Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem mosolyog, nem néz rám a...

Nem mosolyog, nem néz rám a babám. Ez normális? Részletesen lent:

Figyelt kérdés

7 hetes, 35.hétre született kislányom alig néz rám, nem érdeklik az arcok, nem mosolyog ránk, csak úgy a vakvilágba szokott rötyögni.

Nem tekintették koraszülöttnek, mert majdnem 3 kg volt mikor született, ezért nem is hívtak vissza minket kontrollra, de félek, hogy ez nem normális. Látni lát, követi a forgót az ágyán, hall is, mert zajokra összerezzen, de Én nem érdeklem, akár fejen is állhatok neki, ha tapsolok, fütyülök, akkor sem figyel oda, inkább nézi a lámpát.

Első baba, lehet hogy túlaggódom, de azért érdekelne más véleménye is.


2011. ápr. 7. 10:04
1 2
 1/14 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%
Szia! Az én gyerkőcöm sem nagyon nézett rám ilyen idős korában, most 10 hetes, kb 2 hete kezdett el mosolyogni. Szerintem várj még 1-2 hetet.
2011. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
SZERINTEM KÉRDEZ RÁ A GYEREKDOKINAL ÉS A VÉDÖNÖNÉL NEHOGY MÉGIS BAJ LEGYEN
2011. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

kérdezd meg a dokit, de ne aggódd túl. mi babánk sem mosolygott, csak 2 hós korától :)

azóta sem adja ám ingyen :) minden megy a maga ütemében. ne hasonlítgasd más babához a fejlődési ütemét. vedd fel az ő ritmusát és vele haladj. különben begolyózol :) saját tapasztalat :)

élvezd ki vele az időt :)

2011. ápr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj kb. 2 hetet, ha addig nem változik jelezd az orvosnak. Autizmus korai jelei közt van a közöny, de szerintem itt nem erről van szó, még picike! Várj egy kicsit!
2011. ápr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát remélem nem autista, a zenélő forgója nagyon tetszik neki meg a lámpa fénye. :-) 1,5 hét múlva megyünk a 2 hónapos oltásra, remélem addig beindul a kiscsaj.

2011. ápr. 7. 11:34
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
2-3 hós korukra szoktak megtanulni a babák tudatosan mosolyogni, ne aggódj. Orvosnál kérdezz rá, de ennyi alapján szerintem semmi gond.
2011. ápr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Öcsémék ikerlányai közül az egyik szinte soha nem mosolygott az első évében, de nagyon okos ügyes vidám kislány. Ha nagyon aggódsz kérj beutalót neurológushoz. Ha baj volna, elküld korai fejlesztőbe. Inkább fuss fölösleges köröket, ne emészd magadat!
2011. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia szerintem sorstársak vagyunk.Az én babám 36.hétre született most 8hetes és nem akar rámmosolyogni én is csinálhatok bármit :(
2011. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:


6 hetes baba alaposan szemügyre veszi környezetét, de nem igen követi tekintetével a mozgó tárgyakat, arcokat. A hirtelen felvillanó fény, mint amilyen a fényképezőgép vakuja is, láthatólag zavarja. Felkeltik a figyelmét csillogó, fényes vagy világító tárgyak. Ha valamit meg akar nézni, nemcsak tekintetét irányítja oda, hanem egész fejecskéjét fordítja.


A kéthónapos csecsemő szemével már követi a fényt, rövid időre a tárgyakat is alaposan megnézi vagy utánuk néz. Különösen jól megfigyelhető ez, ha valami leesik. Szemeit egyre inkább mozgatja a fejétől függetlenül is, így már jól tudja követni a mozgó embereket, arcokat tárgyakat, figyeli a mozgó szájat. Kedveli a világos, élénk színeket.


3 hónapos kor táján már biztosan ránéz a szüleire, ha beszélnek hozzá, nevén szólítják.

Valószínű, hogy ilyen tájban kezd kialakulni a kétszemes látás, aminek első lépéseként a két szemével egyidejűleg látott képeket megfelelteti egymásnak, egymásra fekteti.


3-4 hónaposan már hosszasan nézegeti a kezét, majd 4-5 hónaposan figyelme, nézegetése távolabbi környezetére is kiterjed.

2011. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ezt is találtam:

[link]

2011. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!