Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok a nagyon...

Hogyan altatjátok a nagyon kicsi babát?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondja mindig ki kell venni,mert szüksége van a közelségre, valaki szerint hagyni kell sírni pár percet és elalszik magától..három hetes a babánk. Elkényeztetni nyilván nem szeretném, már ha el lehet egy ilyen pici babát..de sírni sem bírom hagyni, egyszer kipróbáltuk de csak belehergelte magát nekem meg rettenetes lelkiismeret furdalásom volt...mi a helyes megoldás? Ha sír, nem használ az sem ha az ágya mellé állunk, simogatjuk, beszélünk hozzá, csak ha kivesszük. Ez megy minden éjjel, napközben sokkal egyszerűbb. Mi lehet az oka? Valakinek bármi bevált tippje?
2019. dec. 19. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Anyatejes?

Nem lehet, hogy éhes? Bár elég hülye tippnek tűnik, de nem értem miért kell éjjel felvenni.


Szerintem ha el lenne kapatva, akkor nappal is ezt csinálná. Én is ezt csináltam. Ha már nem úgy állt anyám keze, akkor bőgtem. Őszintén csodálom, hogy nem csuktak ki az erkélyre :D

2019. dec. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Anyatejes. Eszik is rendesen, tej is van, súlya is szépen gyarapodik. Hiába etetem meg sír éjjel, van hogy cicire tenném újra bár azt gondolom nem lehet éhes és nem is kér. Nem tudom egy három hetes babát mennyire lehet "elkapatni" őszintén...
2019. dec. 19. 10:37
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Az az oka, hogy a babád 3 hete még a pocakodban volt all inclusive ellátásban, és most egy nagy, tágas világban kell boldoguljon, ami zajos, fényes, ismeretlen.. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, az én kisfiam hasonló volt, amit te is írsz, semmi simogatás, ssss-egés nem nyugtatta meg, emellett a cumit sem fogadta el, öklendezett tőle. Ami bevált, hogy éjszaka mellettem alszik öbölben, és cicire teszem, ha megébred, így 5 perc alatt visszaalszik.
2019. dec. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és nem gondolom, hogy el lenne kapatva, most 6 hónapos, 1-2x kel éjjel, nappal meg 💩 a fejemre, mert már minden izgalmasabb, mint anya, és megy, és felfedez. Nyugi, szerintem ilyen picinek meg nagyon nagy szüksége van a testközelségedre.. #3as voltam
2019. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanez van nálunk is, ahogy a 3. válaszoló írts. Nekünk így jó.
2019. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is letehetetlen lepedőérzékelős babám van és nálunk is az együttalvás segített.

Ha ezt nem akarod, vigasztald meg ölben, aztàn tedd az ágyába. Kezdetben ez óràkst is igènybe vehet.

A "ne vedd ki" az ilyen típusú babáknál szerintem nem jó. Azért amit írsz: kikészül.

2019. dec. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes a kislányunk. Nem nagyon hagyom sírni, de néha előfordul. Előbb elalszik, ha a karomban van énekelek neki, kicsit ringatom.
2019. dec. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
5hetes a fiam, de ő nyugis típus, mázlim van vele. Nálunk az vált be, hogy nyöszörgésre nem ugrok, csak sírásra. És most már egyre többször előfordul, hogy a nyösziből nem lesz sírás, hanem sikerül visszaaludnia.
2019. dec. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a védőnő javaslatára én is anno ezt csinàltam, de nála a nyöszörgés korai éhségjel volt, és pár napon belül ki is iktatta, ahogy megjött az esze és ordított teli torokból...
2019. dec. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Cicinn altattam a fiam majd betettem a kiságyba. 6 hónapos korában viszont egyik napról a másikra többször kelt fel mint ahány ujjam van összesen kezemen/lábamon. Így 1 hónap nem alvás után öbölben, majd mellettem aludt az ágyban. Így is sokszor kelt, de több energiám maradt. De azt sosem értettem, hogy az ember miért nem hallgat az ösztöneire. Annak az újszülöttnek nincs szüksége az anyukáján kívül semmi egyébre...
2019. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!