Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok 20 hónapos...

Mit csináltok 20 hónapos körüli babátokkal, ha nem akar aludni, pedig már látod rajta, hogy nagyon álmos és különbes is alvásidő van?

Figyelt kérdés
A kisfiam gyakran csinálja azt, hogy ebéd után nem akar elaludni. Nekem be kell feküdnöm mellé az ágyába, így alszik csak el, de ma is egy darabig elfeküdt, már majdnem elaludt, egyszercsak felül, elkezd magyarázni, mondja, hogy ki akar menni a szobából. Teljesen készen vagyok tőle. Mindezt egy óra altatás, fetrengés után. Amikor a férjem altatja, a leghosszabb idő amit bent töltött vele a szobába, talán 20 perc volt és már aludt is. De sajna 3-kor ér haza és addig nem húzhatom el az altatást, tehát heti 5-ször muszáj nekem altatni. Este úgyis a párom viszi. Szerintem nekem már nem akar semmit megcsinálni, mert unja a fejem. Egész nap velem van, még mikor a férjem itthon van, akkor is. Az apjának szót fogad, ha valami veszélyes dologhoz megy és rászól, nekem hússzor kell elmondanom nem szabad, akkor is odamegy. Nem értem én ezt.. hát én vagyok az anyja vagy mi :) Mi a fene van ezzel a gyerekkel? :)) Nektek is csinál így a kisgyereketek? Az igazat mondva, kakil a fejemre néha :))
2011. aug. 30. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy másnak nem fog tetszeni amit írok,de én abba a kategóriába tartozom,aki nem erőlteti az alvást.

Lányom átlagban délben alszik el,de van mikor húzza 2-3-ig is,attól függ,hogy épp milyen az idő.Ha meleg van,akkor nem tud aludni.Ha kánikula van nem engedem ki,így nem tud elfáradni.De este 9-10 körül alszik el és reggel 7-8 fele ébred.Ma sajnos nagyon hangos zajra felkelt reggel 6-kor így már 10-kor aludt és 11:30-kor kelt.Valószínű,hogy korábban is fog aludni este.De reggel 7-8ig aludni fog ismét és ugyanott folytatjuk,ahol előtte megszakadt!

Amúgy alváshoz berakom az ágyunkba és bekapcsolom az épp aktuális kedvenc mesét és általában elalszik.

2011. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sem erőltetem az alvást. Akkor alszik a fiam, amikor álmos és nem vezényszóra.:)
2011. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Épp most ébredt! Hazajött apa és 5 perc alatt beaĺudt vele! Úgy látszik én vagyok neki a játék! Az fiam 8-kor alszik este és reggel 8-kor ébred. Ebéd után kb.1 körül alszik és 3-kor ébred. Mi ezt szoktuk meg, de mostanában nálam ezt csinálja :)) Egyébként az alvási rend az nem vezényszóra működik, egyszerűen kialakul és az oviban is fognak aludni. Egyszerre mindannyian! :)
2011. aug. 30. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen az oviban, bölcsiben együtt alszanak, azért mert ott kifáradnak a játékban, meg amiket kitalálnak nekik a gondozók. Mi itthon kevesek vagyunk ehhez, sosem fogjuk tudni úgy lefárasztani őket, mint egy nagy közösségben.
2011. aug. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát én meg nem értek egyet az előző válaszolókkal,igenis alvás van főleg ha már látod rajta,hogy álmos,fáradt-márpedig te ezt írtad!Most mi értelme van annk,hogy ráhagyom,hogy jó akkor most nem kell aludnod és délután 5-6 óra körül meg esik-kel a fáradságtól!legalábbis az én fiam ilyen,ha nem alussza ki magát akkor kezelhetetlen,semmi nem jó neki,hisztizik,nem lehet vele elmenni akkor sehova mert nem tud viselkedni,egyszóval mintha nem is az én fiam lenne,persze mert már a fáradságtól fruszrált!

Szóval amikor nekem ezt csinálta,én is mellé feküdtem és jó szorosan magamhoz öleltem,hogy moccani se rudjon,jó tudom ez így most durván hangzik,hogy lefogom a gyereket de ez nállunk bevált!Vísít ilyenkor mint a kismalac kb 1 percig egyszercsak kidől mintha egy off gombot megnyomtam volna rajta és már alszik is mint a bunda!Ez 1-2x volt és megtanulta a rendet,nem is szokta már csinálni!Én úgy voltam vele,hogy inkább hallgatom 1 percig a sírását(közben azért nyugodt hangon mondtam neki,hogy "Anya segít elaludni!")minthogy egész délután nézzem a nyűglődését!Azt gondolom ha mindent ráhagyunk a gyerekre akkor egyszercsak azt vesszük észre,hogy ránőtt a fejünkre és ő írányít minket és nem mi őt!

Kedves Kérdező!Nem lehet,hogy másban is könnyeben beadod a derekad mint a férjed és ezt kihasználja a gyerkőcöd???ne haragudj,nem bántásként kérdezem de a szavaidból azt veszem ki,hogy Apának jobban szót fogad és ez vminek a következménye!Ha valamire azt mondod,hogy nem akkor igenis legyél határozott és az később is nem legyen!

2011. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Teljesen igazad van. Én is így gondolom, hogy az alvás az kell, a megszokott időben és nem később. Mint írtam, ma később aludt el apával, de későn is ébredt a délutáni alvásból (fél 7-kor), de apa ugyanúgy elvitte aludni este 8-kor, mint szoktuk. Én lefogni azért nem fogom le, nem is tudnám, nagyon nagy ereje van, de képes vagyok órákon át altatgatni, míg be nem adja a derekát és le nem csukja a szemét. Úgyhogy nem érzem magam következetlennek. Nem engedek meg többet, mint apa, mi apával nagyon egy húron pendülünk nevelés terén is. Talán én vagyok vele többet, engem jobban ismer, a reakcióimat stb..

2011. aug. 30. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd el tőle, hogy játék után egyből aludjon. Hiszen a játékban felpörgött, rezeg minden idegszála, figyel mindenre. Ha látod, hogy álmos találj ki valami nyugtatóbb, nyugisabb programot. Nekem ugyan csak 8 hós a fiam, de nálunk nagyon bevált, hogy beviszem a nagy ágyra, lefekszünk együtt és a falra világítok elemlámpával. Két perc után dörzsizi a szemét és ásítozik. Ha ez meg van, akkor átviszem az ágyába, leteszem és elalszik magától.


Órákig altatni nincs értelme, nem álmos. Lehet, hogy ez idáig ez volt a rend, de most változik. Nincs akkor szüksége alvásra, ahogy nő tovább bírja a fent létet. Az alvást nem lehet erőszakolni, te sem vezényszóra alszol. Az oviban meg majd hozzászokik a rendhez, könnyebben, mint gondolnád, de jelenleg nem jár oda.

2011. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20:48-as válaszoló!

Az első kommentelő vagyok és én egy szóval nem írtam,hogy nem aludna a gyerekem.Minden nap alszik,de nem mindig ugyan akkor.Van mikor elalszik időben,de van mikor csak 2 órával később.Ha nem tud elfáradni,akkor nem tud elaludni.Viszont arra kényszeríteni,hogy már meg te most aludni fogsz,nem megy!Nagyon nem szeretem mikor sírva alszik el.

Ha kellően elfáradt akkor ő maga mászik be az ágyunkba és nézi a TV-t.Ha mégsem akkor ha látom rajta,hogy fáradt akkor én teszem meg és rá 5 perccel már alszik is.

Este így is,úgy is ugyan akkor alszik el +- fél óra.

2011. aug. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem van ám egy 15 éves nagylányom is, akivel nem volt probléma az alvás! Ebéd után mentünk aludni és ez volt a rend. Egy mese és már aludt is. Fiam extra pörgős kisfiú, ma voltam el barátnőmmel vásárolni egy újonnan nyílt áruházban, míg az Ö fia elüldögélt a bevásárlókocsiban egy lufival a kezében, az enyém a bútorosztályon az ágyak között focizott a lufival, és imitálta, hogy lever valamit, közben kiabálta: ne, ne.. mert tudja, hogy nem szabad, de azért bepróbálkozik, meddig mehet el, mikor szólok rá :) Szóval, míg a barátnőm hazavitte a babát és már édesdeden alszik, az enyém itt tologatja az autóját, mert ismét nem tudtuk elaltatni, most apa sem! Pedig ma azthiszem kellőképpen elfáradt! :)
2011. szept. 1. 14:42
 10/10 Barbara8282 válasza:
Nekem 20 hós a lányom kb.1 hónapja nem akar aludni bármit csinálok,de nem hisztis néha persze van egy kis hiszti de az ha alszik ha nem akkor is van de este időben ki dől :-) Egyszerűen nem igényli már.Persze ha játszóházba megyűnk vagy nagyobb mozgás játszás van és kifárad akkor alszik,de leginkább itthon vagyunk mert hideg is van és influenza.
2017. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!