Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell raszoktatni az...

Hogy kell raszoktatni az babat hogy aludja at az ejszakat?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez gyakran nem sikerul es baba fuggo stb stb... de akinek sikerult hogy erte el es hany honapos korban kezdte?

2019. aug. 18. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Nekem fokozatosan szokott rá. Nagyjából 4-5 hós korára. Először 3x-4x is kelt éjjel, majd 1x-2x.Nem tudom van - e összefüggés de akkorra reggel - este már tápszert kapott.
2019. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Nem lehet rászoktatni. Vannak jó és vannak rossz időszakok.

Van aki szerencsés és mindig jól alszik (ez a ritkább), és vannak pechesek akiknek meg évekig nem megy.


De általában a jó és rossz időszakok váltakoznak.

2019. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

A tápszer nehéz étel és lassabban bomlik, ezért lehet összefüggés. De egy rossz alvó baba ettől vsz "nem javul meg".

Valójában teljesen normális sajátossága a babaalvásnak, hogy felületes, es több alkalommal csekkolják, hogy megvannak-e a gondozók.

2019. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik 3 hónaposan, a másik csak 3 évesen aludta át az éjszakát, pedig igyekeztem a másodiknál is, és eléggé sok mindent kipróbáltunk. Mindkettő fiú, mindkettő anyatejes volt, a cumit egyik sem fogadta el, az első másfél, a második 2 éves koráig szopott, és mindkettő 2 évesen ment bölcsibe...
2019. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Én két módszerrôl hallottam. Az egyik a Ferber módszer. Ha sír a baba, nem veszed fel, hanem hagyod 1 percig sírni. 1 perc leteltével bemész a szobájába, továbbra sem veszed fel, csak simogatod, megnyugtatod. (mondjuk nem tudom, hogyan nyugszik meg a kisbaba, ha nem veszed fel). A következô körben 2 percig hagyod sírni, majd 3, 4 és így tovább. Egy idô után megtanulja a gyerek, hogy senki sem segít a baján. A másik, humánusabb módszer a suttogó módszer. Itt azonnal mész a gyerekhez ha sír, ha szükséges ellátod (megeteted, tisztába teszed), de utána rögtön visszateszed az ágyba, elmondod, hogy éjszaka van, alvásidô van. És reménykedsz, hogy megszokja a gyerek a napi ritmust. A módszerek hatékonysága vitatott.
2019. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

És a 2. módszer is sírni hagyás. Ha pl mellen vagy ringatva tud elaludni a baba, akkor minden alkalommal, amikor felveszed, azt hiszi, segíteni fogsz neki, és egy pillanatra elhallgat, aztán ahogy leteszed, elkezdi. Ha olyan a baba, akkor csak végkimerültségében fog elaludni.

Arról nem is beszélve, hogy (mint írtam fent), a babák alvása egészségesen is felületes, egyrészt, hogy így jussanak elég tejhez, másrészt hogy meggyőződjenek róla, hogy biztonságban vannak (anya közel, nincs kardfogú tigris stb).

A sírni hagyással egy kórosan mély alvás alakul ki, a baba "spórol" az erejével, lejjebb megy a testhője is.

Tehát ez mint cél, hogy aludja át az éjjelt, ez alapból a civilizációs elvárások meg az anya pihenése miatt kell (de az is egy civilizációs elvárás, hogy egy kisbabás anyuka tolja végig a háztartást, és hogy 1 babát 1 ember nevel max néha 2).

Elvileg az a legjobb nekik, ha a maga tempójukban megérnek az átalvásra. Ez a tempó nagyon kúlönböző lehet.

Persze lehet sok mindennel segíteni, kellemetlenségek pl fogfájás kiküszöbölése, este jóllakatni, este egy rítust kialakítani, elcsendesedni, fokozatosan elsötétíteni, jól ütemezni a nappali alvásokat.

2019. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyebkent ez a sirni hagyas en szerintem nekem nem fog menni.... egyszeruen szivszaggato es egyszeruen olyan nehezen veszi be az agyam, hogy ezzel neki teszek jot, hogy uvolteni hagyom... persze megtanulja megnyugtatnk magat... en inkabb ugy gondolom, higy csalodottsagaban elalszik es realizalja, higy hiaba kommunikal az egyetlen eszkozzel ami a kezeben van(vgyis a sirassal), senkit nem erdekel. Kozben meg azt is megertem, higy felnonek ugy gyerekek, akiket hagytak sirni es nem lettek lelki serultek es egy ido utan amugyis anya tul kimerult lesz higy felvegye minden sirasnal. Olyan nehez ez a kerdes :( es nincs jo valasz
2019. aug. 18. 17:30
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg volt olyan kísérlet, ahol megnézték a stressz hormon szintet illetve infrakamerával figyelték a babákat, és azt találták, hogy a sírni hagyással szoktatott is ébred, csak nem szól, másrészt a sírva elaludt babáknak nem megy le a kortizol szintjük. Szóval nem nyugtatja meg magát.

Mindenesetre az alvástréning módszereket sem javasolják féléves kor alatt, ilyenkor még semmi időérzéke, nem is tud manipulálni.

Ezt hogy az "én gyerekeim is felnőttek" ezt meg se halld. Vagy nézd meg a magyar idősebb felnőtteket (kommunikáció, önmegvalósítás, káros szenvedélyek, kardiovaszkuláris és daganatos halálozás, pszichiátriai kórképek statisztikái)...

Ráadásul csomó minden olyanra is mondják, ami baromság. Pl 2 hónapost akarnak hozzátáplálni, mert a szocializmusban ez volt az ukáz, hogy hamar menjenek dolgozni. Ma már ez totál ellenjavallt, akár tápszeres akár anyatejes táplàlásnál, mert károsítja a beleket. Nem is csinálja senki, de az "öregek" még mindig magyarázzák, hogy "de hát egy kis répalé meg finom cukris tea". Dettó a mozgásfejlődés (legyen a baba a kiságyba, ne tedd le a 8 hóbapost nyáron a kőre mert megfázik stb). Hordozást meg hagyjuk is.

Nyilván nem egy az egyben lesz vki egyetlen dologtól lelki sérült, de ez az érvelés olyan, mint a "Józsi bácsi ia dohányzott, mégis 96 évig élt".

2019. aug. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Nekem mind a 4 pár hetes korától átaludta az éjszakát, azóta is jó alvók. Semmit nem csináltam, ők ilyenek. Nem hiszem, hogy erre szoktatni lehet. 😊
2019. aug. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk az első gyermekünk nem volt jó alvó, de a második annyit tud aludni, hogy amikor megszületett a férjem orvost akart hívni, mert mi van ha beteg a gyerek és azért alszik ennyit.


Nekünk vannak módszereink amiktől nem kelnek fel, vagy kevesebbszer a szokásosnál.


Az esti lefekvésnél sötétítsd be a szobát, hogy ezzel is különbséget tegyen a baba a nappal és éjszaka között.


Lefekvés előtt szellőztesd ki a szobát, és figyelj rá, hogy ne legyen túl hideg vagy meleg a szobában. Az alvási ajánlott hőmérséklet kisbabáknál 21-22 C-fok, az ideális páratartalom pedig 50%.


Az éles zajokat próbáld mellőzni, amikor a baba alszik.


A baba orrában könnyedén felhalmozódik a váladék, ezért alvás előtt ellenőrizd az orrjáratait. A váladék eltömítheti az orrát és a nehezebb légvétel felébresztheti.


Száraz pelenkát kapjon a baba lefekvés előtt, éjjel csak akkor történjen pelenkacsere, ha a baba bőre túlságosan érzékeny vagy székletes a pelenkája.


Jelöld ki az esti lefekvés időpontját! Ez akkor a legjobb, ha igazodik a család napi ritmusához. Pl. ha az édesapa későn ér haza, szeretne még ébren találkozni gyermekével, akkor javasolt egy későbbi alvási időpontot választani. Alakítsatok ki együtt a kisbabáddal egy fektetési szertartást. Ez lehet közös összebújás a babával, de vannak szülők, akik ragaszkodnak ahhoz, hogy a baba egyedül aludjon el. A legfontosabb, hogy olyan módszert válassz, ami számotokra a legideálisabb.

2019. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!