Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas is felt ettol, aztan...

Mas is felt ettol, aztan vegul nem lett semmi baj?

Figyelt kérdés

Nagyon felek hogy a gyerekem autista. Tudom hogy ezt csak joval kesobb lehet megallapitani de epp most mult 6 honapos es sokszor nyitogatja-csukogatja a tenyeret gyors mozdulatokkal, alig par masodpercig tartja a szemkontaktust... nagyon ijeszto. Mas babakhoz kepest is latom h kicsit mas valahogy nem olyan nyitott.

Biztos vagyok benne hogy en vagyok az egyetlen anyuka akinek van/volt ilyen felelme... akik hasonloan voltak mi lett vegul? Letezik hogy vannak ilyen tunetek de elnovi azoval h nem autista csak most epp ilyen? jajj nagyon felek :(



2020. jan. 23. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, ilyen korban rengeteg autisztikus tünetük van, pont az a lényeg, hpgy elhagyják. A tényleges autistáknál megmarad vagy visszatér.
2020. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A tenyérnyitogatás szerintem egyáltalán nem furcsa. Csak felfedezte, hogy ilyet is tud. Ha már most ezen aggódsz, akkor befogsz kattanni mire diagnosztizálni lehet az autizmust. Egyébként mostanában mindenki ettől fél a legjobban.
2020. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Miért hiszi mostanában minden 2.anyuka,hogy autista lesz a baba?

Még kicsi, bármi megtetszhet neki és azt ismételgeti, gyakorolja

2020. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is, szerintem nem te vagy az egyetlen aki fél! De ne aggódj, mert amit írtál a babádról az igazából normális.

És írom ezt úgy, hogy én is parázok az autizmustól valamiért. De ezt a tenyernyitogatást, csuklófprgatást az én fiam is csinálta, néha olyan volt mintha egy egész zenekart vezényelte. Engem is aggasztott, de videón láttam, hogy más baba is csinálja, és végülis az enyém úgy 8 hónaposan el is hagyta.

Aztan amikor mászni kezdett kb alig figyelt ránk.. aggódtam is, kérdezgettem ismerősöket hogy baj lehet-e. Mindenki mondta hogy biztos nem, csak most a mozgás köti le. Igazuk lett. Úgy 10 hónaposan már szépen figyelt (igaz a köztes időkben is ha volt kedve- 8-9 hónaposan már tudott tapsolni, integetni, és ehhez ugye kell figyelni).

Most 11 hónapos és nagyom figyelmes, meg szerintem okos is. Sok mindent elkezdett csinálni, amit korábban nem.

Szóval igaz a dolog, hogy ők napról napra, hétről hétre nagyon nagyokat fejlődnek.

Hozzáteszem én is aggódom néha dolgok miatt, de igyekszem elhesegetni, hátha nincs mögötte semmi.

De tudom hogy sokszor nehéz. Ha aggódsz és tudok esetleg segiteni, irj nyugodtan privatban, mi már előrébb vagyunk jó pár hónappal. Hátha tudok megnyugtató dolgokat irni :)

De ne aggódj addig is, szerintem teljesen rendben van!

2020. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elmult ket napban folyamatosan ilyen kerdesek vannak. Minden masodik anyuka azt hiszi, hogy a babaja autista. Kezdjuk ott, hogy azt ennyi idos korban nem lehet kimutatni. A masik meg az, hogy kb minden baba csinal furcsa dolgokat amit lehet az autizmusra fogni de nem erdemes mert biztos, hogy nem amiatt van. Elhagyjak ezeket a dolgokat, ha pedig nem akkor lehet menni szakemberhez. Feleslegesen nem kell aggodni.
2020. jan. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nusy83 ***** válasza:

Szia csak hogy megnyugtassalak🤗

Az enyém lassan 1 éves , kislány. Volt hogy a frászt hozta rám de lesz is még biztos. Amúgy én is minden hülyeségen aggódok. Mostmár talán picivel könnyebb ami az aggodalmat illeti.

Az ő fura dolgai:-kb 2-3hónapig ajtókat nyitogatott amivel kb fél órákat elvolt. Ilyenkor nehezen lehetett vele kontaktot találni(1hónapja nem csinálja).

-van egy nagy kukásautója csak úgy játszott vele h megfordította és pörgette a kerekét.(ritkán játszik így most)

-sose nézett a szemembe etetésnél.

-picinek nem volt figyelmes olyannyira hogy 3hós korában hallásvizsgálatra küldtek.

Biztos volt még de ezek voltak amik nálunk ijesztőek voltak.Aztán ahogy nőt úgy éreztem , láttam hogy nincs gond.

Meg igazából nagyon max 1,5 éves kor előtt nem is vizsgálják azt hiszem. Max ha nagyon markáns tüneteket produkál.

Szóval ha rám hallgatsz megpróbálod nem a furcsaságait figyelni. De ha annyira aggaszt kérdezz szakembert talán nyugodtabb leszel.

2020. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mikor terhes voltam csinaltattunk prena tesztet es amikor megjott az eredmenye annyira boldog voltam, mondtam is a nogyogyaszomnak, hogy nagyon megnyugodtam, hogy egeszeges. Erre o megjegyezte, hogy haaat mondjuk inkabb ugy, hogy nagy esellyel nincs sulyos genetikai betegsege, de letezik meg ezer mas rendellenesseg, amit 2-3 eves koraig ki se lehet mutatni, pl az autotmus. Na ez annyira bennem maradt azota egymillioszor eszembe jut ez a mondata. Szerintem ezert vagyok erre ennyire ragorcsolve.

Koszonom szepen a valaszokat probalok megnyugodni

2020. jan. 23. 17:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Egyébként ez így van. Nekünk az egyik prof mondta az egyetemen:egészséges ember nincs, csak kellően ki nem vizsgált.

Szóval igen, bármi baja lehet. De felesleges ezen görcsölni

2020. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4# vagyok. Nusy83! De jó, hogy írtad ezt az ajtónyitogatàst. Az enyém is csinálta. Ő is sokáig..de már nem. Igaz most is szeret fiókokat huzigálni pl, de nem vészes. Egyébként érdekes, mert az én kisfiam (eddig és remélem ezután se) pörgette az autók és semmi kerekét. De neki is voltak még furcsaságai. Nálunk pl nem volt szeparációs szorongás. Legalábbis az a klasszikus nem volt. De régóta egyértelmű, hogy jól tudja kik a szülei, és nagyon kötődik hozzànk. De pl az enyém a nevére is mostanság kezdett nagyon figyelni, eddig tiszta ideges voltam miatta, hogy nem tudja a nevét😅

Úgyhogy keves kérdező nem vagy egyedül :) de valóban meg kell próbálni pozitîvan hozzáállni és élvezni a szép pillanatokat. Annak ellenére hogy az orvosnak sajnos igaza volt, hozzáteszem aki ilyet mond egy kismamának azt se nagyon tartom inteligens orvosnak. :/


Amúgy meg ne zavarjon hogy 2 naponta van ilyen kérdés, nyugodtan tedd fel ha foglalkoztat valami :) végülis ez az oldal pont ezért van!! :)

2020. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!