Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezesetben megkapja mind a két...

Ezesetben megkapja mind a két állampolgárságot?

Figyelt kérdés

Nemsokára meg fog születni a kisfiunk és én magyar vagyok, a vőlegényem pedig orosz és csak nem olyan régóta él Magyarországon.


Nem tudom van-e valaki, aki jobban jártasabb ebben a dologban, mindenesetre köszönöm aki ebben tudna segíteni.


2016. aug. 19. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Az apának csak orosz állampolgársága van?melyik államban élt eddig?
2016. aug. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, csak orosz állampolgársága van. Ezt pedig nem szeretném "nyilvánosságra hozni" ha nem gond :)
2016. aug. 19. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Mit nem szeretnél nyilvánosságra hozni?


A gyermek amugy szülei után kapja az állampolgárságot, viszont a magyar anyakönyvben csak a magyar fog szerepelni. Ha oroszban is anyakönyveznék, abban szerepelne az orosz.


Ettől függetlenül kettős állampolgár lesz csak épp papírja nem lesz az oroszról míg ki nem mentek ott is anyakönyvezni

2016. aug. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!