Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsuk be a nappalt...

Hogyan állítsuk be a nappalt és az éjszakát nála?

Figyelt kérdés
9 napos a kislányom, 1 hete jöttünk haza a kórházból. Tudom, hogy nagyon kicsi még, és rendszert ne várjak tőle, de egyértelműen felcserélte a nappalt az éjszakával. Ezen se akarjak változtatni, hanem majd magától beáll? Nappal úgy alszik, mint akit fejbevertek, úgy kell időnként ébresztenem, hogy egyen. Este 7kor szoktuk fürdetni, na akkor kipattan a szeme, és reggelig maximum másfél-2 órát tud aludni egyhuzamban, de azt is éberen, nyüszörög, nyújtózkodik közben. Lehetetlen mellette éjjel aludni, nappal viszont lehetetlen ébren tartani. Igyekszem elválasztani a nappalt az éjszakától, nem sötétítek, nem suttogunk, nem vigyázunk, hogy jaj fel ne ébredjen. Éjjel nem kapcsolok villanyt, csak egy kis lámpát, hogy mégis lássam hogy hol a szája, mikor szoptatom, nem beszélgetek vele, nem teszem tisztába. Valakinek van valami módszere, amivel segíthetek neki, hogy éjjel aludjon olyan jókat, mint most nappal? Nem az a bajom, hogy éjjel fel kell kelni megetetni, nem azt várom el, hogy 9 naposan aludja át az éjszakát, hanem hogy etetések között aludjon normálisan.

2020. jan. 30. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Fokozatosan, 15-30 perces eltolasokkal (elobb ebreszteni pl.) elorehozni.
2020. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Reggel fürdessétek. Úgy tűnik ő az a tipus, akit a fürdés beindit, nem ellazit. Felnőtteknél sincs előfordul, ők reggel zuhanyoznak, mert máskülönben este nem tudnak aludni.
2020. jan. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magától beáll. Akárhogy próbáltuk nem ment, aztan szép lassan átálltak.
2020. jan. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges reggel fürdetni, jól csinálsz mindent, így majd szépen be fog állni neki, de ez egy kis időbe telik. Türelem :)
2020. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóan voltunk mi is, most 2 hetes múlt, mintha rendeződne az éjjeli alvás azzal, hogy kezd nappal többet ébren lenni. Szerintem folytasd ahogy eddig is csináltad, lassan átáll a babád, ahogyan növöget.
2020. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Annyit változtatunk, hogy a fürdést előbbre hozzuk este 6ra, és akkor van ideje lenyugodni utána. Aztán meglátjuk, hogy ennek van-e értelme. Igen ebben bízom én is, hogy lassan kezdi majd jobban érdekelni a környezete, akkor nappal kicsit jobban le tudom kötni a figyelmét és akkor majd nem alussza ki magát estére. Köszi mindenkinek!
2020. jan. 31. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!