Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1hónapos babátokkal mit...

1hónapos babátokkal mit csináltok amikor ébren van?

Figyelt kérdés
a kisfiam napi 6-7 órát van ébren napközben. holnap lesz 5 hetes és már a hátáról átfordul a pocijára (ugyan nem túl gyakran) leginkább akkor ha peluscsere közben pisil=) de nem igazán tudom h mit is csinálhatnék vele! nem akarom a kiságyban hagyni annyi ideig, de kézbe sem akarom szoktatni, mert mi lesz később ha még többet lesz ébren....
2010. júl. 20. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Gratulálok a kisbabádhoz! Ritka hamar átfordult. :-)


"de kézbe sem akarom szoktatni, mert mi lesz később ha még többet lesz ébren..."

A babának éppúgy igénye van a mindennapos, gyakori testkontaktusra, mint tiszta pelenkára és anyatejre. Igen, sokat kell ölben lennie, mert így érzi biztonságban magát, és így tudod kielégíteni az érzelmi szükségleteit. Ezzel nem lehet elkényeztetni.

[link]

[link]

[link]


Lehet vele cirókázni, mondókázni, lehet neki énekelni, ritmusos verseket (pl Weöres Sándor) szavalni. Sokáig el tudnak nézelődni, ha van mit. (Kiságyból keveset, anya öléből sokat.) Gondoltál már a hordozókendőre? :-)

2010. júl. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Játszószőnyegen nagyon jól elvan.
2010. júl. 21. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel! Két szopi között jobb,ha az ágyában van,vagy a játszószőnyegen.mert akkor úgy "mozoghat", és nézelődhet,ahogy akar,és csak akkor tesz erőfeszítéseket,hogy megtanuljon valamit. Ha kézbe veszed,akkor hamar felszokik,és később sem marad meg az ágyában. Nem igaz,hogy kell neki állandóan az anya jelenléte. Amikor szopik,pelenkázod,akkor kell megdajkálgatni,és annyi elég neki. Az sem baj,ha sír egy kicsit. Rá kell nézni,hogy van-e valami baja? Ha beszorul a keze maga alá,vagy a lába az ágy rácsába,akkor segítek neki,de máskor hagyom egyedül küszködni.

A lányom hamar tudott forogni,de mászni még nem. Elakarta érni a maciját,de nem tudta. Már vörös volt a sírástól,de nem segítettem neki. Addig forgott hasról hátra és vissza,közben mindig nézte a macit,amíg oda nem forgott hozzá és el nem érte. 4 hós volt kb.ekkor.

Akik ezeket a bölcs tanácsokat adják,azok soha nem neveltek fel egyetlen gyereket sem.

Az anyukának a józan eszére kell hallgatni,és akkor a baba is szépen fejlődik,és az anyuka sem rontja el a picijét,és eltudja végezni közben a saját dolgát is.

2010. júl. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit a linkhez: anyáink,nagyanyáink nem voltak otthon évekig Gyesen,hanem dolgozniuk kellett napközben. Mégis egészséges lelkületű gyerekeket neveltek. Nem volt annyi hisztis,elrontott gyerek,mint ma. Pedig az akkor csecsemők sem voltak mások,mint ma.
2010. júl. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én meg a harmadikkal nem értek egyet. Nem hasból beszélek, gyakorló szülő vagyok. És csudájása járnak, hogy milyen kiegyensúlyozott a kisfiam, hogy mennyire nem sír (nincs oka rá), milyen gyorsan fejlődik, mennyi mindent tud már, és az altatásával sincsenek gondok. Pedig koraszülött, és még hasfájós is volt.


A gyerek nem plüssállat, hogy megetetem, átpelenkázom, aztán legyen el magának. Minden anyai ösztönöm és a józan eszem is ez ellen szól. A gyerek szociális lény, akinek folyamatosan szociális ingerekre van szüksége, amíg ébren van. Ha sírni hagyod, azt tanulja meg, hogy nem érdemes kimutatni az érzelmeit, úgyse segítenek rajta. (elkerülő kötődés) Ha felveszed, megtanul bízni benned, és magabiztos, önálló lénnyé cseperedik. (biztonságos kötődés)


Anyáink sok mindent másképp csináltak, de a világ fejlődik, ideje lenne lépést tartani vele.


De nem jártatom a számat, én "csak" szülő vagyok, és pedagógus. Inkább álljon itt egy gyerekpszichológus véleménye, aki ebből írja jelenleg a doktoriját: [link] Ajánlom ezen belül is olvasásra az Ismeretlen Helyzet Tesztet "A kötődésről" baloldali link alatt, és elgondolkodni azon, hogy kinek is jó, ha a gyerek elvan magának a járókában: a gyereknek, vagy a szülőnek?


Még egy tipp a kérdezőnek: felolvasás. Ne tudd meg, mennyire élvezte a 4 hónapos fiam, amikor most felolvastam neki a Micimackóból, pedig garantáltan egyetlen szavamat se értette. :-) Hangosan kacarászott, aztán elálmosodott, és szépen elaludt, így az anyukája nyugodtan megebédelhet.

2010. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két kisfiam van, a nagyobbik 5 éves, a kicsi 4 hónapos. A nagyobbik fiam amíg el nem indult anno, szinte állandóan igényelte, hogy ölben legyen és nagyon nehéz volt, mert egész nap hurcoltam magammal, úgy főztem, hogy az egyik kezemben a fakanál volt, a másikban a gyerek. Akkor azt hittem, hogy belegebedek, és mindig azt mondtam, hogy a másodikat nem így szoktatom. DEHOGYISNEM! Most pedig azt mondom, hogy gyereke válogatja. Amelyik igényli, hogy ölben legyen, az legyen ölben, amelyik elvan magának, hát annak az anyukának szerencséje van????? Nem biztos. A nagyfiam borzasztóan érdeklődő, széleslátókörű, kielégíthetetlen a tudásvágya. Most azt vallom, hogy megérte, hogy állandóan velem volt, minden percben foglalkozni kellett vele, mert igényelte és meg is van az eredménye. Nagyon fárasztó tudom, de később látod az eredményét. A kicsi is igényli az állandó foglalkozást, de mivel látom a nagyon az erdeményt, most már nem tűnik olyan kimerítőnek, mert tudom, hogy egyszer úgy is felnő... Tehát, ne hagyd magára, ha igényli a jelenlétedet!!!
2010. júl. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

sry h csak most írok vissza:(

én sem akarom egyedül hagyni a szobában végképp nem úgy h sír (a sok sírástól köldöksérvet is kaphatna) mivel ő az egyetlen babám és anyukám meg a párom rengeteget segítenek így rengeteg időm van rá! csupán arról van szó h nem toom h mivel is köthetném le mivel feljesszem az érdeklődését....stb minden nap tornázunk2x, 1x átmaszírozom az egész kis testét(imádja) zenét is szoktunk hallgatni(ha én énekelnék tuti ritmus zavaros lenne:)) kézben nem azért nem akarom cipelgetni mert akk hozzászokik és amúgysem nagyon tetszik neki:) inkább lefektetem az ágyamra szines plüssökkel játszom elötte, odaadom neki ameiket meg tudja fogni:) dobálózik vele:)

szóval nem a közelséggel van a gond.....

csak tippeket szeretnék amikkel esetleg fejleszthetném őt! köszi mindenkinek a komit!!!

2010. aug. 1. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!