Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes kisbabát kell...

Anyatejes kisbabát kell teáztatni már 6 hónapos kora előtt is?

Figyelt kérdés

Az idősebb rokonaim, ismerőseim azzal "támadnak", hogy miért nem adok a két szopi között teát a babámnak, mert hogy ők annak idején így csinálták? Én meg minden szakirodalomban azt olvasom, hogy az anyatej fél évig a babának az étele és az itala, a tea meg fölösleges, mert csak "elfoglalja" a tej helyét az amúgy is pici gyomrukban, így éhesek lesznek, kevésbé híznak stb....

Kinek van igaza?


2011. nov. 9. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Neked.


A lányom 14 hónapos, 6 hónapos koráig csak anyatejes volt. Még nem ivott teát, vizet szokott inni és még szopizik. De már vettem teát, mert lehet, hogy a téli időben jobban fog esni neki mint a víz. A te babádnak mindesetre még nincs szüksége teára, ha van anyatej.

2011. nov. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

teát semmi esetre sem.

nekem annak idején mondta a gyerekorvos, hogy minden nap 2x-3x kínáljam meg a babámat forralt hűtött vízzel, decemberi, ezerrel fűtöttek a panelban... én megkínáltam és volt, hogy hetekig egy kortyot nem ivott, volt, hogy egy decit megivott egy nap. de a tea tényleg túlzás anyatejes babánál :)

2011. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól olvastad, anyatejest tényleg nem kell teáztatni!

Engem is mindig ezzel piszkáltak az idősebb rokonok. Az ő idejükben szerintem óriási ritkaság volt, ha egy baba 3 hónapos kora után is kizárólag szoptatott volt, ráadásul azóta sok új tudományos dolog is hozzáférhetőbbé vált, amit ők nem követnek. A másik ilyen "bölcselkedés", hogy 4 hónapos babának már adjál kóstolót bármiből, mindenből,"nem lesz annak semmi baja". Engem ezzel vittek a sírba.


Szóval nekik a mai nézetek a furcsák. Nekem a védőnő sem javasolta a teát. (Most 9 hós, de csak vizet kap étkezések között.)

2011. nov. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Ja, a védőnő a vizet sem javasolta, mert az anyatej 87%-a víz, ha száraz a levegő/nyári melegben érdemes többször mellre tenni, olyankor látni fogod, ha csak szomjas, sokkal rövidebb ideig szív, csak az előtejjel csillapítja a szomját, a kalóriadúsabb résznél abbahagyja. Én így csináltam, és ezzel a tejtermelést is serkentettem, így sikerült 6 hóig csak anyatejen "tartani".
2011. nov. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a teáztatás generációs "jó tanács". nekem az anyósom is akart az első gyereknél teát főzni. De már megneveltem, a másodiknal már nem akar. Az elsőnél mindig mondta, ha sírt, hogy biztos szomjas...Most már nem meri szegény.
2011. nov. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

pontosan, te tudod jól. anyáink, nagyanyáink idejében elég sok téves info keringett a szoptatással kapcsolatban, nem is szoptattak fél-egy évig.


nyugodtan mondd meg nekik, hogy majd fél év után megkínálhatják a hozátáplálás után teával.

2011. nov. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nàlunk a kòrhàzban Baby Mecsek teàval itattàk a babàkat amíg az anyànak nem indult be a tej. De èpphogy belemàrtottàk a filtert a vízbe tehàt szinte víz volt.

Ezek utàn ên is vettem neki. Amikor màr pàr hòs volt èpp nyàrra esett ès ha mentünk bevàsàrolni stb. nem vehettem elô a cicim, kapott pàr kortyot.vagy ha èjjel sírt fogacska, fejlôdèsi ugràs stb. nem kaptam ki a kisàgybòl cicizni - pàr korty tea megnyugtatta. Nekem jò volt a tudat hogy van nàlunk folyadèk amivel az utca közepèn is megkínàlhatom. De tènyleg, ha a kòrhàzba nem ezt làtom - èn nem kèszültem rà hogy èn teàztatni fogom/akarom, egyszerûen nàlunk így alakult. Têlen a szàraz, fûtött hàzban is kapott pàr kortyot. Sohase többet.

De nem KELL teàztatni ha nem kap akkor se fog szomjan halni. Ezt az anya dönti el. Tehàt TE! :)

2011. nov. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat :-)
2011. nov. 10. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!