor nincs súlya. Hagyd őt felfedezni, szabadon pakolni, játszani és csak akkor szólj, ha veszélyes/tiltólistás dologba kezd bele (konnektor, nagymama vázája, stb).
2019. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak azokért szólok! Itt pont a konektorra gondoltam, meg mikor a kukában turkál és szedi ki. Amúgy kb mindent engedek, nem szólok mindenért. De ezeknél kinevet.
2019. dec. 15. 13:31
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

A konnektorba biztonsagi dugó kell, mert az annyira veszélyes hogy nem lehet bennük bízni, a többi mas súlyú. A szemetesnél nem segít ha megmutatod a helyes használazot?

A rászolás lehet vicces nekik az arcod közben, és kipróbálja megint.

2019. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

A 3-as nagyon jót mond... a kishúgom is kinevetett minket, mikor rászóltunk, és mikor nagyobb lett, elmondta, hogy annyira vicces arcot vágtunk olyankor.

Nála az vált be, amit a macskamama is csinál a kiscicával. Ha rosszalkodik, elhozni onnan, hogy ne tudja tovább csinálni, aztán otthagyni. Ne kapjon extra figyelmet a rosszalkodásért, de a veszélyes helyzetet azért meg kell szüntetni. Ha nem figyeltünk rá, az neki nagyobb büntetés volt, mint ha vicces arcokat vágtunk és így szórakoztattuk...

2019. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

Konnektorva minél előbb tegyél biztonsági dugót, fillérekert kapsz sok helyen.

Amúgy sajnos ebben a korban hiába szólsz rá, mert csakazértis próbálgatni fogja a dolgokat, a kezét meg főleg hiába csaokodod mert abból semmit nem ért. Az egyetlen amit tehetsz higy kivonod a helyzetből, elciszed, nem kagyod gigy csinálja

2019. dec. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Na most a konnektor olyan, hogy arra nem alapozok, hogy majd rászólok mert ha olyan alkalommal nyúlkál amikor nem látom akkor óriási gond, akár tragédia is lehet belőle. Dugót kell venni bele és nyilván emellett tiltani de ha ne adj isten mégis kedve szottyanna beledugdosni az ujját vagy bármit és én nem vagyok résen akkor se lehessen belőle probléma. Feleannyira idegeskednél te is emiatt ha tudnád, hogy nem lehet belőle baj.

A kukát mi már réges-régen elzártuk gyerekzárral, kb minden boltban lehet kapni, mi speciel a dm-ben vettünk. Ha nem lenne akkor szerintem a gyerek meg a kutya is derékig lenne a kukában kb minden nap, így viszont sehogy sem férnek hozzá. Szintén 1,5 éves gyerekem van és imádja a szemetet kidobni, ilyenkor odamegy és kéri, hogy nyissam ki, kinyitom, beteszi a szemetet a kukába és tudja, hogy neki azzal nincs tovább dolga ezért el is megy.

A saját helyzetedet könnyítheted meg ezekkel a filléres dolgokkal. Nálunk az egész lakást gyerek- és kutyabiztosra alakította a férjem ezért kb semmi ilyesmiből nincs gond.

2019. dec. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Bocsi lehet nem voltam egyértelmű, amúgy van minden konektorba biztonsági dugó már kb fél éves kora óta, csakhát így se engedem hogy piszkálja, mert pl vendégségbe se lesz bedugva, ne szokja meg, tudja, hogy az veszélyes.

Amúgy elképzeltem a mérges fejem és lehet vicces neki az is igen 😅

2019. dec. 15. 14:46
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! Leírtam, hogy van nálunk biztonsági dugó a konektorban. De akkor most leírom, hogy van ilyen öntapadós gyerekzár a szekrényeken is, csak sajnos a mi konyhaszekrényünk mindenhol polcos, így a kuka nem benne van, hanem kívül. Ő is kidobja a dolgokat, de ha megyek valamiért a konyhaba jön utánam és a kuka szem előtt van, néha kedvet kap hozzá hogy elkezdje kipakolni, és sajnos mondhatom neki bárhogy bármit, csak folytatja. Ha elviszem jön a hiszti, aztán visszamegy és újrakezdi a pakolast
2019. dec. 15. 14:51
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az vált be, hogy 3szor felemeltem a hangom, hogy neeem!!! Ha 3szor se jutott el neki negyedjére még erejesebben mondtam és tapsoltam egyet. A fiamnál ez valamiért bevált. Egy próbát megér hátha nem nevet rajta még jobban :)
2019. dec. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Normális vagy? Rácsapsz egy másfél éves kezére? Szted mennyire érti a miértjét? Szólj rá, vidd el onnan, ennyi, még nem fogja fel úgy. 2 évesen már jobban fogja érteni h mi a tiltás. 3 évesen már teljesen felfogja h nem szabad, de még akkor sem gondolom h veréssel kéne nevelni.
2019. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!