Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiú babánál mennyire igyekezte...

Fiú babánál mennyire igyekeztetek csak fiús színű dolgokat vásárolni?

Figyelt kérdés
A kedvenc színem a mályva, így vettem egy óriás textilpelenkát, amit kifogónak szeretnék használni, mert jobb nedvszívó képességű, mint a hagyományos kifogók. Újszülött babának lenne.
2020. jan. 19. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a fiamnak elso dolgai fehérek voltak es kesobb lettek fius szinek.PL. a teli overalja az bordo volt.amikor ovis lett akkor meg a piros lett a kedvenc szine.
2020. jan. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Törülközönél teljesen mindegy, mert nem látja senki, ruhában nem adnék rá rózsaszínt.
2020. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A ruháknál a neméhez illő darabokat részesítem előnyben, de sok az uniszex holmi is. Azok jobban eladhatók/örökíthetőek. Törülköző hálózsak paplan stbnél nem foglalkoznék vele
2020. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálok az uniszex, fiús vonalon mozogni. Ha lesz kisteso akkor minimum a fele ruhatarat tudja orokolni. De nekem valahogy ezek a tipikus lányos színek nagyon nem tetszenek kisfiúnak meg ilyen itthon dolgokban sem mint amit te emlitesz
2020. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam második gyerek, nővére van. Nála igyekeztünk vegyes ruhatárat kialakítani, mert egyrészt a full csajos vonal sose jött be, másrészt gondoltunk az esetleges más nemű tesóra, így sok ruhát örökölt a szivárvány minden színében, de a nagyon lányosat (fodros, virágos, teljesen rózsaszín) nem adtam rá. Viszont törölközőben nem érdekelt volna. A lányom barackvirág színű, virágos újszülött takaróját a fiam is használta.

Egyébként mielőtt megszületett, azt gondoltam otthonra mindegy, bármit ráadok majd, de utána amikor elkezdtem fotózni, inkább elpakoltam a határeset ruhákat, mert valahogy nem éreztem helyénvalónak, hogy pl: rózsásban pózol.

2020. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Nekünk a pelenkázonk Montanában van rózsaszín pl mert baratnomtol kaptuk akinek kislánya van. Meg pár textil pelus is macis, és a macik rózsaszín ruhában vannak. Hat pont nem érdekel 😂 de azért ruhákból nem adnék rá kifejezetten lány ruhát. Ha most egy zoknin van egy rózsaszín lepke akkor nem esnek kétségbe azért.
2020. jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lány után fiunk lesz másodszor, így aktuális a kérdés. Mályvát nem használnék nála, csak saját használati tárgyat. Régebben rendeltem például egy rózsaszín csíkos babakocsi táskát, azt most is fogom használni, mert praktikus, de a fehér alapon rózsaszín hímzett overált nem fogom ráadni a fiúra. Törölköző, takaró, babakocsi színeket is földszínekben választottunk, egyrészt koszállóbbak, másrészt így nem kell cserélni az ellenkező nemű tesónál.

Játékok, mesekönyvek terén minden színt be lehet csempészni a gyerek életébe, de jellemzően inkább lányos holmit nem adnék rá.

2020. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszoakt, mindegyik hasznos volt számomra! :) Persze én sem fogok betárazni lányos színekből, inkább a semleges színeket kedvelem, de annak a szép színű kifogónak nem tudtam ellenállni. :)
2020. jan. 19. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!