Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szükséges? Kell a napirend?...

Szükséges? Kell a napirend? Kinek jó, a babának vagy a mamának? 6hónapos babának már ki kellett volna alakítani?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

elméletileg ki kellett volna,de ez nálam sem így megy.Ahogy mi sem tudunk minden nap adott időben csinálni dolgokat,úgy szerintem egy ilyen pici babánál sem kell erőltetni,majd kialakul nála szép lassan.Nekem akkor alszik a lányom,ha álmos,akkor eszik ha éhes (5 hónapos).Nem erőltetem,mert ha pl. melegebb van,kevesebbet eszik,vagy ha sokat forgolódik,játszik,akkor hamarabb elfárad és többet alszik.

Szerintem ez csak az anyának jó,mert így jobban be tudja osztani a napot.

2010. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen pici korban az anyának jó, de nagyobb gyermeknek viszont nagyon nagy biztonságérzetet nyújt. Tudja, mikor mi következik, mire számíthat. Később fontosabb lesz.
2010. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek jó. Az anyának érthetően, a gyermeknek pedig ez is hozzájárul a biztonságérzete kialakulásához.

Azonkívül felkészíti a további életében jelenlevő dolgokra bölcsőde - óvoda stb.

De most még a bizt.érz. a cél, az, hogy elhelyezze magát a világban, tudja mi hogy van, mi után mi következik.

2010. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kialakul az magától!Értem ezalatt, mikor eszik, mikor alszik, mikor fürdik... stb

Mindkettőtöknek jó lesz!

Szerintem ez már nálatok is megvan...

2010. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szükséges, sőt nagyon fontos!!! Nem az anyának hanem a gyermeknek!! Nagy biztonságérzetet ad, h akárhol vagytok, akkor is mindig megvan h mikor eszik és mikor alszik, sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb lesz az élete!!!
2010. júl. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
öcsémékről van szó, kislányukkal a mai napig nemtudnak "napirendre"térni.vagy nem akarnak.szerintem is jó lenne, ha kialakítanák, a felesége még délben sem tudja mi lesz a következő lépés.pedig azért szerintem egy féléves gyereknél már tudni illene.
2010. júl. 21. 12:34
 7/9 anonim ***** válasza:

12:29-es vagyok újra.

Nem feltétel, hogy ez órára pontosan legyen, de a napszak stimmeljen.

Nálunk pl. reggel cicivel kelünk, délelőtt tízórai van, meg alvás, délben ebéd, délután megint egy alvás, meg uzsonna, este fürdés,cici, alvás... 8 hós baba anyukája

2010. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jó babám van, és már kb 2 hónapos korától van napirendünk. Persze mindig változik, de nem sokat. Kicsi tolódások vannak. Ráadásul a mostani napirendet már vagy 2 hónapja tartjuk, és szerintem nagyon jó, és fontos is.


6hónapos baba anyukája

2010. júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan még nem volt nekünk, nem lehetett nála semmit kiszámítani. 8 hósan már volt. én mondjuk törekedtem rá ,de nagyon lassan alakult ki.
2010. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!