Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának benőtt köröm?

8 hónapos babának benőtt köröm?

Figyelt kérdés

Mindkét nagylábujján benőtt a köröm, gyulladt a bőr. Orvos látta. Betadines párakötés után (1 hét) nem javult. Másik orvos látta ma. Tetrános kötést javasolt, és ha elmúlik a gyulladás, vinnem kell gyereksebészetre.

Volt valaki ilyen helyzetben? Mindenképp műtét lesz a vége? Ha igen, ambulánsan elvégzik ilyen pici babánál ?

Tudom, majd az orvos mindent elmond, de addig is, ha valaki átélt ilyet a babájával, megköszönném a tapasztalatokat. Esetleg Nyíregyházán tudtok ajálnlani jó gyereksebészt, akár magánban is?



2020. jan. 30. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Én szenvedtem ezzel sokat vegul meglezereztettem.Első körben gyógypedikűröst kerdeznék hatha tud segíteni es nem kell egyből műteni.

Frufruba van.

2020. jan. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A lézeres mütétről én is olvastam. Te hol, kinél csináltattad?

A gyógypedikűrös tippet is köszi, mindenképp kikérem a véleményèt.

2020. jan. 30. 18:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták gyereksebészeten hogy áztassuk minden nap 10 percre langyos tömény sós vízbe,és a bőrt hajtogassuk ki oldalt ha felpuhult. Nekünk segített, megúsztuk a műtétet, mellegleg nem is javasolták ilyen picinél.
2020. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Így van.Nem is nyúlt hozzá az orvos. Az én lányom 3 éves volt mikor elvittem a sebészetre. Neki is be volt es még most is benő. Bactroban kenőcsöt kapott rá,meg kamillás áztatást javasolt. 3 éve szenvedünk vele. Mindig levágjuk ahogy tudjuk, de jobb nem lesz.
2020. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lezer ilyen picinél szerintem még nem jöhet szóba.Amúgy Kovács Mária egy Debrecenből átjáro doktornő csinálta,de az egyik szél pár évre rá sajnos újfent benőtt, bár az én hibámból. Amit a 2. Ír az jó ötlet de én pedikűrösre bíznám,ő szakszerűen és sterilen csinálja és még az is lehet, hogy simán ki tudja vágni a gyulladt részt fájdalom mentesen és megszűnik a probléma.


Ha mégis sebész kellene akkor ajanlom Dr.Baráth Jánost, ő a család utcán van a magán baleseti sebeszeten. Nagyon jól megműtötte az egyik körmöm, azt mondta neki még sose jöttek vissza azzal a körömmel amit megcsinált hogy ujra benő, és nincs is gondom azota vele.

1es

2020. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Nem szívesen engedném a műtétet, olyan pici még, és most tanul nagy nehezen szabályosan mászni. Megkésett mozgásfejlődésű, kórházi mozgásbeindításunk volt. Most is hordom gyógytornára, a kúszás ki is maradt. A mászása fókaszerű, de már néha vannak szabályos mozdulatai is, aminek úgy tud örülni. Ha leveszik a körmeit, nem tud majd mozogni. Nem mellesleg, olvastam, hogy visszanövés után kezdődhet elölről. Magamat hibáztatom, hogy biztos rosszul vágtam neki, vagy kicsi tipegőt adtam rá (ez is okozhatja), bár nem emlékszem, hogy lett volna ilyen. Nem kellene összeolvasnom mindent.

#4

Sajnálom, hogy a te kislányod is szenved vele. Végleges gyógyulást kívánok neki.

#5

Köszönöm a doki nevét. Ha nem javul, felveszem vele a kapcsolatot.

Mindenkinek ment a zöld kéz.

2020. jan. 30. 21:26
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd magad mert ez lehet alkati dolog is. Én bármit csináltam, ajárhogy vágtam benőtt. A teljes szélek befele nőttek, folyamatosan problémám volt vele. Az én esetemben csak a lézer jelentett megoldást.

Teljes körmöt ne engedd leszedni. Ez a legelavultabb módszer amit már csak az sztkban alkalmaznak pont azért mert hamar megvan. De a legfájdalmasabb is.

2020. jan. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Nektek is.


4#

2020. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat. Sziasztok.
2020. jan. 31. 19:55
 10/10 JustinBaby válasza:
A lézer használni fog.
2022. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!