Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell majd teljesen...

Mikor kell majd teljesen leszoktatnom a cumiról? Meddig nem gond ha alváshoz elkapja?

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy nagyon függő legyen. Napközben elteszem alváshoz kapja el és esetleg ha megyünk valahova és nyűgös. 15 hónapos
2019. dec. 23. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
Három gyerekem van, egyik se fogadta el a cumit.. De ha úgy lennék mint te, oviba kerülés előtt leszoktatnám róla 🙂
2019. dec. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alváshoz kaphatja még bőven. Az enyémek is cumiztak alváshoz 2-2,5 éves korig. Nappal nem kaptak 6-7 hónapos kortól, azért ettől, mert kúsztak majd másztak stb, nem igényelték, amúgy is kiköpték így elkezdtem elrakni ébredés után. Nekem sose tetszett, mikor már beszélni tudó gyerek cumival a szájában beszél. 15 hónaposan én nem vettem volna el alváshoz. A lányom 2 éves volt, mikor nappali alvásnál elkezdte a fogával tépni. Mondtam neki, hogy el fog szakadni, nem lesz akkor cumi de folytatta. Kukában végezte, sírt utána pár napig alvás előtt de 2 évesen nem akartam venni másikat. A fiam 2,5 éves volt, megbeszéltük vele, hogy a nagyfiúk nem cumiznak így nem is kérte. Vele könnyebben ment.
2019. dec. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vettem el alváshoz nem is akarom egyenlőre csak érdekelt mikor kell majd :) Ébredés után veszem el, nappali és éjszakai alvásnál nála van :)
2019. dec. 23. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Kislányom még az oviban kiscsoport elején is cumizott alváshoz.

Szerencsére rugalmasak voltak ebben az oviban.

2019. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom miért kéne elvenni, majd leszokik róla, egy felnőtt sem cumizik.

Te szoktattad rá, nem ő kérte, most meg el akarod venni.

Én nem fogom elvenni, most 2 és fél éves.

Amikor beszél megkérem, hogy vegye ki a cumit mert nem értem.

Az alvós plüsst sem vesszük el a gyerektől akkor a cumit miért kéne?

Ha az ujját szopná nem tudnád elvenni, de arról is magától leszokna.

Nem értem miért kell ezzel stresszelni egy kisgyereket.

2019. dec. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!