Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babánál lehetséges...

11 hónapos babánál lehetséges hiszti? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Mostanában kb. 1 hónapja nagyon sokat mérgelődik 11 hós kisfiam , ha valami nem az ő elképzelései szerint alakul rögtön elkezd üvölteni és csapkodni néha engem is megcsapkod olyankor mérgében.Szerintetek ilyan babáknál is van már hisztikorszak? vagy esetleg én csinálok(csináltam) valamit rosszul? Eddig nem volt ilyen,és nem tudom mit célszerű tenni ilyen esetekben.Innentől ez így lesz vagy ez csak egy korszak amin átmegy?Első baba.
2010. júl. 22. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én lányom is csinálja egy ideje, 13 hónapos. Én úgy csinálom, hogy figyelmen kívül hagyom a hisztériát, vagy pedig nem enedek, pl. babakocsiba tételnél hisztéria mert sétálni akar. Nem érdekel, bekötöm, elindulunk, és fél perc múlva már nézelődik. Az a lényeg, hogy ne tanulja meg, hogy a hisztivel érvényesül az akarata. Tereld el a figyelmét, vagy mosogass tovább nyugodtan sb :)
2010. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

a hiszti egy dolog ha nem veszed fel és nem gerjeszted a hisztijét abbahagyja v. hagyd hadd dühöngje ki magát.


ha téged üt:

szólj rá elsőnek hogy anyát nem ütjük!

fontos hogy komoly legyél ne nevetgélj ha még ezután is megüt kicsit de érezhetőt üss a kezére és mondd neki anyát nem ütjük...

ha ezután is bánt mondd neki újra és csukd rá a szobaajtót egy percre

ha letelt a perc kérdezd meg érdemes volt?

valszeg. nemleges lesz a válasz..


nem szabad hagyni hogy bántson mert nagyon gyorsan elkanászodik ha látja hogy büntetlenül tehet veled amit akar és később már nem csak csapkodni fog hanem rúgni is .... szóval ésszel!!!

2010. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia, ez hiszti, de még nem az a fajta, ami a dackorszakban van. tereld el a figyelmét valamivel. az tne hagyd hogy ütögessen. fogd meg a kezét határozottan, és mondd meg neki, hogy ez fáj, ezt nem szabad, ilyet nem csinálunk. majd szép lassan megérti, mi az hogy fáj meg ilyenek.

az hogy ilyen marad -e, vagy még iylenebb lesz, vagy kinövi, az szinte teljes egészében azon múlik, hogy te hogy állsz hozzá: türelem kell, következetesség...

azt mondják, hogy ha hisztizik, hagyni kell, majd abbahagyja. én ebben kicsit vitatkoznék. az teljesen úgy van, hogy ha valamit nem szabad, akkor azt nem, bármekkor is a hiszti. de. én a saját kisláyomnál mindig elmondom, mit miért nem szabad, és mit csinálhatunk helyette. van persze, hogy ez nem hatja meg, de első körben nem hagyom ott, hogy: nem baj. bölmbölj, majd megunod. pl a játszón, ha hintázni szeretne, de foglalt, és elkezdene tombolni, akkor mondom neki, hogy most foglalt, más babák használják, nemsoká végeznek, és akkor mehet ő is, addig menjünk libikókázni vagy csúszdázni. ez gyakran bejön.

vagy: gyakran van, hogy valami nem sikerül neki, és akkor kiabál, vagy dührohamot kap. ilyenkor sem hiszem hogy jó ráhagyni, hiszen ennek a hisztinek úgymond létjogosultsága van. olyankor odamegyek, segítek megcsinálni, amit nem bír egyeüdl, és mondom neki, ne vistíson, hanem szóljon nekem. egyelőre ott tartunk, hogy azt kiabálja, hogy anyaaaa! artikulálatlan üvöltés helyett. :))

nálunk egyelőre ritkán van olyan hiszit, ami igazi földön fetrengős, amikr se lát se hall...ha mégis van, akkor én megvárom amíg lecsillapodik annyira hogy beszélni lehessen hozzá. mondom neki szép nyugiban, hogy na jól van, akkor feküdj itt amíg gondolod, aztán ha észhez tértél, majd gyere ide hozzám. hamar észre tért eddig. :)

mostanság ami nagyon zavar: naghyopn sokat kiabál, szinte egész nap, ha akar valamit, egész nap meg yaz anyaaaa, anyaaa, türelmetlen, stb. tegnap este rákiabáltam, hogy ne kiabálj! meg a fürdésnél is, hogy ülj a fenekedre, először megmoslak, aztán vizezhetsz, mert sose marad nyugotn mint egy zsák bolha, úgy meg nem tudom megmosdatni rendesen. és látta ám, hogy komolyan gondolom, az este hátralévő részében kisanygal volt...amúgy nem szoktam kiabálni, csak nagyon ritkán, és ált. hatásos is, mint a z ábra mutatja.

bocs ha hosszú voltam. :)

19 hónapos a kislányom

2010. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajajj van ám :(sajnos az én 11 hósom is ezt csinálja egy ideje sőt ő még toporzékol is nyugi!
2010. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok.Akkor megpróbálom úgy kezelni ahogyan javasoltátok.
2010. júl. 22. 20:47
 6/7 anonim ***** válasza:
tegnapi 13:51-es vagyok. ma volt egy olyan, hogy a kislányom szerette volna a labdát, de benn volt az asztal alatt a falnál, a székek is útban voltka, nem érte el. még egy hete is elkezdett volna nyüszögve visítani. Ma meg azt mondta (na jó, kicsit még nyüszögősen, de nem visított, hanem mondta): anya, labda! én meg kiszedtem neki, és ennyi volt. van fejlődés! :)))
2010. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tegnapi 13:51! Nagyon örültem a válaszodnak, mert ötleteket meríthettem belőle a későbiekre. az én 13 hónaposom még nem hisztizik ilyen sokféle dolog miatt, a kiváltó ok csak az akarom/nem akarom dolog. De ez a kudarctűrés meg a többi amit írtál nagyon hasznos volt!

Első voltam.

2010. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!