Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Min múlik, hogy hogyan alszik...

Min múlik, hogy hogyan alszik egy újszülött?

Figyelt kérdés
Négy hetes a babánk, éjszaka nyugtalan, bármit bevetünk sokat ébred és sír állandó figyelmet igényel, napközben tök nyugodt. Barátnőmnek három gyereke van első perctől kezdve jó alvók, csak szopizni keltek fel. Mit rontunk el? Nem kapkodjuk ki első nyekkenésre
2019. dec. 25. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy sok múlik a babád személyiségén is, de azt tudom, hogy az én babám sokszor ébred, ha 21 fok fölé megy a szobában a hőmérséklet (rugiban alszik vékony takaróval).

Ha sűrű napunk volt, vendégségben voltunk, vagy orvosnál, akkor is nyugtalanabb. Ki kell tapasztalni.

2019. dec. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondat a kulcs: nem kapkodjátok ki. Így aztán stresszes lesz éjjel és nem tud nyugodtan aludni a szoptatási idők között.
2019. dec. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:

#2

Kérdés hogy mi számít nyekkenésnek. Ha csak nyöszörög nem is kell kivenni.


Mi is hasonló cipőben jár(t)unk, folyamatosan kutatunk a témában.

A kisbabáknál is van nappal-éjszaka ritmus és sok babánál ez fordítva van hiszen mèg nincs miből tudja. Az első napokban nálunk is átaludta a napot, éjszakánként pedig sokkal problémásabb volt. Éjszakai pelenkacsere, etetés után próbáljuk minél gyorsabban visszaaltatni, nappal kb 1 órát ébren tartani hogy átálljon a ritmusa. Ha minden igaz akkor javult a helyzet, de nem szeretném elkiabálni.

Amit kipróbálhattok:

Úgy takarjátok be hogy kicsit alá is nyomkodjátok a takarót, érezze hogy körbeöleli, nálunk bevált.

Próbálkozhattok a félhomállyal.

Minden nap menjetek ki egy kicsit a friss levegőre.

Anyatej esetén elvileg nem szükséges vízzel itatni, de ha nincs más ötlet, azt is ki lehet próbálni (előtte forrald fel).


Ha minden rendben, komfortosan érzi magát, akkor ennyi idősen csak aludni, enni, kakilni fog, de nagyon nehéz megfejteni hogy pontosan mi is lehet a baja, érdemes összegyűjteni rengeteg tippet és el kell kezdeni kísérletezni.

2019. dec. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

Egy kis update, hátha legalább közelebb visz a problémához.


Nálunk már szinte biztosan a bioritmussal van a gond. Minden éjszaka 1-3 között szívunk az altatással. Bármit csinálunk, nem tudjuk lerakni a gyereket. Elaltatjuk, felriad, hogy "én még nem akarok aludni" és elkezd sírni. Aztán megnyugszik, visszaalszik és újra felriad. Hajnali 3 környékén elalszik és utána kora délutánig eszik-alszik-kakil, kora délután megint 2-3 ilyen óra és éjjel 1-ig újra csak eszik-alszik-kakil.

Eddig minden alkalommal próbáltuk "lenyomni" hiszen mi ilyenkor aludnánk, fáradtak vagyunk, de most belementem a játékba és 3-ig szórakoztattam anélkül hogy megpróbáltam volna elaltatni. Nyűglődés nélkül elvolt, 3 előtt néhány perccel becsukta a szemét és már nyugodtan alszik egyedül.


Hogy hogy fogjuk az éjszakai kukorékolást megszüntetni azt még nem tudom, de legalább már (azt hisszük) tudjuk mi a baj és célirányosan keressük a megoldást.

2019. dec. 29. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Éjszaka nem kell pelenkázni, a pelenka is kibírja meg a gyerek bőre is. Kivéve persze, ha kakis. De az anyatejes kaki sem gond azért. A kislányom éjszaka nem kakil, nekünk ezt könnyű kivitelezni. És igenis vedd ki, ha nyekken, ráteszed cicire, nagyobb az esélye, hogy megnyugszik, és nem kel fel. Téged keres, még jó, hogy nyekereg.
2019. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!