Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatott, de már hozzátáplál...

Szoptatott, de már hozzátáplálást megkezdő baba napirendjét hogyan alakítsam át?

Figyelt kérdés

Kisbabám 6 hónapos, most így néz ki a napirendünk:

7.00 ébred, szopi, aztán játék

8.30 gyümi

9.00 alvás

11.00 ébred, szopi, játék

12.30 ebéd (gyümi, főzi)

13.00 alvás

15.00 ébred, szopi, játék, séta

17.00 v. 18.00 rövid alvás, ébredés után szopi, játék apával

19.30 fürdés és utolsó szopi

20.30 alvás


Egyelőre még csak kóstolgatunk, de 1-2 órával szoptatás után még biztos nem olyan nagyon éhes... Fél almát fél barackkal, vagy 1 kisebb banánt, ill. ebédre 1 kisebb krumplit kevés almával stb. tud még csak megenni.Gondolom ez még nem teljes adag.

Mikor és melyik szoptatást kellene kiváltanom? Egyáltalán baj, ha nem váltok ki szoptatást? (mert ébredés után mindig úgy várja, hogy cicire tegyem). Vagy ébredés után először egyen szilárdat és utána kínáljam meg egyből még tejcivel és majd ő eldönti, hogy kér-e? Így nem fog rohamosan csökkenni a tejem? És akkor alvásig ne is kapjon már mást? (Egy dolgot nem szeretnék: alvás előtt szoptatni, nehogy a "cicinalvásra" szokjon rá...)

Vacsit mikor adjam? (eddig csak d.e. és délben kóstoltunk)


Bocs, hogy hosszú lett, de tanácstalan vagyok, a védőnő meg annyit mond, úgy legyen, "ahogy a babának jó"... de hát ő még nem tudja megmondani, hogy jó neki?!... :))


Az is segítene, ha leírnátok 6-9 hónapos babátok napirendjét!


2010. júl. 21. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6-8 hóig egyszer evett, délben szilrdat, 8 hós korában kezdtem neki uzsira gyümölcsöt adni. Addigra a déli gyümölcs átalakult főzelékké.

7 hónapos koráig a déli kaja után is cicizett.

Regelit 10 hósan kezedtt kapni, leginkább pépet.

Napirenduünk nem voltennyire szigorú, sátálni vagy de. vagy du mentünk, ez sok mindentől függött.

Akkor aludt déleőtt, délután, lehet éppen babakocsiba, kocsiban, vagy otthon mikor hol.

Mit kellet elintézni, nagyot ki vitte/hozta suliba/ból.

Sokáig ciczett délelőtt, és délután (ezen kívül reggel és eset)

Sokáig cicizett éjjel is.

2010. júl. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a mi napirendünk se ilyen katonás :)), persze előfordul +-1 óra, de kb. így ébred, eddigre fárad el, stb.
2010. júl. 21. 16:50
 3/7 A kérdező kommentje:
azt nem értem pl, hogyha 11-kor éhesen ébred és akkor nem szoptatnám, hanem főzeléket kapna, akkor az már ebéd lenne??
2010. júl. 21. 16:52
 4/7 anonim ***** válasza:

1 eves korig az anyatej kell legyen a fo taplaleke,a tobbi kiegeszites.Ne legyen tul sok szilard mert csokken a tejed,es lehet hamarabb elvalsztja magat.

Szoptatasi tanacsadodtol ugy tudom hogy 1 eves korig nem szukseges egy szopit se kivalltani.10 hosan a fiam minden eves utan igenyelte meg a szopizast.

2010. júl. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ha segít, én is leírom a napirendünket, ami elég hasonló a tiédhez, az alvások terén.

7.00 ébred, szopi, játék, séta

9.00 alvás

10.30 ébred, játék

11.00 szopi, játék

13.00 alvás

14.30 ébred, játék

15.00 főzelék, játék

16.30 alvás

17.00 ébred, séta

18.30 gyümölcs

19.30 fürdés, utána szopi

20.30 alvás


Persze ezek az időpontok nincsenek kőbe vésve, fél óra ide-oda csúszhat. Látod, nekünk a délelőtti gyümölcs teljesen kimarad, így alakult. Szerintem nem kell kiváltanod a szopikat, majd alakul magától. Úgy jó ahogy írtad, hogy ébredés után kapjon szilárdat, aztán szopizzon még, ha kéri. Aztán szép lassan kiválthatsz egy étkezést. Ha hónapokig tart, az sem baj. A tejed mennyisége nem fog gyorsan csökkenni, nekem hetekig feszült a cicim, amikor kimaradt a délutáni szopi. Aztán szépen csökkent, de még mindig van elég. Én mindig alvás előtt szoptatom, de már nem alszik el rajta, vagy ha mégis, akkor felébresztem (ez most nagyon kíméletlennek hangzik, amikor leveszem a ciciről, felébred magától), egy kicsi játék, és irány a kiságy. Ha eddig is egyedül aludt el, kötve hiszem hogy most már rászokna a cicin alvásra.

Ennyi lenne röviden. Látod adhatunk tanácsokat, de igazából te ismered a babádat, te tudod kialakítani neki a napirendjét. Próbálkozni kell, hogyan jobb nektek. Mindenki így csinálja hidd el. Van aki egyáltalán nem ragaszkodik napirendhez, neki úgy jó.

Egyébként van egy babaszakácskönyvem, amiben szépen le van írva minden, hogyan kell a hozzátáplálást elkezdeni, sőt még receptek is vannak benne. Ha érdekel, szívesen elküldöm neked privibe. Üdv

2010. júl. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még egy: Valóban az anyatej a fő tápláléka 1 éves korig a babáknak, viszont már nem elegendő számára, nem táplálja megfelelően, ezért kell elkezdeni a hozzátáplálást. Pl. ilyenkor már nem fedezi a vas bevitelt az anyatej, azért kell húst is adni. ( pl.csirkemell)
2010. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze en is ugy gondoltam.De vannak akik roham tempoban kezdik meg a hozzataplalast es az semmikepp nem jo.Persze egy eves gyerek egyen minden,de meg szuksege van a tejcsire is.
2010. júl. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!