Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egyéves kisfiam már le fel...

Ha egyéves kisfiam már le fel mászik a nagyágyon átalakithatjuk neki a kiságyat heverövé?

Figyelt kérdés

Ugy mászkál fel le a francia ágyon hogy nem is láttam még ilyet.Azért kérdezem mert este elég csuszosalvo.Értem itt hogy mikor alszik akkor össze vissza csuszik az ágyon.

Szerintem még korai de párom azt mondja hogy alakitsuk át aztán ha nem lesz igy jo akkor még mindig visszatehetjük a rácsot.


2010. júl. 22. 14:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Véleményeiteket elöre is köszönöm!!!:-)))
2010. júl. 22. 14:14
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

ha átalakitjátok akkor tegyetek lepotyogás gátlót az ágyra vagy ahogy mi csak egy matracot az ágy elé mi 9 hósan szedtük szét a kombi ágyat junior ággyá- heverővé- ahogy tetszik sokan mondták hogy nem jó 5let meg korai stb.

de azért mert utálta a rácsos ágyat... és köztünk se jó hogy állandóan ott aludt - forgolódik-

aztán ahogy szétszedtük élvezte hogy az csak az övé sokszor még a paplant is huzogatja meg simitgatja igazitja a párnát rajta


kb. kétszer huppant le a matracra ebből csak egyszer ébredt fel rá. szóval szedjétek szét nyugodtan.

2010. júl. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam már 10 hónapos kora óta egyedül ügyesen mászik fel-le a franciaágyról, kanapéról, de nem alakítanám még át a rácsos ágyát semmiképp! Annyit forgolódik éjjel, hogy kb. elalvás után fél órával már le is pottyanna. Sőt, általában úgy fekszik oldalra, hogy a hátát a rácshoz támasztja. Attól mert éber állapotban fel és le tudnak mászni, félig alvó vagy teljes alvó állapotban nem fog tudni beljebb mászni az ágy széléről, ha odáig elcsúszott.

Mi 2-2,5 éves koráig biztos nem alakítjuk át az ágyát.

1 éves kisfiú anyukája.

2010. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne alakítsátok át legalább 2 - 2 és fél éves koráig. Sokkal biztonságosabb a saját kiságya, s te is nyugodtabban fogsz aludni, ha tudod, hogy semmi esély rá, hogy leessen az ágyról, hisz rácsos ágyban van. Korai még nagyon, nagyon, nagyon.
2010. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat!!!

Várom a többiek véleményét is!!!

2010. júl. 22. 19:58
 6/10 anonim ***** válasza:
A mi fiunk másfél éves, és úgy egy hónapja átraktuk a rendes gyerekágyra, mert jön a kistesó, és szerettük volna leszoktatni a kiságyra. Ő is elég fickándozós éjszaka, de hogy őszinte legyek a leeséssel volt a legkevesebb gond. A baj ott kezdődött, hogy felkel éjszaka, és kigyalogol a nappaliba, vagy éppen át hozzánk, ezzel pedig annyira felébreszti magát, hogy 1-1.5 óráig fenn van az éjszaka közepén ,mert nem tud visszaaludni. Egy hónapig próbálkoztunk, ma már a kiságyban alszik megint. Szerintem is korai még nagyon!
2010. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A második válaszolóval értek egyet,mintha én irtam volna.
2010. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom 18 hós,de még nem szedjük le a rácsokat a kiságyról,mert megindulna éjszaka és külön szobában alszik.Ki tudja mit pakolna...
2010. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 fotucsok ***** válasza:
15 hónapos a kisfiam, ő is nagyon önállóan jön megy a ülőgarnitúrán és franciaágyon. Most ott járunk, hogy letettük a rácsoságy legalsó szintjére a matracot és kivettünk pár rácsot. Nagyon nagyon tetszik neki, hogy önállóan használhatja a kiságyat. Éjszakára egy széket teszek a lyukhoz, nehogy félálomban kiessen. Nálunk eddig ez bevált.
2010. júl. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, hogy 2-2,5 éves koráig a legjobb helyen a kiságyban van a gyerek.

Ezzel együtt 10 hós kora óta a földön alszunk, mert egyszerűen nem maradt meg a kiságyban. elaludt, felsírt... mindegy, ez az én problémám... szóval mi is átéltünk egy pár olyan korszakot, amikor elindult kifelé... sikerült kb. két hét alatt megértetni vele, hogy este van, mindenki alszik, neki is aludni kell... de ha a kiságyban aludna, biztos nem venném ki ezzel az eszemmel addig, amíg ki nem növi. Még akkor sem, ha szükség lenne a kiságyra... Szerintem ne zavarjátok meg a kis rendszerét! Majd Ő jelzi, ha már nem kell neki a kiságy.

2010. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!