Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vehetem rá az 5 hónapos...

Hogyan vehetem rá az 5 hónapos (anyatejes) babát hogy néha igyon egy kevés teát, vagy egyen valami bébiételt?

Figyelt kérdés
Már próbálok mást is kóstóltatni vele,de nemnyeli le és kiköpi.Éstére elég kevés a tejem és nemlakik jól.Éjjel 2 óránként szopizik,de sjnos mást nem eszik meg.Szomjússágra is tejet kér.Cumisügegtől hányingere van,dudit sem veszi el.
2008. nov. 19. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a tomee tipee (brendonban lehet kapni) cumisüveg vált be, mert ez teljesen anyamell formájú.Nézd meg a honlapjukon www. brendon.hu. Remélem tudtam segíteni.
2008. nov. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

a kisfiam 1 éves koráig CSAK szopizott.

Ne erőltess rá semmit, jelezni fogja, ha már mást is megkóstolna.most 4éves a fiam nagyon jó étvágyú, egyáltalán nem válogatós. Egyébként minél többet szoptatsz annál több tejed lesz. Sok sikert és bizd rá hogy mikor szeretné mást is kajcsizni.

2008. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekem is van egy 5 éves kisfiam,ő is szopizott 22 hónapos koráig.Vele nem voltak gondok szépen elvette a cumisüveget,3 hónapossan már evet almát.Az első gyereknél jóval több volt a tejem,mert még fejnem is kellet 9 hónapos korráig,most meg egyre kevesbb.Nem volna semmi baj ha a cumisüveget elvenné,mert tea helyett is didit kér,és igy napközben 1-2 óránként eszik.
2008. nov. 19. 11:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia,Én kettőt szoptattam,Soha nem fogadtak el semmilyen folyadékot amíg volt tejem.A cumisüveget csak tárolásra használtam,a lányom a cumitól öklendezett.Ha nem szivesen kóstolgat akkor várj még,vagy csak jó ízű kajákat adj Neki elsőre.A krumli nem jó ízű,próbáld meg megfőzve ízesítés nélkül az almát,ez gyakorlatilag kompót.Hátha így nem idegenkedik a kanáltól.Ha meg éjjel is szopik,akkor szoptasd nyugodtan,ez egy ilyen időszak.Majd ha belesznek vezetve a kaják remélhetően kevesebbszer kel fel./az enyémek akkor is 3x szopiztak éjjel/
2008. nov. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4hós anyatejes a babám.Én is azt érzem,hogy nem elég neki a tejem.Éjjel is van,hogy 5ször felébred.Én almával kezdtem,lereszeltem kinyomtam a levét ,majd egy szitán átnyomkodtam,hogy legyen egy pici rostja.Pár napra rá ,tettem neki bele répát is.Pici fruktózt tettem bele és pár csepp citromlevet-igaziét.Nekem imádta.Délelőtt kapott kanállal,délután meg pohárral,hogy szokjuk azt is.Most a körténél járunk,ez nem olyan nyerő mint az alma.Most már nem rakok bele neki fruktózt,és így is szereti.nekem sem issza meg a vizet,de néha adok neki limonádét,épp csak annyira ízesítem neki,hogy ne legyen víz ízű.Így szereti.teát nem adok,mert így is pörög mindig.4hós baba mamája
2008. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatejes babáknak hat hónapos korukig nincs szükségük semmire az égvilágon anyatejen kívül. Szerintem várj még egy kicsit a hozzátáplálással. Ha éhes maradna, megenne egyebet is, bízz a tejcsidben!
2008. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!