Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, ha egy 8 hónapos...

Normális, ha egy 8 hónapos baba szinte egyáltalán nem mosolyog és mindig semmitmondó az arckifejezése?

Figyelt kérdés
Ismerős kislányról van szó. Az enyém már egy nyikkanásra, furcsa hangra, vagy egy idegen arcra elmosolyodik. Ez a kislány semmire. Legalábbis amikor mi találkoztunk, soha semmire. Csak ül és ha néz is valamit akkor is mereszti a hatalmas szemeit. Egyébként aranyos, helyes kislány, anyukája is normális, de nem vagyunk legjobb barátnők. A legdurvább, hogy ezt már egy közös ismerősünk is említette nekem és nem is én hoztam fel az egészet. Olyan rideg a kislány, de nem tudom miért... Normális ez?
2014. ápr. 2. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ...ha találkoztok,beszélgettek és ez idő alatt "komoly" az szerintem tök normális,nem minden baba barátkozós.

Ha otthon is mindig ilyen az már baj,de gondolom ez anyukának is feltűnt volna.

Amúgy gondolom ilyen "séta közben összefutunk és beszélgetünk 2 mondatot" kapcsolat a tietek,ugye?

Nem kell messzemenő következtetéseket levonni más gyerekéről,főleg ha nem is vagytok annyira jóban!

2014. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem megbántani akarom, sem ítélkezni rajta. Látok róla minden nap ezer képet, különböző közösségi oldalakon, mindegyiken ugyanolyan, semmi mosoly. 100 képből 10en mosolyog. Azt is alig. Talán ennyire félénk? Mindig olyan mint aki nem is ott van ahol mi... Nem tudom.

Voltunk már náluk, órákig ott voltunk, ugyanilyen volt mint fent leírtam...

2014. ápr. 2. 15:52
 3/8 anonim ***** válasza:

anyukája milyen?

a gyerek elsősorban utánozással tanul


ha vigyorognak rá, visszavigyorog, nem tudja min, de vigyorog :)

ha komolyak, ő is az.

2014. ápr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nm akarlak riogatni de most olvastam egy cikket az autizmusròl és ez volt a csecsemőknèl a legészrevehetőbb tünet.
2014. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nagyobbik lányom volt ilyen. Nem mosolygott senkire, mindig komolyan nézett. Nem semmit mondóan, csak komolyan. Nem engedte, hogy mások hozzáérjenek. Adódott néhány kellemetlen szituáció. Mondjuk engem nem borított ki velem édes kis tündér volt, de még anyósomat sem szerette. Viszont sógornőm kislánya pont ugyan ilyen volt, így nem éreztem magam egyedül.

Mára feloldódott, már négy éves kedves nagyon beszédes, barátságos kislány. A világon semmi baja, a kortársainál kicsit érettebb. Egyszerűen ilyen.

2014. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4 és fél éves autista kislány anyukája vagyok. Ezek voltak az első tüneteink, de én már korábban észrevettem a bajt, diagnózisunk csak most lett, viszont a legsúlyosabb, és gyermekkori autizmus, + mentális retardáció( értelmi fogyatékosság)
2014. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet az autizmus egyik jele is de lehet, hogy semmi baja. Az én kisfiam egy eleven kis virgonc vigyori baba volt mindig de amikor kimentünk sétálni mindig mindenki megjegyezte, hogy milyen komoly a gyerek meg, hogy nincs egy kis vigyor se és nem nagyon néz senkire. Külső szemlélőként lehet én is azt mondtam volna rá, hogy valami nem stimmel vele de itthon teljesen más volt. Most 16 hónapos és mióta megy a saját lábán mindenkivel haverkodik és vigyorog mint a tejbetök. Ezt az anyukájának kell tudni, ő van vele egész nap neki kell látnia ha valami gond van.
2014. ápr. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Én is olvastam a cikket és emiatt is tettem fel a kérdést... Igazából tapasztalatokra voltam kíváncsi, én annyira nem ismerem a kislányt, de ahogy mondtam, van róla fenn ezer és ezer kép és szinte mindegyiken kifejezéstelen arc, csak néhányon van enyhe mosoly. De inkább kifejezéstelen arccal ül vagy mereszti a szemeit, mint aki csodálkozik... Ha anyukának nem tűnik fel én nem szólok, hiszen nem én vagyok vele egész nap. Remélem ő csak egy "komoly" kislány és semmi komoly. Köszi még egyszer mindenkinek!
2014. ápr. 3. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!