Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Besípolt a légzésfigyelő, mi...

Besípolt a légzésfigyelő, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nem riasztott, mire odaértem kb 3 mp. már vette a levegőt. Hason aludt. 2 hetes a baba. Oldalra fordítottam de most nagyon ideges vagyok. Eddig még sosem riasztott vagy sípolt be.
2019. dec. 17. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Mivel semmi baja, nagy eséllyel túl érzékenyre van állítva a légzésfigyelö, pl. 10 mp-re van állítva, 20 helyett, ez csak példa volt, nem emlékszem már mennyire kell állítani, nézz utána.
2019. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%

Először is, ilyen pici babákat nem altatunk hason. (Tudom, hogy van aki nagy mellénnyel mondja, hogy márpedig nem lesz semmi baja...ettől függetlenül az esély a csecsemőhalálra hason sokkal nagyobb)

Másodszor nyugodj meg, előfordul ilyen pici korban. Ha vette a levegőt, mire odaértél, valószinűleg csak egy hosszabb szünet volt a megszokottnál 1x, 2 hetesen még nem igazán "jöttek rá" a babák sem, hogy hogyan "kell" levegőt venni. Néha kapkodnak, néha "elfelejtik"


Csak akkor altasd hason, ha közvetlen mellette vagy ébren, ha melletted alszik nappal és folyamatosan látod, hallod, tudod őt ellenőrizni. Az első 2-3 hónapban kerüld a hason alvást éjjel, mikor már tudja emelni-forgatni a fejét, akkor már lehet úgy csinálni, ahogy kényelmesebb neki.

2019. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ellenorizd a helyzetet. Nalunk volt olyan, hogy azert sipolt, mert "lelogott" rola a gyerek es nem jol erzekelte. De lehet, hogy csak kihagyott egy utemet a legzese. Ne parazd tul nyilvan, de esetleg tenyleg keress masik pozt neki.
2019. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most altattam először hason, mert a mellkasunkon is olyan jót alszik úgy, de többet nem fogom, már mondtam neki. :) valószínű túl mélyen aludt, mert amikor megfordítottam az oldalára még akkor is ugyan úgy aludt, meg se mozdult csak kicsit később
2019. dec. 17. 23:03
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem lesz nahyobb baja a hason altatástól, mint a háton altatástól ahol a visszabukott étel tud fuladást okozni.


Előfordul, ahogy felnőtteknél is egy-egy kimaradás.


A veszélye ennek az, hogy a felnőtteknél ilynekor felébred a légzésösztön, babáknál kioltódik.(

A légzésfigyelő előfordul, hogy tévesen riaszt.( inkább 10 téves csak, mint egy éles)

Gyerekorvosnak megemlítheted, de ga odamentél és szépen vette a levegőt, akkor aemmi para.


Az én babám konkrétan addig nem vett, amíg ki nem vwttem az ágyábòl.

Még ez sem igényel további vizsgálatot, mert nyilván az én pulzusom is 1000-rel vert és ezen idegeskedtem / családban volt bölcsőhalál:


Ne idegeskedj feleslegeseen

2019. dec. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen mindegy, hogy hason vagy háton. Egyszer ez a divat máskor az, ebből is látszik, hogy teljesen mindegy.
2019. dec. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem riasztott csak pittyegett? Nálunk ilyenkor az elemet kellett cserélni.

Megfigyeltük, hogy a riasztás előtti jelzésnél már (ha a babát kivettük és nem kapcsoltuk kiba figyelőt) hiába próbáltuk a matracot piszkálni, a légzésfigyelő ugyanúgy riasztott. Szóval a pittyegés nem légzéskimaradás miatt volt mert akkor is jelezne, ha közben vesz levegőt a baba. Remélem érthető :D

2019. dec. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Lepontozták a 2-est, pedig bizony igaza van. Onnan tudom, hogy sajnos mi a kisfiammal egy hetet bent töltöttünk kivizsgáláson a Heim Pálban, miután többször jelzett a figyelő. Ott mindig elmondták (több orvos is), hogy míg a fejét nem tudja felemelni és átfordítani, NE altassuk hason. Nekünk oldalra kellett fordítani. A kérdésre: egy ilyen alkalom nem számít, valószínűleg csak mélyen aludt, és kimaradt egy lélegzetvétel. Ez tényleg előfordul kicsiknél-nagyoknál is. Ha többször előfordul, esetleg riasztás is van, akkor érdemes orvoshoz fordulni. A légzésfigyelő is lehet rosszul beállítva. Nekünk azt is javasolták, tegyünk szőnyeget a kiságy alá.
2019. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legbiztonságosabbnak oldalt altatni a gyereket. Szépen ki lehet támasztani akár egy összegöngyölt törölköző el, akár direkt erre kapható ékkel.

Valóban háton a bukás esély miatt nem jó, hason meg csak ha biztosan tudja forgatni a fejét. De pl ezért kell kemény matrac. Ha véletlen nem fordítja oldalra a fejét, ne tudjon az orra belenyomódni a matrac a.


Kérdező

Érdemes megnézni a légzésfigyelő él, hogy jól van e minden beállítva. Mindenesetre a dokinak megemlítenéd, mert az a biztos

2019. dec. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!