Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérvényeznél több állampolgárs...

Kérvényeznél több állampolgársagot is a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Lényegében három állampolgárságra jogosult, magyar miattam, egy az apukája részéről és egy az országé ahol élünk (ez van még neki egyelőre egyedül). Gondolkozom hogy anyakönyveztessem-e Magyarországon de nem tudom a sok papír munkán kívül mi előnye származna belőle? Mindhárom lehetséges állampolgárság európai uniós. A jelenlegi itteni állampolgárságot úgy kapta meg, hogy felnőtt korában el kell döntenie ezt tartja e meg, vagy másikat (amit a mi szarmazasunk miatt kap) szóval tényleg nem tudom mi előnye származna belőle. Van esetleg ötletetek? Ti kérnétek neki több állampolgársagot?
2020. jan. 8. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem. A hármat nem adják meg soha, a kettős állmapolgárság sem érdeke egyetlen országnak sem, ezért igyekeznek leszorítani a számát, amennyire csak lehet.


Oda kell anyakönyveztetni, ahol felnő, maximum megkapja a te vagy a férjed állampolgárságát. Hármat nem fog kapni, az biztos.

2020. jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem angol a ferjem, itt elunk jelenleg, most varjuk az elso babankat. 100%, hogy elintezzuk neki a kettos allampolgarsagot, de igazabol amint lesz "folos" £2000-unk nekem is elfogjuk es amint a ferjem teljesiti a kriteriumokat a magyarhoz neki is fogjuk. Hogy miert? Mert nekunk ez fontos. Fontosak a gyokereink es a tradicioink es ugy gondoljuk, hogy attol mert egyutt tervezzuk a jovonket, ezekrol nem kell lemondanunk, sot igyekszunk megtartani. Mi a gyereket is ugy tervezzuk nevelni, hogy pont annyira angol mint magyar. Persze Brexit utan gyakorlati elonye is lesz, de ezt mar korabban is igy terveztuk. Persze ez csak az en velemenyem, de szerintem nem egy nagy macera, mondjuk azt is megvarhatod, hogy a gyermek szeretne-e majd, ha nagyobb lesz.
2020. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De a gyökerek stb számomra nem egyenlőek egy papírral. Attól még nevelhetem magyarul és lehet magyar identitása ha szeretném, csak mert nem lapul plusz egy útlevél a fiókban nem? Brexit az más ott én is elintézném
2020. jan. 8. 11:14
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

Elvileg köteles vagy magyar allapolgakent bejelenteni a ygereked születését és ezzel automatikusan megkapja a magyar állampolgárságot.


Amúgy melyik az az europai uniós ország, amelyik születési hely szerint ad állampolgárságot úgy, higy a szülők egyike sem adott állam állampolgára?

2020. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Persze, ezert irtam, hogy a Ti dontesetek, hogy kivaltjatok-e neki az utlevelet vagy nem, nekunk a hazassag sem csak egy papir, ahogyan ez sem (lehet tul szentimentalisak vagyunk :D), nem vagyunk egyformak, csak kerdezted, hogy mi kernenk-e :) :)

Mennyire vagytok messze a kovettsegtol, nagyon maceras?

Amugy az egyik valaszolo kapcsan, most megneztem, a konzuli szolgalat azt irja, hogy szukseges a magyarorszagi anyakonyvezes. A szohasznalatbol kiindulva, gondolom nem kotelezo.

[link]

2020. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

De. Kötelező. Ez a szohasznalatbol is egyertelmu.


"A külföldön történt születést Magyarországon is anyakönyveztetni szükséges. "

2020. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hú akkor ennek utána kell néznem, ha kötelező. Amúgy számomra sem csak egy papír a házasság de az állampolgárság valahogy igen :)

Németország az ország, ha valamelyik szülő legalább 8 éve itt él és eus állampolgár akkor simán kérvényezheti a német állampolgársagot és ha itt születik gyereke akkor az automatikusan megkapja. Mi magunknak még nem kérvényeztünk, mert valahogy nem láttam hasznát, de a gyerekünk megkapta, mint írtam azzal a kikötéssel, hogy ha más állampolgár is lesz akkor 18 éves korában döntenie kell melyiket tartja meg, tehát ennyiben más, mintha a szülők után kapta volna.

Utánanézek a konzulátusnak, innen kb 50km-re van egy de ilyen kisbabával nem indulok útnak egy ilyen miatt...

2020. jan. 8. 14:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket. Nem tudom mennyi időn belül kell anyakönyveztetni. A külföldön kötött házasságot pl 90 napon belül kellett. Igaz, több mint egy évbe telt, mire sikeresen megküldték a magyart....
2020. jan. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Elméletileg kötelező a gyerek 1 éves koráig. Én sokakat ismerek, akik nem csináltatták meg, és nem lett következménye. Én elintéztem, nekem ez személy szerint fontos volt. Bár félúton elgondolkoztam rajta, hogy hagyom inkább az egészet, annyira felhúzott a bürokrácia. Igaz, én nem konzulátuson csináltatták, hanem magyar okmányirodában, mert csak 20 km-re lakók a magyar határtól.

Mindenesetre örülök, hogy megcsináltattam. Nyilván nem ezen múlik, de mint írtam, nekem ez fontos volt. Ugyanúgy, ahogy fontos, hogy tudjon magyarul. (apuka nálunk is külföldi, kétnyelvű lesz a gyerek)

2020. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha mindketten magyarok lennétek, akkit lenne kötelező
2020. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!