Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babaruhákat muszáj...

Újszülött babaruhákat muszáj vasalni?

Figyelt kérdés

Antibakteriális öblítővel mosva, utána szárítógépben szárítva nem elég?

Én a saját ruháinkat se vasalom soha. A szárítóból simán és puhán veszem ki.

Mit gondoltok erről?


2020. jan. 27. 12:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%
Én azon kevesek közé tartozom aki szeret vasalni és el nem tudom képzelni, hogy gyűrött ruhában legyünk
2020. jan. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A fertőtlenítés miatt javasolják,de a szárítógép is tökéletesen megfelel erre a célra.
2020. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

8-as ugyanez. Anyósom belémverte, hogy mindegy hogy van időm vagy nincs időm, minden babaruhát ki KELL vasalni és kész. Elsőnél csináltam is, de már nem látom értelmét.

10-es, nekem szerencsére semmit nem gyűr a szárítógép, és mindent bele lehet rakni. Annyi, hogy még melegen veszem ki a ruhákat, és rögtön összehajtom, mert ha a gépben hűlik ki, akkor valóban olyan lesz mint a kapca.

2020. jan. 27. 13:41
 14/20 A kérdező kommentje:
11-es, amíg vasaltam, addig én is azt vettem észre, hogy az a ruha amit akar egyszer is kivasalok, az sokkal jobban gyűrődik mosás után. Meg amíg szárítógépem se volt, addig pláne volt ami gyűrött maradt, azóta viszont nincs ilyen gondom. Nem járunk gyűrött ruhában.
2020. jan. 27. 13:46
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj. Mondom én, aki vasaltam, de csak azért mert szeretek vasalni. Ha van időm, meg kedvem akkor kivasalom, de nem megyek a falnak akkor sem, ha a szárítóról rakom a szekrénybe. Szárítógépem nincs, mert szeretek teregetni is. A textilpelenkákat viszont nem bírtam gyűrötten nézni, azokat mindig kivasaltam míg használtuk őket.
2020. jan. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Sosem vasaltam.

Nekünk is van szárítógép, előtte 60 fokon mosom ki.


Ahogy írtad, melegen osszehajtva nem gyűrött

2020. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nem használom a szárító funkciót, de soha nem gyűröttek a ruhák.
2020. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Fertőtlenítés miatt szokták.Szerintem is felesleges,de én vasalom.😅
2020. jan. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell
2020. jan. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi szokás, akkoriban nem voltak modern mosószerek, szárítógépek. A vasalással fertőtlenítettek. Nekem is mondogatta anyósom, h. vasaljak. Először én is átmostam, vasaltam minden babaruhát. De utána már nem igazán volt rá idő, meg nem is szeretek vasalni. Csak azt vasalom amit muszáj.
2020. jan. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!