Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hány hónaposan kezdtetek...

Ti hány hónaposan kezdtetek el vásárolni a picinek és kezdtétek berendezni a szobát? Miket vettetek először? Mi az ami legfontosabb?

Figyelt kérdés
29. hetes terhes vagyok. Nem sokára költözünk (lakásból házba). Nem tudom elkezdjem e már a vásárlást, vagy még ráérek vele (babonák miatt). És nem tudom miket vegyek először pár ruhácskát,baba kocsit..?

2018. aug. 21. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36 hetesen kezdtem vásárolgatni.
2018. aug. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26 hetesen vettük meg a kiságyat, 32 hetesen a babakocsit, minden mást folyamatosan apránként.
2018. aug. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14. hét után folyamatosan vásárolgattunk. Első volt a babakocsi, gyerekágy, 16.héttől már tudtuk a nemét, akkor jöhettek a kiegészítők, ruhák. 32.héten már minden megvolt csak a gyerekszoba volt vissza, 34.hétre az is kész lett.
2018. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Minden fontos, de ha bútort nem készen vesztek, akkor van gyártási ideje, lehet 1 hónap is, mire megkapjátok, de még bőven időben vagytok ebben az esetben is.

Egyébként 2 körben 27 és 32 hetesen vettünk meg szinte mindent, aztán ami kimaradt meg apróságokat a kórházi csomagba 36 hetesen vettünk meg.

Ráérni ráértek, a költözésre értem. Pontosan nem tudom mikor költöztök de 2-3 hétért én nem költöztetném még azokat is, akkor már eleve oda venném meg, 29 hetesen van még idő. Babonákban ugyan én nem hiszek de vagy 24 vagy 28 hetes korig nem kellene aszerint, már ez sem gond.

2018. aug. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

14. Hét után kezdtem apránként vásárolni, ekkor már tudtuk a nemét is.

Babakocsit, bútort kaptunk, így a kiságyat kellett megvenni, ami nagyobb dolog, ezt olyan 28 hetesen vettük meg.


Szerintem ha költözni fogtok, akkor az apróbb dolgokat elkezdheted megvenni, egy nagy dobozba összegyűjteni. A nagyobbakat viszont szerintem elég költözés után megvenni.

2018. aug. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ahogy te érzed, bár előbb megvárnám a költözést, hogy kevesebb cuccot kelljen pakolni. Én nem foglalkozom a babonával, ha netán rosszul végződne a terhesség, az nem azért történne, mert vettem néhány kisruhát, annak más oka lenne. A 15. héttől kezdtem vásárolgatni, de csak ruhákat, mert nagy leértékelések voltak mostanában, és már a 13. héten kiderült, hogy kislányunk lesz, így nem tudtam ellenállni. :) Most vagyok 19 hetes, a bútort, felszereléseket, babakocsit kiválasztottuk, összeírtuk, honnan fogjuk beszerezni, de majd csak szeptember végén kezdjük megvásárolni, mert még festünk, kialakítjuk a baba helyét, addig kerülgetni meg nem akarjuk a cuccokat. Viszont a komódomat már kipakoltam, kitakarítottam, oda gyűjtöm a ruháit. :)
2018. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem már, mikor kezdtem el vásárolgatni. De a nagy kiadásokkal kezdtünk. Babaágy, szekrény, pelenkázóasztal, babakocsi. Végül ezeket egész olcsón megúsztuk, mert használtan vettük, illetve a tartozékokat (pl.ágynemű) odaadták ajándékba. Ha jól számolok, őszi/ téli babád lesz. Neki mindenképp érdemes a babakocsiba gyapjúzsákot venni. Egyetlen dologból ragaszkodtam az újhoz: az autós ülésből. A rugalmas hordozókendőt is beszerezheted még a várandósság alatt. Van olyan kötés, amivel alá tudod támasztani a pocakodat.(A végére nagyon nehéz lesz a pocakod). Babaruhából is gondold àt, mennyire ragaszkodsz az újhoz. Egy 56-os ruhadarab kb.3-4 alkalommal lesz a kicsin. Az 56-osokat ès a 62-eseket még jól el fogod tudni adni, ha az új mellett döntesz. (a 68-74-es méret már kritikus lesz a hozzátáplálás miatt, de ezt majd úgyis meglátod menet közben). Érdemes venni 2 db cumisüveget. Egy kicsi, 125 ml-eset, meg egy nagyobb, 250 ml-eset. Pelenka: ha eldobhatót szeretnél használni, akkor 1-es méretből 1, max.2 csomagot éri meg venni. Utána úgyis kinövi, áttérhettek a 2-es mèretre. Ha moshatózni szeretnél, akkor nyugodtan kérd az eladó segítségèt, illetve a facebookon vannak mosipelusos csoportok, ott is kaphatsz tanácsot. Nekem elég hamar (kb.2 hónap után) szükségem lett a játszószőnyegre. Egy puha pléd tökéletesen megteszi, de vannak kifehezetten babáknak való játszószőnyegek mindenféle lógó, forgó, zenélő cuccal. Szerintem ennyi elég indulásnak.
2018. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kb 1 honap múlva költözünk, mivel várunk még pár papírt :( de lesz segitségem, szerencsére :) mivel Angliában élünk, ami jo dolgokat találok, azokat megveszem használtan, ha találok olcson valamit, akkor azt üzletböl. Ruhákat üziböl fogom, mivel tényleg csak pár fontok :) csak kiváncsi voltam ti mikor kezdtetek bele, de azt hiszem lassan, apránként én is kezdem :)
2018. aug. 21. 16:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Babakocsit egy akció miatt megvettük a 26 héten. A ruhákat és apróságokat kb a 29 héttől apránként vásárolgattuk.

A bútort a 32 héten rendeltük meg de 4-5 hét míg megjön, szóval érdemes tényleg e körül megvenni.

Most 34 hetes vagyok már csak pár dolog hiányzik, plusz még ugye a mosás vasalás vár rám.

2018. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
megvártuk a második trimesztert, addig bármi bejöhetett, de azért előtte már nézelődünk. Kell a francnak az a stressz az utolsó napokra, plusz kell idő, kideríteni hol vannak olcsó és jó cuccok. Plusz nagy pocakkal már asszony nagyon nem tud segíteni előkészülni
2018. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!