Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap szeretném megkezdeni...

Holnap szeretném megkezdeni az 5hós manómnál a hozzátáplálást. Anyatejes, mivel kezdjem el, mit adjak neki, főzzek vagy inkább valamilyen üvegben kapott bébiételt adjak neki?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 29. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem még várhatnál vele. Egyébként meg akár te főzöl neki, akár bébikaját adsz, úgyis csak pár kanállal kóstol belőle, nem akar azzal jóllakni. Nem is célszerű teleetetni vele, mert még nem szokta az ilyet a gyomrocskája. Én hat hónaposan kezdtem hozzátáplálni (ha van elég tej, akkor nem szükséges hamarébb). Úgy csináltam, hogy főztem meg krumplit, só nélkül, azt összetertem (anyatejet tettem hozzá, az íze végett) és azzal kínáltam. Vagy ugyanez ment répával, sütőtökkel is. Eleinte csak épphogy beleütötte a csőrét, meg csak forgatta a szájában. Semmiképp sem erőltettem, volt, hogy pár nap ki is maradt a próbálkozásból.

Ivás: babavíz, esetleg HIPP gyermektea keverék.

A fiam most kilenc hónapos és épp az apjától kunyerálja a rántott husit!

Sok egészséget nektek!

2009. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Szia! Mi tejpéppel kezdtünk (4 hós volt), először csak pár kanállal szoptatás után. Aztán mikor már megszokta, felváltotta a délutáni evést. Utána (5,5 hós volt) a délelőtti evést cseréltük fel ugyanígy gyümölccsel és végül jött az ebéd (főzelék)(6,5 hós volt) először hús nélkül. Gyümölcsök közül először az almát ettük, kicsi vízzel összeturmixoltam, így teljesen pépes lett. Utána jött a banán, ezt először az almához adtam, utána már külön is ette. Most már a körtét, szilvát, őszibarackot is imádja. Ha megfogja az alma vagy banán a székletét, akkor a szilva vagy őszibarack nagyon jó(Hipp, Kecskeméti). A tejpéppel, gyümölcsökkel nem volt gond, viszont a főzelékekkel az elején nagyon hadilábon álltunk. A főzeléket már szoptatás előtt és nem utána kínáltam neki és kb 1,5 hét eltelt, mire 3 kanálnál többet megevett belőlük. Azóta viszont mindenevő! Én ebédre bébiételt adok neki, vagy levesből kiszedett dolgokat turmixolok neki. Inni a kislányom is babavizet kap.
2009. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én babám is anyatejes, én már elkezdtem 4 hósan, de még nem szeretném kiváltani egy etetést sem, csak egy kanállal adok neki, hogy hogy reagál rá. Eddig almát evett, csak simán turmixoltam. Ma próbáltam egy kis krumplit, megfőztem, kis anyatej bele, háááát ez nem ízlett neki annyira, de ezt is megette, imádja a kanalat. Én azért kezdtem most, hogy ismerkedjen az ízekkel, de majd csak 6 hósan szeretném lassan elkezdeni a kiváltást, addig elég neki az anyatej, hisz nincs is annál jobb.
2009. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!