Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bazi fáradt mami szindrómára...

Bazi fáradt mami szindrómára nektek mi vált be? SOS! SOS! Használható tanácsot kérek az 5 hónapos mellé!

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy

-5 hónapos a baba, éjszakánként 2 óránként vagy óránként kel. Főként anyatejes, bár már kap tápszert is mert remenyvesztettsegunkben azt is kipróbáltuk hátha segít. Volt pár jobb éjszakánk de maradt a helyzet a régi. Elvileg eleget eszik, jó súlyban van, széklete is rendben. 2 fog már kinn van, azok gond nélkül jöttek ki úgy gondolom nem attól nem alszik. Reggel ő kipihenten kel, én rohadtul nem, már reggel totál fáradt vagyok.

-napközben 2x vagy jó esetben 3x alszik 20-45 percet.

-ha fent van folyamatosan igenyli a figyelmet, szorakoztatást, cipelést, zuhanyzoni sincs időm, ha kicsit is lerakom valahova sír és üvölt.

Zuhanyozni se tok elmenni.

-férjem reggeli 7kor elmegy dolgozni este 9kor jön haza heti 5-6nap. Nagyszülők rokonok nincsenek (más országban lakunk). Baratok is szintén kisgyerekeksek nem tudok segítséget szerezni.

Próbálok pszicjesen testileg nem rámenni a dologra de kezdem azt gondolni hogy nem birom tovább nagyon NAGYON fáradt vagyok, semmi energiám, néha már arra sincs erőm hogy mosolyra huzzam a szám szélét. Tudom, ilyen ember minek vállal gyereket, hát már késő. Szal a lehúzós kommentektől mentesitsetek és olyan tanácsot kérek ami hasznunkra válhat


2020. jan. 7. 02:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A problémás pont az az hogy valóban már annyira fáradt vagyok az éjszakai műszaktol hogy nappal már szórakoztatni se nagyon van erőm már.

Zuhanyozáskor viszem magammal pihenőszékben. De amint beállok a zuhany alá sírni kezd hiába integetek, e ekelek, beszélem neki közben

2020. jan. 7. 08:12
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor kint hagyod a kiságyban és magadra csukód ah ajtót.

Keress egy bébiszittert.

A gyérekének nyugodt, kiegyensúlyozott szülőre van szüksége, ahhoz pedig igenis kell az, hogy ki pihenje magát az ember és egy kicsit saját magát helyezze a középpontba, ne a gyereket. Kell egy kis egoizmus ilyenkor, hiába xaranyaznak az ősanyák

2020. jan. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Biztosan eleget eszik? Az én babám akkor aludt ilyen keveset, amikor nem evett eleget, vagy valamilyen zaj (pl. repülő, nálunk elég zajosak) felébresztette. Ha nálatok is van valamilyen zavaró külső hanghatás, monoton zajjal, halk zenével lehet ellensúlyozni. Volt olyan időszak, amikor sokat mocorgott álmában vagy összerezzent és felébresztette magát, pont 20 perccel elalvás után. Erre külön figyeltem, pl. ilyenkor mindig csendben voltam, ha kellett, óvatosan lefogtam a kezét, hogy ne tudjon kalimpálni, így vissza tudott aludni. A rossz alvás okait kellene megkeresni, főleg, ha már jó ideje tart. De ehhez ismerni kell a körülményeket, és a babát. Pl. van olyan baba, aki a túl sok napközbeni inger, vagy a nem megfelelő napirend (tevékenységek sorrendje, etetés időzítése) miatt nem tud rendesen aludni. Vagy a túl sok fény, jövés-menés zavarja őket. Ennyi idősen az enyémek napi 3x aludtak, 45 perc-2,5 órákat, éjszaka sem keltek 3-4 óránál gyakrabban, de előtte nekünk is voltak nehezebb időszakaink. Főleg a 20 perc utáni ébredések - amikor ezt sikerült megoldani, órákat tudtak aludni egyhuzamban.

Éjszaka próbáltál vele aludni? Nekem ez volt a legkényelmesebb, szoptatás alatt is kb. aludtam.

A hason fekve üvöltésre: mindkét gyerekem ezt csinálta, nyaki hipotónia miatt. Akkor nem sikerült gyógytornászt szereznem, de szerencsére magától megoldódott - gyakran hasaltattam őket, mindig csak addig, amíg el nem kezdtek sírni.

Az alvással, napirend kialakításával kapcsolatosan nekem sokat segített a Suttogó c. könyv (Tracy Hogg).

2020. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A Suttogó módszer tényleg jó, ha nem mûködik az igény szerintiség. Márpedig nálatok nem mûködik.

Segítséget kell kérned. Rokonok kilôve, oké. Nem tudom, hol élsz, de itt Ausztriában a Caritasnak van egy Frühforderung nevû szolgáltatása. Havi 3 alkalommal kimegy hozzátok egy szociális munkás, szükség esetén pedagógus, aki 2-3 órát elvan a gyerekkel. Hátha a Te országodban is van hasonló. Nyugodtan szólj a gyerekorvosnak, hogy nagyon sokat sír a baba és nincs el hason. Jó lenne gyógytornásszal megnézetni a kicsit.

Azt is gondoljátok végig, hogy muszáj-e a férjednek ennyit dolgozni. Lehet, hogy ideje lenne munkahelyet váltania, hogy többet tudjon otthon lenni.

Akut esetben meg hívj fel lelkisegély szolgálatot.

Azt írtad, a barátaid is kisgyerekesek. Járjatok össze! Szervezzetek baba-mama találkozót, menjetek együtt kirándulni.

2020. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tudom mit érzel. Fél éves volt és sírtam az ágya mellett a kimerültségtől, hogy én ezt nem bírom és nem lesz kistesó az tutifix. Nekem az összejárás nem volt opció, amikor annak örültem igazán, ha csak bámulhatok ki a fejemből vagy alhatok végre. 1 éves kora körül lett jobb. A hason nincs el dolognak viszont utánajárnék. Nálunk a mozgásfejlődés és a fogak okozták a gyakori ébredést, de csak akkor lettem ebbe biztos, amikor 2 éves kora után mind a 20 foga kibújt és végre elkezdte átaludni az éjjeleket vagy már csak egyszer ébredt. Jobb lesz, hidd el csak sajnos vannak ilyen babák és ezt az időszakot túl kell élni. Amúgy, ha csak nyöszörgött napközben én hagytam és csináltam a dolgom, de a sírásra mindig reagáltam. A kukucs játék és az éneklés általában bejött vagy kerestem valami új és érdekes otthoni veszélytelen dolgot és azzal elvolt ideig-óráig.
2020. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!