Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Várható változás sírós babámnà...

Várható változás sírós babámnàl 3 hónapos kortól? Akinek sírós, mindig nyűgös babája volt változott valami?

Figyelt kérdés
10 hetes kislányom nagyon sírós. Néha semmi nem jó neki. Se kézben, se letéve, se hintàban, se kendőben. Babakocsiban esetleg...sajnos így abban is alszik. Egész nap szórakoztatom minden félével. Hasa nem igazán fáj. Nagyon ritkán de akkor teljesen máshogy sír.

2020. jan. 3. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet az is hogy olyan egyszerű a válasz mint hogy: melege van vagy fázik.

Szerintem egy gyerek ha már ki tudja fejezni magát, akkor egyszerűbb lesz a helyzet. A fiam is nyűgös volt egy-egy hónapra, de mindig tanult valami újat és ezek megszűntek.

(Bár nála pont az volt, hogy kevés ruhában is melege volt azért volt nyűgös, na meg hogy altatni akartam amikor nem is volt álmos..)

2020. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő sírós volt ennyi idősen bár a nagyobb gyereket ha alva leraktam a kiságyba, legalább aludt tovább. Pár percig elvolt ha kapott a kezébe valamit. A kicsi nem is aludt magában, tologatni kellett babakocsival. Amint megállt, fel is kelt. De ha kapott játékot se maradt a kezében, nem kötötte le semmi, ha nem kézben volt. Hát a nagyobb 3,5 hónaposan már elvolt néha magában. De a kicsi nem. Ha le is raktam, muszáj volt szórakoztatni. Max 5 percet elnézte tesót utána sírt, őt legtöbbször fel is kellett venni, igazi ölbebaba volt. 6-7 hónapos koráig ez ment. Aztán a forgolódás lekötötte, miután rájött, hogy a szoba másik végébe is el tud jutni gurulva, ha akar. Aztán a kúszás-mászás stb már lekötötte rendesen, nem ért rá ölben lenni egész nap. De ő nagyon szeret még most is ölben ülni, 2,5 éves kislány :D
2020. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam4 éves és még mindig sírós.


Komolyra fordítva a szót: vannak jobb meg rosszabb időszakok.


De ha továbbra is csicskázol neki, és éjszakába nyúlóan ringatod a babakocsiban, úgy nem fog változni.

2020. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom már 5 éves, nem lett jobb.

Van abban valami, hogy nem szabad ennek teret hagyni. Én nagyon elrontottam, mert elhittem, hogy nem szabad sírni hagyni, ott kell lenni, válaszkésznek kell lenni stb. Aha. Ezzel csak a rugalmatlanságát növeltem, a frusztrációtoleranciáját pedig nullára csökkentettem. Ma már másképp csinálnám. És akkor talán mi, felnőttek sem mentünk volna így tönkre mellette.

2020. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor lett jobb, amikor megtanult kúszni. Addig olyan volt mint a tiéd, mindig ölben volt, letenni se lehetett. Most 14 hónapos, most már felvenni nem lehet. :-)
2020. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!