Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan változott meg az...

Hogyan változott meg az életmódotok terhesen? Mik voltak az új szokások, és mik voltak az elhanyagolt régiek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mi pl. már nem járunk túrázni (nem bírom már), nem megyünk színházba (többször kell pisilnem, mint ahányszor szünet van), a kiállításokkal felhagytunk, mert elfáradtam a tötyögésben gyorsan. Nehéz koncentrálnom a munkámra is a rúgások között.:) stb.


Veletek hogy volt/van ez? Nehezen szoktátok meg az új életet, vagy könnyedén ment?


24 hetes



2015. nov. 21. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Mindent hasonlóan csinálok,mint előtte,a cigizést kivéve.Az nincs,ennek nagyon örülök!

Talán annyi,hogy hamarabb elfáradok,így kevesebb kedvem van pl. nézelődni,ahogy neked is.

2015. nov. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Különösebben nem változott semmi. Egy nagyon idegesítő dolog volt: ha a munkahelyemen valamit elbénáztam figyelmetlenségből, akkor a főnököm rögtön jött a "tudom, hogy terhes vagy, de figyelj oda..." szöveggel, amitől agyvérzést kaptam.

Végül megkértem, hogy ne kösse össze az esetleges hibáimat a terhességemmel. Nyugodtan toljon le, de a terhességet ne keverje oda, mert nincs köze hozzá.

2015. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Elkezdtem mindenféle mákosat enni. Más nem változott. Ja de. Többször került elő a vasaló.
2015. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem biciklizek, mert rázós itt az utak egy része, és amúgyis volt 1-2 szép esésem korábban, viszont ez eléggé hiányzik. Munkába is így jártam, de már ki is fulladnék tőle, egy rövid séta után is lihegek sokszor:)


Heti 2x úsztam, 1x jógáztam, de ezeket hosszabb ideig. Most minden nap 5-10 percet jógázok, és heti egyszer sétálok 1,5 órát egyhuzamban. Próbálok a még több víz bevitelére odafigyelni.


Nagoyn szigorú volt a diétám a baba előtt, a hányinger ezt elsöpörte, a gyümölcsökön kívűl semmi egészségeset nem kívántam, arra viszont továbbra is figyeltem, hogy adalékanyagoktól mentes legyen, amit eszek (pajzsmirigyem miatt ez különösen fontos).


Lemondtam egy repülős nyaralós családi utazást egy szigetre (tengerparti hotel, isteni ételek) szakértő tanácsára.


Igyekszem nem fürödni órákig, illetve nem járunk uszodába, wellnessfürdőbe, nyáron a Balatonba is csak térdig mentem be.


Esténként beveszem a maradék vitamint, zuhanyzás után bekenem magam a stria elleni olajjal, aztán megcsinálom a jógagyakorlatokat. Utóbbi nélkül fájni kezd a derekam, de amióta csinálom, szinte semmi ilyen bajom nincs, mikor kihagytam 3 napot, a 4.-re el kezdett fájni.


Pisilni én is sokszor járok. Nem megyünk moziba, mert igen aktív a csemete, és kirúgná a ház oldalát, ha hangos zajoknak tennénk ki. Színházba nem jártunk korábban, de szerintem amúgyis kényelmetlen lenne egy helyben ülni annyi időt.


Munkában néha nekem is nehéz koncentrálni, olyankor felállok, sétálok, ha nagyon mocorog.


Férjem nagyon megértő, és nagyon odafigyel. Hetente csinálunk pocakfotózást. Beléptem egy facebookos baba-mama csoportba, akik kb. ugyanakkorra várják, mint én, ott tök jól érzem magam:)


Az biztos, hogy még szoknom kell a dolgot, 1-2 pánikolásom volt már, de inkább olyan rövid ideig tartó kétségbeesős, hogy jó anya leszek-e:)

2015. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Lemaradt, hogy 26 hetes vagyok
2015. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Volt vagy egy hónap, míg nem biciklizhettem, akkor vettek veszélyeztettetre. Most meg már nem tekerhetek, 37 hetes vagyok, 2 hete hagytam abba, mert már mki piszkalt, hogy el fogok esni.

Változni annyi változott, hogy mivel egyszerre 5 fajta bogyot kell szednem, mindig nézni kell megvolt e már az adag. Meg nem ehetek sòsat, és kevesebb kávé. Engem is az állandó vizelés fog vissza. Egyszer voltunk moziba 9 hó alatt és a végén azt hittem szomjan halok.

2015. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Mi az összefüggés a baba rugdosásában és a koncentrációban? Bocs de ezt nem értem, azt se hogy elfáradsz egy kiállításon, mi lesz veled később?? Durva lenne ha összekeverném mások értékeit, mert rúg a baba. Biztos el fogadnák ezt az indokot, 100 000-et bukott mert rúgott a babám és ez kihatott a koncentrációmra. :D Mi egy hete voltunk Prágában több órahosszát végigsétáltam és semmi bajom. Nem bántásból írtam, ez én vagyok, szerintem ne hagyd el ennyire magad. 24h km
2015. nov. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
7-es, mennyire érzed erősen a babádat? Szokta magát kellemetlenül kinyomni, már-már fájdalmasan rugdosni az oldalad? Az én babám nagyon aktív, és ráadásul jó erősen is érzem, mert elég vékony vagyok, és legtöbbször harántfekvéses, így tényleg van olyan, hogy ameddig pózt nem vált, vagy valahogy rá nem bírom, pl. egy sétával, addig kb. nem is tudok másra figyelni. Nem hiszem, hogy ez azt jelentené, hogy a Kérdező ,,elhagyja magát", de ha az embernek egy öklöt nyomnak az oldalába, és kellemesen csavargatják, feszítgetik tovább, úgy elég nehéz figyelni:)
2015. nov. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8: köszi.:) szerintem az, hogy minden ember máshogy bírja a fizikai terhelést vagy az alkotótevékenységet, az nem verseny, és nem arról van szó, hogy elhagyjuk magunkat. Én sem csúfoltam 12 évesen az uszodában a többi gyereket, akik nem úsztak versenyszerűen, mint én...
2015. nov. 21. 19:37
 10/14 anonim ***** válasza:
Az első gyerekemnèl rengeteg minden megváltozott (még a sminkelés sem "esett jól"), most szinte csak a pisilés és a növekvő pocak juttatja eszembe a terhességet. Persze a derekam hamarabb megfájdul stb. de ugyanúgy zajlik az életünk mint eddig egy gyerekkel (vagyis járunk mindenféle gyerekkompatibilis programra és a hétköznapi dolgokat intézzük).
2015. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!