Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyeddel kapcsolatban: Most...

Gyeddel kapcsolatban: Most kell intéznem Budapesten, gyorsabb, hogyha személyesen viszem be a papírokat, vagy elég, hogyha postán feladom? Tapasztalatokat várnék

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha postán feladod akkor lassabb, ha személyesen beviszed hamarabb kéz alá kerül az igénylésed.
2010. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát... én azt tudom mondani, hogy bementen 8:30-kor és 67 voltak előttem ezért úgy döntöttem postán küldöm. 10 nap alatt megkaptam.
2010. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Max egy napot nyersz, azaz a levél útját nyered vissza, viszont 5-6 órát állsz sorban. Papír beérkezésétől (mindegy hogy levél, vagy személyes) számított 22 munka nap a feldolgozási idő. Ha bemész akkor aznaptól, ha feladod akkor kb másnaptól számítják. Úgyhogy jobban jársz postán. Ja az egyszeri anyasági támogatást kiszedik rögtön kézbesítéskor, szóval azt rögtön megkapod (7-10 mnknap).
2010. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az anyaságit nem az Államkincstárhoz kell?

Se így se úgy, mert van ügyintézési idő valamint utalási nap. Ha most feladod postán és hiánytalan az igénylésed, akkor a jővő hónapban vagyis szeptemberben fogsz kapni. Ha személyesen viszed akkor is csak akkor.

2010. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért érdemesebb bemenni, mert ott rögtön szólnak, ha valami hiányzik, lehet, hogy épp nálad is van, odaadod és kész... ha a csomagból kimarad valami, adhatod fel újra és még később kapod meg, csak levelezgettek.

Egyébként én a t-gyást igényeltem, akkor is sok sorszám volt előttem, de hamar sorra kerültem, mert viszonylag sok az ügyintéző!

Egyébként az anyaságit az Államkincstárnál kell, de azt anno tényleg nagyon hamar küldték, nem húzták ki a határidőig, szinte egy hét alatt elbírálták.

2010. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!