Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset mosolyog vissza a...

Keveset mosolyog vissza a babám, normális ez ebben a korban?

Figyelt kérdés

10-11 hónapos kisfiam nem mosolyog mostanában szinte soha vissza. Néha maximum az apukájára. Pedig korábban tényleg mosolyalbum volt, le se tudta törölni a vigyort úgy 6-9 hónapos kora között. Most meg rámosolygok, akár 10x is egy nap, semmi. Nèha visszagagyog valamit, aztán annyi. Ha játszom vele, csikizem, vagy olyat hall,lát ami tetszik neki akkor mosolyog, de rám pl magától úgy ok nélkül de mosolyra sem. Kicsit kezdek aggódni emiatt, hogy vajon nem valami gondot jelent-e?!

Emellett egyenlőre úgy érzem nem igazán érti amit mondunk neki. Ha kérdezem hol van ez vagy az, sosem néz a tárgyakra. Pl tudott tapsolni 8-9 hónaposan, de hetek óta nem hajlandó rá, integetni is tud, szokott is kérésre, de elköszönésnél sosem, mintha nem tudná hogy tulajdonképpen ez mire való. A tiltásról és a a nevétől meg csak úgy szimplán nem vesz tudomást.

Belefér ez még ebben a korban? Vannak hasonló babák vagy ez azért furcsa?

(Én örülnék a legjobban ha nem az lenne)



#viselkedés #mosoly #tudás #fejlődés. baba
2019. dec. 24. 23:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy nagy probléma lehet - e, azért a biztonság kedvéért érdemes felkeresni egy szakembert szerintem, de legalábbis a védőnőnek érdemes jelezni, ő tudni fogja hogyan tovább ha esetleg ez gond lenne. Fontos ebben a korban hogy hiába nem érti még, beszélgetni kell a kisbabákkal. El lehet mesélni mikor mit csinálunk, akár kis dalokat költeni. Az én kislányom például már egész picinek nagyon jókat kacagott a mókuska dalon. Ha beszélsz hozzá mindenképp nézz a szemébe, nem azért nem fogad szót mert nem hallgat rád hanem mert egyszerűen nem érti. Ha például valami veszélyes, nyugodtan lehet neki egy kis bemutatót tartani hogy mi történik ha... Például ha az ajtót akarja piszkálni, meg lehet mutatni a saját kezeddel lassan behajtva az ajtót hogy oda becsípi az ujjad és lehet imitálni hogy jajajaj de fáj. Az állathangok utánzásával is fel lehet kelteni az érdeklődésüket, sokat fejleszt mind a kettőtök kapcsolatán, mind az értelmi szintjén, beszédfejlődés stb. Érdemes szép színes állatos könyvet nézegetni és úgy utánozni őket, lehet buzdítani hogy ő is csinálja. Ezek csak tanácsok, remélem segítettem!
2019. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!