Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák írnátok véleményeket...

Anyukák írnátok véleményeket vagy tapasztalatokat baba viselkedéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Érdekelne tapasztalat ill. vélemény a kisfiammal kapcsolatban aki 18 hónapos és mostanába ha másik picivel kerül kapcsolatban elég visszahúzódó és távolság tartó velük.Sőt az látom rajta hogy ha a másik pici túl hamar közeledikm hozzá ill barátkozni akar akkor zavarja őt és menekülőre fogja vagyis az ölembe kéreckedik.pici idő elteltével oldódik a helyzet de akkor is elég bizalmatlan.Ha idősebb lesz ez a "félénkség" változik majd?Tehetek valamit azért hogy könyebben oldódjon társaságban?
2011. jan. 25. 21:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lemaradt.:Nektek milyen társaságban hasonló korú babátok, vagy ha idősebb akkor milyen volt akkor és most?
2011. jan. 25. 21:10
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mi is ebben a helyzetben vagyunk,az én fiam 17 hónapos.Nálunk az lehet a baj,hogy vele egykorúakkal nemnagyon találkozunk,a barátnőm kisfia 9 hónapos vele járunk össze,de ugye nemtudnak még mitkezdeni egymással.Gondolom ha többet tudnánk gyerekekkel találkozni ő sem lenne ennyire elzárkózó!Igazán tanácsot sajnos én sem tudok adni:(
2011. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt anyatársak!


Gyermeketek pont abban a korban van, amikor nem tud még más gyerekekkel játszani, ugyanis az ehhez szükséges szociális érzékenység később (2 éves kor után) fog kialakulni. Testvérrel természetesen másabb a helyzet, de 'idegen" gyerekekkel még nem szeretne barátkozni.

2011. jan. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen ez sajnos nálunk is fennáll, bár mostanában megpróbálkoztam a babaklubbal meg ismerősőkkel ahol van baba csak sajnos ott meg az volt a gond hogy mind idősebbek voltak és mindig elvették tőle a játékokat amikkel éppen babrált,vagy nem engedték neki hogy játszon vele ezért mindig sírás lett a vége.Ezért is vagyok tanácstalan.
2011. jan. 25. 21:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak.Akkor ezek szerint nem gond a kisfiam zárkozottsága és majd később alakul?
2011. jan. 25. 21:44
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem jól fogalmaztam ,mert az első válaszolónak is köszönöm az első kommentet neki írtam.
2011. jan. 25. 21:46
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 13 hós és ma is szembesültem ezzel a viselkedéssel. A szomszédunkban van egy 4 hóval fiatalabb kisfiú és amikor együtt vannak a kisfiam tudomást sem vesz róla. Hiába akarjuk, hogy adjon neki játékot vagy csak nézzen rá úgy csinálja, mintha ott sem lenne. Viszont a kisfiút érdekli a fiacskám és ha valamilyen hangot kiad akkor Ő egyből jön az ölembe. Én is azt a tanácsot kaptam a védőnőtől, hogy nem kell erőszakosnak lenni, mert még kicsik az együtt játszáshoz. De nekem az a furcsa, hogy nem is örül a kisgyerekeknek. Most az állatok jobban érdeklik és azoknak látványosan örül is.
2011. jan. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 14 hós, Ő ordít, ha gyerek közelít felé. Jobb hangulatában "csak" azt mondogatja, hogy NEM. Mi össze szoktunk járni hasonló korú gyerekekkel (azért nem olyan sűrűn), de ezeken a talűlkozókon majdnem végig az ölemben van és végig szemmel tartja a másik gyerkőcöt, nehogy közel menjen hozzá. Nem egyszerű, remélem lesz jobb is a helyzet.
2011. jan. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 16 hónapos,van egy unokatesó,aki fél évvel idősebb.hetente 1-2 alkalommal találkoznak,de akkor egész nap együtt vagyunk,tehát jól ismerik egymást.Pár hete kezdtük megfigyelni,hogy nem egymás mellett játszanak,mint addig,hanem együtt játszanak.Az unokatesó kezdeményezte volna már hamarabb,de a Fiam elutasító volt.De most már jól megy az együtt játszás.Idegen gyerekekkel ő is távolságtartó,főleg mióta zenebölcsiben fejbe vágta egy kislány egy fa csörgővel.Ha olyan gyerek van nálunk,akit már látott többször,akkor nem elutasító,és van amikor együtt,van amikor egymás mellett játszanak.
2011. jan. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 19 hónapos, a korához képest nagyon magas. Nem kövér, csak hosszú :)


Szegénykém mivel a családban és a környéken nincs hozzá hasonló szinte csak felnőttek közelében van. A viselkedése is komoly, bár baba még. "koravén, érett"


Ha sikerül találkoznunk más kicsikkel akár 3 évessel is mindig megy hozzá, próbál ismerkedni lehajol hogy a szemükbe nézhessen, mosolyog, meg akarja simogatni a másik babát, de félnek tőle :( Pedig olyan szép bájos okos kislány. Csak épp legutóbb a 3 éves a válláig ért...mint ahogy a legtöbb kisgyerek. (apukája kosaras és az ő testalkatát örökölte)


Szóval én pont a másik oldal vagyok...fognak még vele barátkozni?

2011. jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!